Ninna
03.05.06,12:32
[S]
V poslednom čase sa mi na Porade stáva,že namiesto dobre mienených rád si z porady odnášam zlý pocit z múdrych poznámok stálych členov. Chcela by som len toľko, že aj oni niekedy začínali a človek sa učí celý život...
P.S.:keď som stránku objavila bola som rada,že skúsenosti iných mi pomôžu, ale teraz sa tu bojím aj napísať otázku.
P.S.2:trošku trpezlivosti zo strany druhých by nezaškodilo.

]
Zita5
03.05.06,10:34
V poslednom čase sa mi na Porade stáva,že namiesto dobre mienených rád si z porady odnášam zlý pocit z múdrych poznámok stálych členov. Chcela by som len toľko, že aj oni niekedy začínali a človek sa učí celý život...
P.S.:keď som stránku objavila bola som rada,že skúsenosti iných mi pomôžu, ale teraz sa tu bojím aj napísať otázku.
P.S.2:trošku trpezlivosti zo strany druhých by nezaškodilo.


Ninna čo sa stalo ?:)
Ninna
03.05.06,10:42
V podstate nič.Ťažko opísať pocity.
Miriam.x
03.05.06,10:44
Prečítala si si toto ?
http://www.porada.sk/showthread.php?t=14557&highlight=novacikovia
myslím, že podobné pocity má občas každý.
Možno niekedy niekto nezareaguje tak ako to čakáš, alebo len v ten deň si trochu precitlivená, tak to vnímaš "ostrejšie" ako to v skutočnosti je. Netráp sa nad tým, ľudia sú rôzni aj tu na porade, ale stále ich je tu dosť, ktorí ti radi pomôžu. :) :) :) :) :) posielam ti pár slniečok na zlepšenie nálady. Pekný deň:)
Zita5
03.05.06,10:47
V podstate nič.Ťažko opísať pocity.

Predsa sa len pokús ...možno Ťa z toho dostaneme .:) Dnes je tuším deň "BLBEC" ako to nazýva ondrejvla .......zahoď to za hlavu .:)
dana9
03.05.06,10:50
V podstate nič.Ťažko opísať pocity.

Ninna, nehnevaj sa na poradu :)

Trošku nedorozumenia je možno spôsobené "elektronickou formou komunikáciou". Keď človek niečo píše, tak to často vyznie inak, ako to človek myslí. Naozaj, povedali to aj odborníci ;) :

Veľmi zaujímavou a taktiež dôležitou je oblasť vyjadrovania pocitov cez maily. Aby nedošlo k nedorozumeniam v zlom výklade tónu, akým ste svoje myšlienky vkladali do listu, zaviedlo sa niekoľko tzv. „smajlíkov“. Tu si ale tiež musíte dať pozor – napríklad milý úsmev - „:-)“ - sa dá vyložiť aj ako sarkazmus a veselý smiech – „:-D“ – sa dá rovnako prezentovať aj ako pohŕdaný výsmech. Snažte sa teda vášmu prejavu dávať taký význam, aby za každým druhým slovom nemusel nasledovať „smajlík“. Niekedy je dokonca lepšie za vetu, ktorá bola myslená ironicky a príjemcu mala len pobaviť, o tom uviesť aspoň náznak, napríklad: „Ale teraz už vážne...“. Smajlíky teda pokojne používajte, ale nikdy sa na ne príliš nespoliehajte.



Celý článok je na
http://www.inet.sk/clanok/459/ako-sa-spravat-na-internete-e-mailova-komunikacia

je to zaujímavé čítanie, ľudia si takéto veci často neuvedomia.
A niekedy človek píše v skratke, pretože sa ponáhľa, lebo veľa platí za pripojenie k internetu, chce byť stručný a potom to zle vyznie.

