Zavrieť

Porady

Nováčikovia na porade nemáte pocit menejcennosti?

Chcela by som sa spýtať hlavne nováčikov na porade , aké majú pocity z tejto porady. Môj osobný názor je bez urážky skúsenejších poradákov takýto. Myslím si , že dosť dávajú najavo ,že sú skúsenejší ako nováčikovia. My neskúsenejší potrebujeme trpezlivosť k pochopeniu daným zákonom a niekedy aj laicky a polopate vysvetliť. Som prihlásená na porade ešte pod iným užívateľ.menom, ktoré nebudem zverejňovať a dostala som aj od iných súkr.správy , kde mali námietky voči skúsenejším poradákom. Neberte to ako urážku. Ked komunikujem pod iným užívateľ.menom , v ktorých mám cez 300 príspevkov, mám pocit, že ostatný poraďáci majú iný prístup ku mne ( milší, lepší, ochotnejší atd...) , ako ku takému, ktorý má len 10 príspevkov. Možno, že si to len namýšlam, tak preto som založila túto tému či aj druhý majú takéto názory a či to postrehli. Nikoho som nechcela týmto príspevkom uraziť hlavne nie skúsenejších poradákov. My nováčikovia Vám všetkým skúsenejším chceme poďakovať za rady, ktoré k účtov.potrebujeme. Ste super!!!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
karol.za karol.za

karol.za je offline (nepripojený) karol.za

Ja ten pocit menejcenosti som vôbec nepocítil.
K porade som sa dostal náhodou nakoľko moja parketa je trochu iná,ale našiel som v nej témy na ktoré som vedel reagovať a možno aj poradiť, a keď som ja potreboval poradiť tak k mojej téme sa vyjadrili aj starý poraďaci a nakoľko to bola téma ,,mimo mňa,, a v danej tematike som
celkom mimo mi poradili tak dá sa povedať ,,po lopate,,
a neuzajímalo ich že som nováčik ale chceli mi poradiť a aj poradili za čo im patrí vďaka a keď má niekto problém v tematike ktorej rozumiem tak aj ja rád poradím a aj ma poteší že niekomu moja rada možno pomohla a dostal som ho do obrazu danej témy.
A keď budem ja potrebovať radu tak sa samozrejme obrátim na poradu a viem že mi poraďáci poradia a o tom vlastne táto naša porada je.
s pozdravom karol
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Vsetci sme tu zacinali ako "novacikovia". Ja som pocit menejcennosti alebo podcenovania nikdy nemala. Vacsina tu zucastnenych, bez ohladu na to, ci su novi alebo stari, sa snazi tym druhym pomoct a poradit a aj sami cerpaju z rad inych.
To, ze je niekto prihlaseny pod dvomi menami, nepovazujem za korektne, ale ak to vyhovuje dvojmennemu a neprekaza ostatnym....
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Ja som si nevšimol iný prístup ale hlavne nováčikovia by si mali uvedomiť : Ak niekto po 80-ty krát založí tému napr: Som konateľ sro,mám platiť poistné na ZP? tak ho ostatní budú ignorovať lebo je to tu už miliónkrát rozobraté, opakované a vyriešené.A čo je hlavné: vznikom 100 stále sa opakujúcich tém za deň sa tu zahlcuje prietor a človek už začína strácať čas pokiaľ vyselektuje čo je skutočne problém a čo niekoho lenivosť a ignorácia časom druhých.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

