Zavrieť

Porady

Ako dostať vopred zaplatené peniaze za objednaný tovar po troch mesiacoch späť?

Dňa 9.10. 2014 som si cez eshop u firmy FOXT s.r.o člena skupiny VALAY GROUP, objednal Kärcher produkty za 445€. Zaplatil som popredu, pretože to dosť
výrazne znížilo cenu za dopravu a iné poplatky. Po troch týždňoch som absolvoval prvý telefonát s otázkou kedy mi bude tovar doručený. Odpoveď "nemáme ho na sklade a čakáme na naskladnenie" Do 10.12 som volal a emailoval asi 10x no odpovede boli podobné. Rozhodol som sa objednávku telefonicky ale aj emailom stornovať a zaslal som všetky potrebné údaje na vrátenie peňazí. Prešli ďalšie tri týždne a ďalšie telefonáty. Odpovede smiešne. Jedna z nich - peniaze vám nemôžeme vrátiť pretože ich má výrobca firma Kärcher a kým nám ich nevráti, tak vám nemôžeme poslať.

Potrebujem poradiť ako postupovať aby som svoje peniaze dostal späť. Mám obavy či to niesu podvodníci.
4 komentárov     zbaliť
buchač ...pretože to dosť výrazne znížilo cenu za dopravu a iné poplatky.
==========================================

Aké bolo to výrazné zníženie vyjadrené v číslach ?
fofo37 asi 25€
veronikasad Aká bola dodacia lehota deklarovaná predajcom pri zadávaní objednávky ?
fofo37 Píšu do 5 dní, no potom uvádzajú že nezodpovedajú za meškanie zavinené výrobcom respektíve dodávateľom materiálu. No pomaly už tri mesiace, to je trošku veľa.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Teba nemá čo zaujímať, že ich má výrobca. To si musia vyriešiť oni medzi sebou. Ty si v obchodnom vzťahu s firmou FOXT, oni prijali peniaze, oni ich vrátiť musia.
    Pošli im doporučene list, v ktorom ich vyzývať na vrátenie peňažných prostriedkov na základe stornovanej objednávky (pokus o zmier) do (napr.) troch dní, inak podnikneš právne kroky na vymôženie neoprávnene zadržiavaných peňazí súdnou cestou (platobný príkaz). Ak sa nerozhýbu a budeš mať platobný príkaz - tak nastúpi exekútor.
    P.S. Oznám praktiky tejto firmy i SOI - dôvod: po stornovaní objednávky nebola firmou vrátená kúpna cena a firma neoprávnene zadržiava peniaze a vyhovára sa na iný subjekt, s ktorým nie si v obchodnom vzťahu.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Požiadaj súd o vydanie platobného rozkazu. Opri sa o občiansky zákonník:


    § 614


    (2) Ak sa účastníci nedohodli inak, predávajúci je povinný dodať vec kupujúcemu bezodkladne, najneskôr do 30 dní odo dňa uzavretia zmluvy. Ak predávajúci nesplní svoj záväzok dodať vec v lehote podľa prvej vety a nedodá vec ani v dodatočnej primeranej lehote poskytnutej mu kupujúcim, má kupujúci právo od zmluvy odstúpiť.

    (3) Ak je vzhľadom na všetky okolnosti zrejmé alebo ak pred uzavretím zmluvy kupujúci predávajúceho výslovne informoval o tom, že dodanie tovaru v určenej lehote alebo v určený deň je pre kupujúceho osobitne dôležité, a predávajúci tovar v tejto lehote nedodal, kupujúci má právo odstúpiť od zmluvy aj bez poskytnutia dodatočnej primeranej lehoty na dodanie veci.

    (4) Ak kupujúci odstúpi od zmluvy podľa odseku 2 alebo odseku 3, predávajúci je povinný bezodkladne vrátiť kupujúcemu všetky plnenia prijaté na základe zmluvy.

    Ako dostať vopred zaplatené peniaze za objednaný tovar po troch mesiacoch späť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.