Daj nám ešte šancu:)

dana
ayya
03.05.06,10:51
miriam .. ninna nepise z pozicie novacika :)
ani ja nie som uplny novacik ... a dala som jej suhlas...
ano.. je asi den blbec.. ale trva viac ako 24 hodin ;)
Ninna
03.05.06,10:55
Súhlasím s Richardom, ale čo sa týka témy 100krát tá istá otázka neviem či si každý uvedomuje, že niektoré kúty Slovenska nemajú ešte stále lacný prístup na internet. Mňa minúta stojí 1Sk cez týždeň. A preto si rozmyslím či založím tému a dostanem hneď odpoveď aj keď mi niekto pripne link alebo tu budem hodiny hľadať a čítať od veci.
Ninna
03.05.06,10:58
Tak kým ja napíšem odpoveď je tu 100 príspevkov. Vééééľké ĎAKUJEM všetkým.
Miriam.x
03.05.06,11:08
miriam .. ninna nepise z pozicie novacika :)

Chcela som len ukázať, že podobné pocity majú aj iní ľudia a je podľa mňa jedno či je "úplný" nováčik alebo tu je trochu dlhšie.
ayya
03.05.06,11:13
Chcela som len ukázať, že podobné pocity majú aj iní ľudia a je podľa mňa jedno či je "úplný" nováčik alebo tu je trochu dlhšie.
ok, ok .... prepac, som myslela, ze si to prehliadla ;)
Ninna
03.05.06,11:34
Tak na záver navrhujem trocha trpezlivosti v dobre mienených radách.
Viera123
03.05.06,13:53
Tak na záver navrhujem trocha trpezlivosti v dobre mienených radách. Ninna, vieš, títo ľudia, ktorí robia okolo účtovníctva venujú svoj voľný čas zadarmo iným (len pozn. ja sa skláňam pred ich vedomosťami a ochotou), tak nemaj za zlé, že niekto už naozaj potom trochu "pritvrdí" a použíje ostrejší tón, ako napríklad pri tých zdravotných odvodoch. Niekto príde, založí tému a čaká, že všetci sa vrhnú a budú mu odpovedať. Treba si uvedomiť, že keby si si šla dať poradiť niekde oficiálne, tak za to zaplatíš...
Čiže sa nečuduj týmto skvelým poraďákom, že občas zareagujú tak, ako zareagujú. Nikdy, pripomínam nikdy som sa ešte nestretla s reakciou, že by niekomu neodpovedali, keď vedeli.... Ale keď denne majú napísať 10-20 krát - a podotýkam - to isté, tak oberajú seba a svoju rodinu o drahocenný čas.
Treba to brať z tohto pohľadu, pretože je tu zaregistrovaných 22 tisíc ľudí, vieš aká je to masa? Predstav si, že by každý denne položil jednu a tú istú otázku... Bolo by to na zúfanie.
Preto ich netreba viniť z toho, že sú niekedy už z toho podráždení. Porada je pre všetkých a zadarmo, ale treba naozaj dodržiavať určité pravidlá.
Mne napríklad dosť vadí, keď niekto do názvu témy zadá taký nadpis, z kt. vôbec nevieš, o čom je... Takže pre istotu, aby som niečo a nielen ja, neprehliadla, keď niekto potrebuje pomoc, otvorím... A pritom zistím, že zadal tému, v kt. ja nemôžem pomôcť. Veď nie je problém tam priamo napísať, o čo sa jedná, či áno?
A ešte k tv. pripojeniu, verím, že nechceš platiť veľa peňazí, keď máš také drahé pripojenie, ale už aj k tomu tu bola téma, ako to urobiť... (poprosím ostatných, ktorí vedia link, nech ho Ninne pošlú). Posťahuj si niektoré veci, potom sa odhlás a čítaj, študuj :).
A neboj sa klásť otázky, na to tu Porada je. A keď ťa niekto "vyhodí dvermi", vráť sa oknom:D.
evina
03.05.06,14:35
V poslednom čase sa mi na Porade stáva,že namiesto dobre mienených rád si z porady odnášam zlý pocit z múdrych poznámok stálych členov. Chcela by som len toľko, že aj oni niekedy začínali a človek sa učí celý život...