.... Som prihlásená na porade ešte pod iným užívateľ.menom, ktoré nebudem zverejňovať a dostala som aj od iných súkr.správy , kde mali námietky voči skúsenejším poradákom. [/QUOTE] A čo ťa viedlo alebo prinútilo sa prihlásiť aj pod iným menom ? Aké myšlienkové pochody .... ??? Čo tým sleduješ ... ??? Môžeš objasniť ?
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Nechodím sem dlho a nemám veľa príspevkov. Chodím sem však rada a od začiatku sa v tejto spoločnosti cítim dobre. Nikdy sa nepozeám na to, kto má koľko príspevkov, ale na to čo o danom probléme vie a ako obháji svoj názor. Nezbadala som nič také ako píšeš. Naopak ja tu vidím hlavne trpezlivosť (ak sa téma opakuje x-krát) a ochotu stále nezištne pomáhať. Je to tu super.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Veľkou chybou nováčikov je, že si dostatočne neprečítajú pokyny administrátora.
Keď som objavila PORADU, tak som prvé týždne najskôr študovala čo a ako, a až potom som sa odvážila len odpovedať na otázku. Za dobu čo som tu prihlásená som bola nútená len 7 krát zadať novú tému. Nakoľko som cez vyhľadávač našla väčšinou všetko čo som potrebovala.

Niektorí nováčikovia sa ráno prihlásia a poobede sú tu už od nich 3 nové témy , ktoré sú už na PORADE rozobrané od vrchu aj od spodu.
Z uvedeného dôvodu som si aj pod meno dala odkaz na vyhľadávanie.
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

Ako tak kukam, same extremy, bud nazory ludi hlboko pod 100, alebo vysoko na 500.
tag ja sa vypenim, som akurat tak v strede - k trpezlivosti som este nenapuchol, na komplexy mam zase privela prispevkov. No tak sa uz len s tazkym srcom predieram cez miliony tem, z ktorych devatstodevatdesiattisicdevatstodevatdesiatpat preskocim. Nie nepenim pri tom, vlastne co to vravim, penim na plne usta, monitor sa uz len utahuje, co najtichulinkejsie pradie, aby odomna nahodou nevyfasol sprsku. Noale sem tam sa na mna zreb usmeje, a najdem si temu, temicku, ktora ma uputa...vyprovokuje...niekedy az tak, ze sem tam zapeni nieco insô...eehhhh, nezapeni, to su len take nocne mory, nikdy som tu nemal problem...
Tak, tak toto bol nazor strednej vrstvy...
0 0
Richard Richard

Richard je teraz online Richard

admin
Táto Porada je otvorená pre všetkých. Nových aj starých poraďákov.

Nie som psychológ, ale je mi jasné, že keď sa vytvorí určitá partia ľudí, býva vždy komplikovanejšie do nej vstúpiť neskôr ako pri jej vzniku. Títo ľudia majú už niečo "spoločné" a vidia niektoré veci "už" z iného pohľadu.
Tu môže prameniť aj určitá netrpezlivosť na niektoré javy, ako sú napr. často sa opakúce otázky, zlé zaradenie témy, či otázka položená v strede úplne inej témy. Tento neduh prekáža samozrejme tým skúsenejším pre ktorých to spôsobuje napr. horšiu prehľadnosť Porady.

Tiež sa mi stalo, že mnou mienené upozornenie bolo prijaté ako útok a preto budem vážiť svoje slová nabudúce lepšie. Verím, že aj ďalší Poraďáci napriek niekedy ostrým slovám majú dobrý úmysel.
Ak si myslíte, že tomu tak v konkrétnom prípade nie je, prosím nahláste mi takýto príspevok, pokúsim sa nájsť riešenie a upozorniť daného člena na pravidlá správania na tomto fóre.

Prosím skúsenejších, aby mali viac trpezlivosti s novými členmi Porady a zároveň prosím nových členov, aby tiež mali trpezlivosť a skôr ako začnú písať svoje prvé príspevky a otázky si naštudovali prácu s Poradou a viac sa s ňou oboznámili.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
bepo
Ja som si nevšimol iný prístup ale hlavne nováčikovia by si mali uvedomiť : Ak niekto po 80-ty krát založí tému napr: Som konateľ sro,mám platiť poistné na ZP? tak ho ostatní budú ignorovať lebo je to tu už miliónkrát rozobraté, opakované a vyriešené.A čo je hlavné: vznikom 100 stále sa opakujúcich tém za deň sa tu zahlcuje prietor a človek už začína strácať čas pokiaľ vyselektuje čo je skutočne problém a čo niekoho lenivosť a ignorácia časom druhých.
Nadviažem na príspevok od bepa takto:

V prvom rade otvorene hovorím, že uznávam princíp mazák - bažant a v praxi z neho uplatňujem na Porade to, že ako mazák sa snažím usmerňovať bažantov aby čo najrýchlejšie pochopili, ako to tu funguje (viď téma Etiketa Porady).

Medzi najčastejšie chyby bažantov patrí predstava, že ak napíšu svoju otázku - obvykle formou založenia novej témy a obvykle ešte k tomu do nesprávnej Porady - o 5 minút im na to odpovie najmenej 10 skúsených Poradcov. Ak sa tak nestane (lebo odpoveď sa dá nájsť pri troške snahy "vo vedľajších otvorených dverách"), nastupuje urazenosť.

Ďalšou vecou, ktorá irituje skúsenejších, je zasielanie súkromných správ zo strany nováčikov. Nie som sám spomedzi okruhu skúsenejších, kto dostáva dennodenne SS, v ktorých sa ma niekto, kto má na Porade v priemere dva príspevky, pýta na to či ono. Opakujem tým, kto si prečítajú tento príspevok a spoznali sa v tejto jeho pasáži, že na SS tohto druhu zásadne neodpovedám ani vlastnej sestre.

Ďalej úspešne zneužívané pravidlo - podal si prst, žiadam celú ruku. Nebudem komentovať.

Na záver - aj akýsi Lenin kedysi dávno povedal - "učiť sa, učiť sa, učiť sa" - to na Porade platí tiež trojnásobne ale takto: "hľadať, hľadať, hľadať". My starší dobre vieme rozoznať, kto sa touto zásadou riadi - a otázku napíše až vtedy, keď ani na 4-tý pokus nenašiel.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Richard, mám návrh, možno by sa dal zrealizovať. Nebolo by možné, hneď pri zaregistrovaní sa každého nového člena dať upozornenie, že je možné najskôr pred zadaním témy dať hľadať, a to akým spôsobom?
Spomínam si, že keď som ja začínala, tiež som zadala novú otázku a téma už bola otvorená, možno to nie naschvál urobí aj nový člen, ktorý tu príde, no a keď niekto nechtiac "zakričí" zo starších poraďákov, určite je to len pre to, že nie je neochotný, ale každý z nás má aj dobrý aj zlý deň!
Naposledy upravil ondrejvla : 07.11.05 at 07:54
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Domácnosť, prepáč, ale vzhľadom na svoj vek si to dovolím. Netreba byť vzťahovačný/á/ ale vďačný/á/ za dobré a odborné rady, ktoré skúsení poraďáci nám dávajú nezištne. A z ich príspevkov cítiť ich snahu poradiť a pomôcť. Hádam ich nechceš odradiť?
Neprezradíš, aký význam má byť prihlásený/á/ pod dvomi menami?
Pekný večer.
Naposledy upravil Marína : 27.11.05 at 17:03
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Marína
Domácnosť, prepáč, ale vzhľadom na svoj vek si to dovolím. Netreba byť vzťahovačný/á/ ale vďačný/á/ za dobré a odborné rady, ktoré skúsený poraďáci nám dávajú nezištne. A z ich príspevkov cítiť ich snahu poradiť a pomôcť. Hádam ich nechceš odradiť?
Neprezradíš, aký význam má byť prihlásený/á/ pod dvomi menami?
Pekný večer.
Pridávam sa k Maríne, aký to má význam ???
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
stovky tem mi nevadia, davam automatickz najnovsie prispevky a kedze som tu denne, tak mi to zasa tak vela novych tem nevyhadzuje. Dost ich preskocim, lebo nemam problem ale necitim sa dost fundovana poradit. Tie ktore ma zaujmu, otvorim na poslednej strane a citam aktualne prispevky. Inak by som v tejto dzungli stravila cele hodiny a to naozaj nemozem. Pozor dzungla nemyslim negativne, jednoducho je tu uz strasne vela prispevkov.
tak a skutocnedobru noc.
hron
Ako tak kukam, same extremy, bud nazory ludi hlboko pod 100, alebo vysoko na 500.
tag ja sa vypenim, som akurat tak v strede - k trpezlivosti som este nenapuchol, na komplexy mam zase privela prispevkov. No tak sa uz len s tazkym srcom predieram cez miliony tem, z ktorych devatstodevatdesiattisicdevatstodevatdesiatpat preskocim. Nie nepenim pri tom, vlastne co to vravim, penim na plne usta, monitor sa uz len utahuje, co najtichulinkejsie pradie, aby odomna nahodou nevyfasol sprsku. Noale sem tam sa na mna zreb usmeje, a najdem si temu, temicku, ktora ma uputa...vyprovokuje...niekedy az tak, ze sem tam zapeni nieco insô...eehhhh, nezapeni, to su len take nocne mory, nikdy som tu nemal problem...
Tak, tak toto bol nazor strednej vrstvy...
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