P.S.:keď som stránku objavila bola som rada,že skúsenosti iných mi pomôžu, ale teraz sa tu bojím aj napísať otázku.
P.S.2:trošku trpezlivosti zo strany druhých by nezaškodilo.
Som trochu prekvapená. Možno by takýto názor bolo dobré konkretizovať, aby sme ostatní nemali zbytočne zlý pocit.
Dnes sa upozornenia objavili najmä v súvislosti s ročným zúčtovaním preddavkov ZP /a podľa mňa oprávnene/, kde pomaly každý zakladá samostatnú tému. Ja som osobne písala, že napr. v PoradBlog je všetko konkrétne opísané a mnohí by sa možno po prečítaní ani nemuseli na nič pýtať... /dá sa to otvoriť-odpojiť sa od internetu prečítať..../
Možno máš naozaj nepríjemný deň, ale mne sa zdajú Tvoje slová dosť tvrdé. Ty máš možno pocit, že by troška trpezlivosti nezaškodilo a druhá strana má možno pocit, že by troška práce /práce s hľadaním už odpovedaného/ nezaškodilo. Pozri si to čo som spomínala v PoradaBlog napr. o ZP a rozmýšľaj koľko asi času zabralo vypracovania článkov, pozri si napr. tému DPH, miezd koľko je tam vypracovaných otázok a našli by tam mnohí odpoveď hneď, a oni bez tohto hľadania kľudne napíšu tú istú otázku .
Poznám už veľa Poraďákov osobne a ver mi odpovedajú radi a nemajú sa chuť povyšovať. Chce to len trpezlivosť z oboch strán:)
Johanka
03.05.06,17:29
Myslím, že občas si je treba prečítať aj Etiketu Porady. A platí to aj pre tých, ktorí sme tu už dlhšie. Nedávno som dostala SS, kde som bola trošku nevyberavým spôsobom upozornená na to, že na čo machrujem s paragrafmi. Po prvé - dodržiavam tým jeden z bodov Etikety a za druhé je to pre čitateľa (podľa mňa) veľký prínos. Lenže to by musel mať záujem o vzdelávanie a nielen o cucanie cudzích rozumov. Ja nemám najmenší problém niekomu poradiť. Viem ako bolo mne ťažko v mojich začiatkoch, keď som sa pracne kutala v zákonoch.
Oháňať sa tu cenou internetu tiež nie je celkom na mieste. Ja si internet platím sama. Keby som spočítala moje závislácke pripojenia na Poradu bola by to pekná suma. Keď niekomu s láskou :) radím, nepozerám na hodinky a nič neprepočítavam na koruny.
V marci tu bolo more otázok na zdaňovanie príjmov zo zahraničia. Keď som však písala za deň desiaty raz to isté v rôznych témach, iba moja duševná vyrovnanosť a vrodená božia trpezlivosť zabránila tomu , aby som v odpovediach nevrčala.
bepo
03.05.06,17:30
Súhlasím s Richardom, ale čo sa týka témy 100krát tá istá otázka neviem či si každý uvedomuje, že niektoré kúty Slovenska nemajú ešte stále lacný prístup na internet. Mňa minúta stojí 1Sk cez týždeň. A preto si rozmyslím či založím tému a dostanem hneď odpoveď aj keď mi niekto pripne link alebo tu budem hodiny hľadať a čítať od veci.
To nikto nemôže vedieť koľko stojí toho druhého pripojenie na internet a čo je niekoho do toho koľko stojí ostatných nejaké pripojenie? :eek: Myslíš že ten kto venuje čas odpovedi nemá nič lepšie na práci len rozmýšlať ako ty ušetríš 10 Sk tým že zadáš otázku miesto hľadania?Potom sa netreba čudovať že otázky tu ostávajú nezodpovedané niekoľko dní.
Jozef Mihál
03.05.06,17:56
V poslednom čase sa mi na Porade stáva,že namiesto dobre mienených rád si z porady odnášam zlý pocit z múdrych poznámok stálych členov.
etc...

Založením tejto témy ste Ninna priliali olej do ohňa. Keby tzv. nestáli členovia nezakladali nové a nové témy, tak by bola Porada prehľadnejšia a aj to vyhľadávanie by bolo účinnejšie.

Bohužiaľ je to presne tak, ako to o sebe píšete. Vy nemáte čas, máte drahé pripojenie, tak poďme a nová téma ( výkričníkom a nazvaná napr. "Pomoc!") je založená. Hlavne, že stáli členovia majú času dosť a nepochybne majú internet zadarmo, keď sú tu stále zavesení. Mimochodom, prepočítajte si, či je drahšie Vaše pripojenie (1 Sk/min) alebo napr. môj čas (povedzme 1000 Sk/hod), ktorý tu "míňam" zadarmo.

Tie múdre poznámky stalých členov sú jednoducho o tom, aby tu nevznikal bordel. Aj keď nie každý zo stálych členov to možno dokáže napísať "diplomaticky" (viď i tento príspevok).
ondrejvla
03.05.06,18:50
Nedá mi inak, než súhlasiť s predošlými odpoveďami. Ty Ninna píšeš, koľko stojí teba pripojenie na net, ale to pripojenie platíme i my, ktorí sa snažíme pomôcť, ja tiež keď potrebujem pomoc najskôr hľadám, a až potom keď nenájdem tému, kde by sa môj problém rozoberal, zadám novú. Nespočetne krát som radila mnohým nielen prostredníctvom porady, ale i cez SS, cez telefón, alebo som im posielala tlačivá a rôzne pomôcky poštou. Tiež ma to stálo určité náklady, ale ak chcem pomôcť, tak vtedy nepozerám na to, či mám s tým výdavky, ale pomôžem. Tiež by som si mohla v kľude pozrieť film, prečítať knihu alebo inak radiť, kde by som mala z toho zisk.
A tiež mám občas, tak ako každý obyčajný človek s jeho všetkými chybami "DEŇ BLBEC", ale ak chcem, tak prehliadnem "nenáladu" tých, čo už majú "preplnený" deň.
Takže Ninna, ide len o to, že aj tu treba brať každého ako jedinečnú ľudskú bytosť so všetkými jeho plusmi i mínusmi. A nezavrhuj hneď Poradu, tá pomohla nespočetne mnohým ľuďom, preto mi je ľúto, ak ju niekto hreší. Keď pekne s úsmevom prídeš, otvoríš dvere, nik ťa nevyhodí.
Želám ti veľa pekných dní na Porade.
G331
03.05.06,19:24
Veľmi si vážim ochotu každého pomôcť. Ale pre nás somárikov by možno na ľahšie zorientovanie sa stačilo napísať "polopatisticky" konkrétnu odpoveď na danú otázku. Lebo aj ja naozaj vážim každé slovo, ktoré sem napíšem a tŕpnem, či mi vôbec niekto odpovie na moju "triviálnu" otázku, s ktorou si pod tlakom majiteľa, daňovej úradníčky či vrčiaceho kolegu v momentálnej situácii neviem poradiť a predsa to musím hneď vyriešiť. Ešte raz ďakujem za trpezlivosť:rolleyes:
Jozef Mihál
03.05.06,19:39
Inak pozrite tu:

http://www.porada.sk/t25623-dodanie-tovaru-do-r.html

a posúďte, či to stálo za založenie tejto témy.
KEJKA
03.05.06,20:02
Veľmi si vážim ochotu každého pomôcť. Ale pre nás somárikov by možno na ľahšie zorientovanie sa stačilo napísať "polopatisticky" konkrétnu odpoveď na danú otázku. Lebo aj ja naozaj vážim každé slovo, ktoré sem napíšem a tŕpnem, či mi vôbec niekto odpovie na moju "triviálnu" otázku, s ktorou si pod tlakom majiteľa, daňovej úradníčky či vrčiaceho kolegu v momentálnej situácii neviem poradiť a predsa to musím hneď vyriešiť. Ešte raz ďakujem za trpezlivosť:rolleyes:
netreba čakať na vrčiaceho kolegu alebo iný zdroj ohňa.....
ale vo voľnom čase prelúskať témy, naučiť sa orientovať v poradách, naučiť sa vyhľadávať, prezrieť a prípadne si zapísať najzaujímavejšie linky, nakmä na VYPRACOVANÉ otázky (dopriala by som spracovateľom finančnú odmenu), a naozaj venovať svoj drahocenný čas samostatnému nájdeniu odpovede na vlastnú otázku.
aj tak je to bomba ... skús si predstaviť, že by Porada nebola... kde by si hľadal odpoveď?
Každý rád odpovie,... ja si vyberám,,, radšej pikošky, alebo to, kde som slabá či neistá, lebo ma to núti sa venovať problému. Na bežné problémy radi odpovedia mnohí ďalší, rada im prenechám priestor.
Ninna
04.05.06,06:50
BEZ KOMENTÁRA!
No načo som sa ozvala?!A že prečo tu ľudia používajú dva mená na prihlásenie.A teraz tu bude kopec subjektívnych názorov na otázky typu od NINNY.
P.S.:nebolo to kôli príspevku uvedenému vyššie.Čítam reakcie aj v iných príspevkoch
evina
04.05.06,06:54
[quote=Ninna]BEZ KOMENTÁRA!
No načo som sa ozvala?!A že prečo tu ľudia používajú dva mená na prihlásenie.A teraz tu bude kopec subjektívnych názorov na otázky typu od NINNY.


Znamená to, že keď ty si napísala Tvoj názor /ten je asi objektívny??/ ostatní nemajú právo vyjdriť svoj názor?? Ľudia sa ozývajú a spolu komunikujú, aby si rozumeli...
renča1
04.05.06,06:59
Najlepšie by bolo, keby sa táto otázka preložila do tejto témy, je to to isté:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=14557&highlight=novacikovia

Tam si môže každý navzájom povedať svoje pocity, názory...atd...
Ninna
04.05.06,06:59
Nehovorím, že je objektívny!
Ale áno ja to neberiem nikomu dokonca aj súhlasím s 99%názorov uvedených vyššie. Ale...Určite som to tak nemyslela ako to vypálilo.
evina
04.05.06,07:03
Nehovorím, že je objektívny!
Ale áno ja to neberiem nikomu dokonca aj súhlasím s 99%názorov uvedených vyššie. Ale...Určite som to tak nemyslela ako to vypálilo.

Vidíš a možno ináč vypálili pre Teba aj tie pripomienky alebo vyjadrenia, ktoré si uvádzala v úvode, ako boli myslené.
Zita5
04.05.06,07:10
Nehovorím, že je objektívny!
Ale áno ja to neberiem nikomu dokonca aj súhlasím s 99%názorov uvedených vyššie. Ale...Určite som to tak nemyslela ako to vypálilo.


Ninka , nebuď z toho zúfalá .........prenes to nejako cez seba .......je demokracia ....čiže každý názor sa musí prijať ,každý má právo vyjadriť svoj názor či už negatívny alebo pozitívny , je dobré ,že si to zo seba dostala von ......to čo Ťa trápilo .......a ideme ďalej s úsmevom .....:) :) :) :) .

Dovolila som si to takto napísať , pretože v poslednej dobe na PORADE sa vyskytujú viac menej samé nedorozumenia a bola by som nerada , keby to malo začať ovplyvňovať členov PORADY tak, že sem prestanú chodiť , myslím si, že Richard túto stránku nezriaďoval kvôli nedorozumeniam, ale hlavne pre čerpanie nových skúseností a vzájomných rád .:) ;)

Dúfam , že teraz budem spacifikovaná .........;)
kukučka
04.05.06,07:12
Veľmi si vážim ochotu každého pomôcť. Ale pre nás somárikov by možno na ľahšie zorientovanie sa stačilo napísať:

To len na odľahčenie tejto "ťažkej témy" :rolleyes:
zlezaradil Žeby návod pre Richarda na zavedenie nového smajlíka?! :eek: :confused: :D

G331 máš dúfam zmysel pre humor a čítal či čítala si etiketu Porady :D
Ninna
04.05.06,07:17
Dneska som v pohode. Včera to možno bol deň na .....Ale aspoň vidíte čo z toho vzniklo.
Manual
04.05.06,07:28
Dneska som v pohode. Včera to možno bol deň na .....Ale aspoň vidíte čo z toho vzniklo.
Ako sa to hovorí ? Každý máme "svoje dni... :D ." Ono svoje spravila aj momentálna hektická doba ohľadom zúčtovania preddavkov ZP, každý chce všetko hneď alebo včera. Asi viac netreba už to napísali predomnou.
Pekný deň...:)
ALDA
04.05.06,07:28
Dneska som v pohode. Včera to možno bol deň na .....Ale aspoň vidíte čo z toho vzniklo.

Nina, aj keď mám deň na .....tak nakuknem na Poradu, zdôverím sa a je mi fajn. Aj tento problém sa dá na tejto stránke vyriešiť bez emócii a v pohode:) ..uvidíš, že na to prídeš aj Ty.. že je tu toľko dobrých ľudí i keď sú to odborníci, sú to dobrí ľudkovia s problémami a radosťami ako máš aj Ty.
Doporučujem Ti aj osobné stretnutia, keď ich spoznáš bude Ti na srdiečku fajn:):):)

Prajem Ti iba príjemné dni s Poradou!!!:)
Tweety
04.05.06,07:30
? Každý máme "svoje dni... :D ."
Pekný deň...:)
No to snáď nie, žeby už aj chlopi?:p
Manual
04.05.06,07:33
No to snáď nie, žeby už aj chlopi?:p
S FERNETOM ANO :D:D:D:D
Tweety
04.05.06,07:34
S FERNETOM ANO :D:D:D:DNo ak je ten citrusový, tak môže byť.:p
Zita5
04.05.06,07:34
No to snáď nie, žeby už aj chlopi?:p


Twetty a Ty si to dievča nevedela , že aj chlopi majú už svoje dni .:p
Tweety
04.05.06,07:37
Twetty a Ty si to dievča nevedela , že aj chlopi majú už svoje dni .:pNo ja už pomaličky zisťujem, že sa už aj oni ( chudáci),dostávajú na našu úroveň.:p
Ninna
04.05.06,08:00
Aha kde sme prešli.Fernetko.JÓJ.
Manual
04.05.06,08:02
Aha kde sme prešli.Fernetko.JÓJ.
To aby sa ti zlepšila nálada...:)
Tweety
04.05.06,08:03
To aby sa ti zlepšila nálada...:)Nálada sem, nálada tam, ale dnes by nezaškodilo ani keby mi naliali takoj.:p
Zita5
04.05.06,08:06
Hm ...taký FERNET ...... bavorák dokáže robiť zázraky Ninna ;)
domacnost
04.05.06,08:38
Ked čítam túto tému, hned si spomeniem na seba, ako som sa cítila ja pri založení témy a potom neskôr , ked som si tému znovu prečítala.To je len taký dotaz z mojej strany.
Richard
04.05.06,10:01
Len pripomeniem, že nováčikovia majú právo na slušné zaobchádzanie, ale Porada má tiež právo na udržanie poriadku a na nezahlcovanie novými príspevkami.

Keď dostávam do SSiek otázky, ktoré sú dokonca medzi "vypracovanými" otázkami, dosť ma to zarmucuje. Načo toľko úsilia, keď niekto si nedá ani toľko námahy, aby sa naučil v Porade vyhľadávať ?

K cene pripojenia za internet. Internet nie je zrovná korunová záležitosť. S dial-up pripojením, ktoré je drahé na čas však nemožno očakávať intenzívne využívanie internetu, zvlášť na pracovné účely. Odporúčam aby ste požiadali zamestnávateľa o zriadenie riadneho pripojenia v práci (aspoň DSL), prípadne o dotáciu domáceho internetu. Ak to nie je možné, potom sa treba spolahnuť len na predplatenú literatúru.

"S autom bez benzínu sa nedostanete ďaleko."
Ninna
04.05.06,10:55
Na DSL tu čakám ako na spasenie, ale bohužiaľ nie sme mesto...Nerozhodujeme o tom my.
A čo sa týka vypracovaných otázok tak tie si pravidelne sťahujem a študujem k jednotlivým mojim problémom.
Melnick
04.05.06,12:38
No to snáď nie, žeby už aj chlopi?:p

:D :D :D :D :D :D :D :D :D
Melnick
04.05.06,12:47
Na DSL tu čakám ako na spasenie, ale bohužiaľ nie sme mesto...Nerozhodujeme o tom my.
A čo sa týka vypracovaných otázok tak tie si pravidelne sťahujem a študujem k jednotlivým mojim problémom.

No Martinka,aby som Ťa trochu potešila sú na porade
aj takí, ktorým ohľadne RZP pri prvom zadaní nestačila
odpoveď priamo od J.M. a tú istú otázku položil/a ešte 2x.
Neviem ,aké boli očakávania dotyčného,ale viem,že ďalšie dve
odpovede od rôznych poraďákov boli totožné s tou od J.M.
Čakám či tu s tou otázkou nezažijeme Dallas s x rovnakými
časťami.:D :p :) .
Ninna
04.05.06,14:00
Tak sme takí :p aj takí :confused: . Osobne sa snažím nezdržovať, čítam príspevky, aj otázky a hlavne dôverujem , ale preverujem.
Manual
04.05.06,14:56
Tak sme takí :p aj takí :confused: . Osobne sa snažím nezdržovať, čítam príspevky, aj otázky a hlavne dôverujem , ale preverujem.
Nina dojdi na Krahule a tam sa určite všetko utrasie...
Pekný deň...:)
Ninna
04.05.06,15:00
Ja som mimóza kde sú Krahule?Nie som v obraze.
P.S.:prečítala som si všetko ešte raz dnes to nie je až také čierne všetko ako včera.Dnes je skrátka dnes....
Hlinkovx
04.05.06,15:23
http://www.porada.sk/t23400-k-r-a-h-u-l-e---2-roenik--superstretko-porady.html
na krahuliach je stretko ..a ináč je to 8 km od Kremnice
Ninna
04.05.06,15:35
mimotemy
:o Veľmi rada by som sa zúčastnila.Mám malé detičky:mee: :) .A s Fernetkom to s detičkami nejde.
endrju
05.05.06,08:20
mimotemy
:o Veľmi rada by som sa zúčastnila.Mám malé detičky:mee: :) .A s Fernetkom to s detičkami nejde.

Na Krahule pôjdu aj malé detičky. :) Medzi prihlásenými Poraďákmi sú aj takí, ktorí pricestujú s rodinkou. Takže je to predovšetkým záležitosť osobného rozhodnutia ... :)
bepo
05.05.06,09:06
Ninna-najmladší účastník bude mať asi 2 roky,skús to tromfnúť ;)
ayya
05.05.06,09:54
Ninna-najmladší účastník bude mať asi 2 roky,skús to tromfnúť ;)
ak tam bude aj najmladsia ucastnicka z minuleho roka, tak este menej ako dva :) ... a navyse - ten "rekord", ktory ona urobila minuly rok, ... tak to asi malokto prekona :D a este aj nadherna bola, ako babika ;)
Ninna
05.05.06,13:09
:D :D :D takže už mi je jasné že to netromfnem. Moje majú/3 a 6/.
Ste tu všetci fakt super a opäť sa nedajú opísať pocity, ktoré ma napĺňajú pri čítaní týchto príspevkov.;)
KEJKA
05.05.06,18:13
tak si ich pod poslniť na Krahule.... neboj, bude fajn.
A vraj to máš blízko...takže nič neriskuješ, ak by sa ti náhodou predsa len nepáčilo, zdekuješ sa domov...
bepo
05.05.06,18:57
Takže čerstvá info- najmladšia účastníčka v minulom roku mala 4 mesiace ;)
ALBO
05.05.06,19:24
Inak pozrite tu:

http://www.porada.sk/t25623-dodanie-tovaru-do-r.html

a posúďte, či to stálo za založenie tejto témy.

Dobre citanie tato tema, az dnes som na to natrafila.
Musim povedat ze lidina trpezlivost bola obdivuhodna,
ja som vtedy tiez dostala bodik za svoj prispevok, ale od ineho.Poviem , ze napr. tejto otazke sa venovalo tolko casu a energie, ze to zadavatel musel len ocenit.
KEJKA
05.05.06,19:35
Dobre citanie tato tema, az dnes som na to natrafila.
Musim povedat ze lidina trpezlivost bola obdivuhodna,
ja som vtedy tiez dostala bodik za svoj prispevok, ale od ineho.Poviem , ze napr. tejto otazke sa venovalo tolko casu a energie, ze to zadavatel musel len ocenit. len, ked sa už priznávaš, tak ti gratulujem.
Pre úplnosť...ak si mierila na ocenenie môjho úsilia na mňa... tak pre úplnosť, nebol ocenený, Nemyslím to ako výčitku smerom k zadávateľovi otázky, naozaj nie. Ocenená sa cítim v tomto momente. Takže ďakujem, naozaj, vážne. Aj J.M., za to surfovanie.
ondrej1
26.05.06,10:29
Ja mám naopak iný názor. Myslím, že tu panuje neobvykle priateľská nálada. Pýtať sa určite netreba báť a nedá sa tým nič stratiť, len získať.
Marianna01
28.05.06,11:31
Ja oceňujem ďalšiu zmenu: pri pridelení súhlasu sa môj súhlas ihneď objaví pod textom a neobnovuje sa mi celá stránka. Kvitujem, lebo som často strácala prehľad, kde som končila a hľadala vždy podľa toho, kde bol súhlas. Je to takto rýchlejšie a prehľadnejšie.