Manual
.... Som prihlásená na porade ešte pod iným užívateľ.menom, ktoré nebudem zverejňovať a dostala som aj od iných súkr.správy , kde mali námietky voči skúsenejším poradákom.
A čo ťa viedlo alebo prinútilo sa prihlásiť aj pod iným menom ? Aké myšlienkové pochody .... ??? Čo tým sleduješ ... ??? Môžeš objasniť ?[/QUOTE]
Ja som len chcela vyjadriť svoje pocity, nič vzlom som tým nemyslela, ked som založila túto tému. Nič ma neprinútilo sa zaregis.pod iným užív.menom chcela som to len vyskúšať. Nesledujem tým nič ani provokáciu. To čo som napísala, ešte raz boli to len moje pocity nič viac. Kedysi na porade som čítala , že viacerí ľudia sú tu poprihlasovaný pod viacerými užívat.menami. Som tak isto vďačná, ako mnohý iný poradáci. Asi máte pravdu bola som zo začiatku vzťahovačná a to je chyba , ale asi preto , že mala by som Vás bližšie spoznať a prísť konečne na stretnutie.
Prajem krásny ničím nerušený deň.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Hron a ondrejvla- vymazať sa dajú príspevky z ktorých nie je robená citácia,ak sa vymaže príspevok v ktorom je citovaný iný príspevok mal by sa dať vymazať aj pôvodný príspevok.
0 0
zubo zubo

zubo je offline (nepripojený) zubo

Rada vyjadrím aj ja svoje názory k PORADE.Nemôžem povedať, že by prístup skúsených poraďákov bol ponižujúci alebo podceňujúci. Som vďačná každej rade, ktorú dostanem. Som laik ale táto oblasť má dosť zaujíma takže sledujem tu niektoré témy a niekedy mi skutočne dlho trvá, kým si dám veci do súvislosti. Je to o to ťažšie , že na jeden problém existuje xxxx tém, a človek sa v tom potom stráca. Zakladanie zbytočných tém, vlastne sťažuje prácu tým, ktorý si inf. najskôr vyhľadávajú.
Na obranu poraďákov:Ani mňa nebaví vysvetľovať jednu a tú istú vec stále dookola, takže chápem upozornenia pre nováčikov.
VEĽA ZDARU VŠETKÝM PORAĎÁKOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ešte k samotnej téme.

Osobne ak som nováčikom kdekoľvek a v akejkoľvek súvislosti, mám samozrejme na začiatku pocit menejcennosti. Tento pocit sa však postupne vytráca tým, ako beží čas, získavam skúsenosti, sebavedomie, zapadávam do kolektívu, zapracúvam sa, získavam nových známych atď.

Takže buďte v pohode a počúvajte rady starších a skúsenejších.

A hlavne kliknite sem: http://www.porada.sk/showthread.php?t=2886
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ďalšou vecou, ktorá irituje skúsenejších, je zasielanie súkromných správ zo strany nováčikov. Nie som sám spomedzi okruhu skúsenejších, kto dostáva dennodenne SS, v ktorých sa ma niekto, kto má na Porade v priemere dva príspevky, pýta na to či ono. Opakujem tým, kto si prečítajú tento príspevok a spoznali sa v tejto jeho pasáži, že na SS tohto druhu zásadne neodpovedám ani vlastnej sestre.



Prosím Vás , neberte moju reakciu ako narážku , resp. atak , alebo neviem čo a ako si to vysvetlíte . Chcem zareagovať len v dobrom slova zmysle .

Nepočítam sa za skúseného poraďáka , pretože ešte mám stále veľa nedostatkov a medzier v oblasti účtovníctva .Ale niečim som už aj já prešla a veľa krát potrebujem aj pomoc , alebo veľa krát len uistenie . Na druhej strane aj skúsený poraďák potrebuje pomôcť , o čom sa môžeme denno denne presviedčať .
Pravdou je , že nikto múdry z neba nespadol .
Čo ma prinútilo zareagovať je hlavne dôvod SS . To , že dostanem dáku SS od nováčika vôbec to nepovažujem ako záťaž a osobné obťažovanie . Neviem prečo , možno je to vo mne zakorenené , pretože v mojej povahe je proste niečo , čo mi navráva , že ľudom treba pomáhať . Já práve medzi také povahy zrejme patrím , a neviem dať najavo odmietnutie a povedať nie . Netvrdím , že je to 100% vlastnosť , pretože život mi za to uštedril už " dosť po hube ", ale nevzdávam to . Prepáčte za skoro vulgarizmus , ale je to tak .

Takže obdivujem ľudí ktorí vedia povedať nie , ale na druhej strane je mi ľúto tzv." nováčika" , ktorý skutočne potrebuje pomoc a nedostane sa mu .Ak si to premietnem opačne , že já budem ten nováčik , tak aj by som možno využila všetky dostupné spôsoby , aby som možno v tom účtovníckom záchvate a bezmocnosti získala overenie , potvrdenie alebo radu , ako ten a ten môj problém uzavrieť resp. účtovne dotiahnuť do zdarného konca .

Berme to tak , pokiaľ by táto stránka PORADY nemala vytvorené podmienky na zasielanie SS tomu ktorému členovi , tak určite by nikto neobťažoval , lebo by nemal ako .

Tak sa už na nováčikov nehnevajme .
1 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Chcem tou pasážou o SS zdôrazniť, že diskusia o problémoch je zmyslom a PODSTATOU Porady. Riešenie odborných problémov cez SS ochudobňuje ostatných, ktorí majú podobný problém a radi by sa diskusie o probléme zúčastnili, resp. si diskusiu prečítali. Nikomu kto odpovedá na takéto SS to nemám za zlé ale zdôrazňujem, že ten, kto SS-ku so svojim problémom zasiela mojej osobe, zbytočne mrhá svojim drahocenným časom.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Jozef Mihál
Chcem tou pasážou o SS zdôrazniť, že diskusia o problémoch je zmyslom a PODSTATOU Porady. Riešenie odborných problémov cez SS ochudobňuje ostatných, ktorí majú podobný problém a radi by sa diskusie o probléme zúčastnili, resp. si diskusiu prečítali. Nikomu kto odpovedá na takéto SS to nemám za zlé ale zdôrazňujem, že ten, kto SS-ku so svojim problémom zasiela mojej osobe, zbytočne mrhá svojim drahocenným časom.
O.K. pán Mihál , já som to brala všeobecne , nič osobne - skutočne mi verte . Ale , trošičku som zastala našich nováčikov .

Na druhej strane musím Vám dať za pravdu , že "riešenie odborných problémov ochudobňuje ostat.,ktorí majú podobný problém .......... "
Já to beriem tak , že ten nováčik si svoju tému aj naštuduje a nájde v PORADE , ale sú určité skulinky čomu nerozumie , resp. si to vyloží inak , ako by bolo potrebné .

Ja len toľko .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať