Zavrieť

Porady

Nováčikovia na porade nemáte pocit menejcennosti?

Chcela by som sa spýtať hlavne nováčikov na porade , aké majú pocity z tejto porady. Môj osobný názor je bez urážky skúsenejších poradákov takýto. Myslím si , že dosť dávajú najavo ,že sú skúsenejší ako nováčikovia. My neskúsenejší potrebujeme trpezlivosť k pochopeniu daným zákonom a niekedy aj laicky a polopate vysvetliť. Som prihlásená na porade ešte pod iným užívateľ.menom, ktoré nebudem zverejňovať a dostala som aj od iných súkr.správy , kde mali námietky voči skúsenejším poradákom. Neberte to ako urážku. Ked komunikujem pod iným užívateľ.menom , v ktorých mám cez 300 príspevkov, mám pocit, že ostatný poraďáci majú iný prístup ku mne ( milší, lepší, ochotnejší atd...) , ako ku takému, ktorý má len 10 príspevkov. Možno, že si to len namýšlam, tak preto som založila túto tému či aj druhý majú takéto názory a či to postrehli. Nikoho som nechcela týmto príspevkom uraziť hlavne nie skúsenejších poradákov. My nováčikovia Vám všetkým skúsenejším chceme poďakovať za rady, ktoré k účtov.potrebujeme. Ste super!!!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Skutočne to neberiem osobne, chcem len túto tému využiť na zdôraznenie môjho prístupu k SS. Šetrime si vzájomne svoj čas a diskutujme na Porade, nie v SS.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zita5
O.K. pán Mihál , já som to brala všeobecne , nič osobne - skutočne mi verte . Ale , trošičku som zastala našich nováčikov .
Na druhej strane musím Vám dať za pravdu , že "riešenie odborných problémov ochudobňuje ostat.,ktorí majú podobný problém .......... "
Já to beriem tak , že ten nováčik si svoju tému aj naštuduje a nájde v PORADE , ale sú určité skulinky čomu nerozumie , resp. si to vyloží inak , ako by bolo potrebné .
Ja len toľko .
Pridám sa aj Ja. Pri niektorých nováčikoch mám pocit, že ihneď svoju otázku šupnu na poradu, bez toho, aby si našli čas na prelúskanie tém a potom je tu veľké množstvo rovnakých otázok. Potom je jasné, že nie každého baví odpovedať stokrát na tú istú.
0 0
alternativa alternativa

alternativa je offline (nepripojený) alternativa

Tiez som zaciatocnik, hoci tusim pri mene uz nemam "junior", alebo ano? Tiez sa mi asi 1x za mojho kratkeho posobenia v porade dostalo komentarika k mojmu juniorskemu prispevku od seniora, ktory by som mohla hodnotit ako napr. usmevno ustipacny. Stale som presvedcena, ze nemal pravdu a nebolo to na mieste. Reagovala som seniorovi pri prvej prilezitosti tiez usmevne, ved nic sa nestalo. Fakt je, ze som rada, ze som sa do tohto kolektivu prispievatelov dostala. A zakladatelia, spravovatelia a prispievatelia tejto www maju moje absolutorium. Je osozna, pomaha. Myslim, ze pre vsetkych nas, juniorov ci seniorov na porade ci v zivote plati to iste: komunikovat s ludmi sposobom, ktory neuraza, ved aj tu mame kazdy rozne vzdelanie, inu uroven znalosti a myslenia, sposob vyjadrovania, rozny vek. Je treba vyjadrit svoj nazor, skusenost, vysvetlit snahu pomoct. Mozno nie vzdy pouzijeme "stastnu" formulaciu... Myslim, ze je dobre, ze vznikla aj tato tema.
Ja pridam jednu poznamku : mam pocit, ze suhlasy k prispevku si sem-tam davaju urciti uzivatelia navzajom aj na prispevky, ktore sa mi zdaju "uletene". Vsetko je pravdaze relativne...Cena suhlasu moze byt ale velka. Hlavne pre juniorov je kazdy suhlas k rozumnej veci podporou a potesenim.
Pekny den Vam vsetkym
Naposledy upravil alternativa : 09.11.05 at 13:33
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Dúfam že "Súhlasím" Vás potešilo .-) ...hoci už nie ste "Junior".

Shoutbox vznikol práve pre to, aby sa ľudia v témach bavili k predmetu témy a "neklebetili". Takže ak máte medzi Poraďákmi nejaké spriaznenejšie duše, hor sa pokecať si s nimi na šuťák.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
ja súhlasím zo všetkým čo napísala ZITA5 asi máme rovnakú povahu.
Ja som si napr. raz všimla na porade , že riešil sa nejaký problém a dotyčný/á poradila osobe , ktorá to potrebovala. Pridal sa iný "skúsenej.poraďák" a nie , že by mal k danej problematike iný názor ,ale jeho názor bol: z 1000,00 SK- 1 % je 10,00 SK a nie 100,00SK. Dotyčný/á sa určite spozná. Ďalší boli taký ktorý si všímali pravopis. Ja napríklad v rýchlosti píšem a môže sa stať , že urobím nejakú tvrdku, alebo nedám čiarku,atd:... To je môj názor. Tiež som rada ked mi niekdo pomôže a radšej som ked pomôžem druhým.
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
alternativa
...Kto mi vysvetli vyznam "shoutboxu"? Par razy som sa tam nevediac ako klikla, ale obsah komunikacie ma zaskocil. Pekny den Vam vsetkym
Je to take male klabosenie o nicom, taky pel mel, relax mimo roboty a je tam prisme zakazane rozpravat o nej.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Jozef Mihál
Skutočne to neberiem osobne, chcem len túto tému využiť na zdôraznenie môjho prístupu k SS. Šetrime si vzájomne svoj čas a diskutujme na Porade, nie v SS.
Som veľmi rada .
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Rada by som tu tiež napísala svoj názor, ak dovolíte.
Mne sa nikdy nezdalo, žeby sa tu ku mne niekedy niekto správal zle, len preto, lebo som tu bola nováčik.
Možno je to aj preto, lebo som tu vlastne skoro od začiatku a nemala som možnosť zažiť, čo je to prísť ako nováčik medzi 10 tisíc členov.
Ale nováčikovia by sa nemali urážať na to, ak im niekto hneď neodpovie, alebo mu na jeho otázku niekto odpovie len linkom na druhú tému, kde to už bolo rozpísané od A po Z.
A druhá vec je taká, že to v žiadnom prípade nie je zlá reakcia a "mazáci" sa predsa nepozrú najskôr na počet príspevkov, ktoré má zakladateľ témy,aby vedeli ako na neho reagovať, ale na samotný zmysel zakladania témy.
Už sa predsa stalo, že aj skúsený poraďák zadal tému, ktorá už bola rozobratá a nevidela som rozdiel v správaní sa ostatných poraďákov k nemu inak ako k nováčikom.
Naposledy upravil Katarína STR : 07.11.05 at 12:27
0 0
alternativa alternativa

alternativa je offline (nepripojený) alternativa

bepo
Ja som si nevšimol iný prístup ale hlavne nováčikovia by si mali uvedomiť : Ak niekto po 80-ty krát založí tému napr: Som konateľ sro,mám platiť poistné na ZP? tak ho ostatní budú ignorovať lebo je to tu už miliónkrát rozobraté, opakované a vyriešené.A čo je hlavné: vznikom 100 stále sa opakujúcich tém za deň sa tu zahlcuje prietor a človek už začína strácať čas pokiaľ vyselektuje čo je skutočne problém a čo niekoho lenivosť a ignorácia
časom druhých.
Suhlasim s Tebou, ale : co ak presne toto viedlo "domacnost" k zalozeniu tejto temy? Mozno zalozenie temy novacikom po 80-ty krat v porade nie je prejav jeho lenivosti a ignoracie nasho casu. Mozno sa nevie orientovat zatial v porade, je v casovej tiesni. Vysvetleni je na to viac, sem mozno dat aj lenivost. Som si ista, ze takehoto "neznaleho" zakladatela niekto z nas slusne upozorni, ze tema je uz 80x diskutovana. Nic viac nic menej.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Rúbalová Renáta
. Ďalší boli taký ktorý si všímali pravopis. Ja napríklad v rýchlosti píšem a môže sa stať , že urobím nejakú tvrdku, alebo nedám čiarku,atd:... To je môj názor. Tiež som rada ked mi niekdo pomôže a radšej som ked pomôžem druhým.
Každý si môže a teda by mal prezrieť, čo napísal, stačí, aby využil možnosť prezrieť si text. Niekedy je až hrôza čítať príspevky plné gramatických chýb. Táto požiadavka nie je až taká prehnaná, veď predsa každý sme sa učili na základnej škole a preto chcieť, aby každý písal aspoň bez tvrdých chýb, nie je prehnaná.
0 0
alternativa alternativa

alternativa je offline (nepripojený) alternativa

Jozef Mihál
Dúfam že "Súhlasím" Vás potešilo .-) ...hoci už nie ste "Junior".

Shoutbox vznikol práve pre to, aby sa ľudia v témach bavili k predmetu témy a "neklebetili". Takže ak máte medzi Poraďákmi nejaké spriaznenejšie duše, hor sa pokecať si s nimi na šuťák.
Takze co je SHOUTBOX? Citovane vysvetlenie sa nezhoduje s vysvetlenim Dasky. Mne sa tiez zdalo, ze by to mal byt "shout" o "help" k danej teme konkretne, ale vyznelo mi to ako www pre pokec. Kazda forma kontaktu je super.
Je dobre, ked malickostami sprijemnime den ludom okolo, dik, pan Mihal
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

alternativa-aj Jozef aj Daska píšu to isté,shoutbox slúži na kecanie mimo tém porady,je to obdoba pokecu len tu treba refreshovať-stlačiť nápis Refresh,stránka sa neaktualizuje automaticky po každom príspevku.
0 0
jamajka jamajka

jamajka je offline (nepripojený) jamajka

Nikdy som rozdiel nepocítila. A keby sa aj také niečo stalo, treba prižmúriť očko, veď nie sme všetci rovnaký, každý máme aj "blbé dni" aj "slniečkové dni" . Začiatky nikdy nebývajú ľahké. I pre mňa sú niektoré témy španielska dedina... tak študujem a študujem.... a vždy tu nájdem kopec dobrých ľudí, ktorý fakt pomôžu. A tí ostrieľanejší z nás sa mi zdajú fakt super. Ale ja som už na "poraďákoch" asi závislá. Keď som bez Vás....akoby mi ruky odtrhli....
0 0
Martina80 Martina80

Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

Rada by som tu tiež napísala svoj názor, ak dovolíte.
Aj ja som si zo začiatku myslela, že starých " mazákov " už asi nedobehnem. Myslela som si, že už majú nejaké tie stretnutia za sebou a sú zohratá partia. OMYL! Sú síce zohratá partia, ale sú to maximálne ústretoví, veselí ľudia. Ja síce nemám toľko príspevkov pri mene, ale považujem sa za starého člena. Je to tým, že radšej nechám vyjadriť sa niekoho, kto ovláda problematiku a pohotovo tam odcituje paragraf, nakoľko ja sa mzdám a personalistike venujem len rok. No a šuťák, to je iné kafé . Nikoho som nepoznala, nikto nepoznal mňa. Pomaly som sa zapojila a dnes tam trkocem ako stará totka na trhu. Takže nemajte noví členovia absolútne žiadny komplex, veď sme tu jeden pre druhého a kto tu nechce byť, tak tu nie je. / až na pár extrémistov /
0 0
alternativa alternativa

alternativa je offline (nepripojený) alternativa

bepo
alternativa-aj Jozef aj Daska píšu to isté,shoutbox slúži na kecanie mimo tém porady,je to obdoba pokecu len tu treba refreshovať-stlačiť nápis Refresh,stránka sa neaktualizuje automaticky po každom príspevku.
Zase som zareagovala prispato, asi primerane veku, sorry. Dik Budem hladat spriaznenych na pokec.
0 0
ANNA ANNA

ANNA je offline (nepripojený) ANNA

Dovolím si aj ja reagovať. Môžem?

Musí byť vlastne počet príspevkov uvádzaný? Nestačí len slovne (junior, member...) Čo keby ten počet bol viditeľný len pre admina a nie pre poraďakov? Veď to číslo nehovorí až tak veľa. Veď ak aj ja budem odpisovať, že súhlasím s xxx, alebo odpoviem niekde v ostatných príspevkoch, ktoré sú určené na odľahčenie ( zábavu - záhrada, zdravie... ) číslo sa mi bude zväčšovať ale nebude vypovedať o mojej odbornosti. A koniec koncov, tých ktorý tu poskytujú cenné rady aj tak časom každý spozná po mene a dobre vie, že jeho rada má veľku váhu.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

ANNA
Dovolím si aj ja reagovať. Môžem?

Musí byť vlastne počet príspevkov uvádzaný? Nestačí len slovne (junior, member...) Čo keby ten počet bol viditeľný len pre admina a nie pre poraďakov? Veď to číslo nehovorí až tak veľa. Veď ak aj ja budem odpisovať, že súhlasím s xxx, alebo odpoviem niekde v ostatných príspevkoch, ktoré sú určené na odľahčenie ( zábavu - záhrada, zdravie... ) číslo sa mi bude zväčšovať ale nebude vypovedať o mojej odbornosti. A koniec koncov, tých ktorý tu poskytujú cenné rady aj tak časom každý spozná po mene a dobre vie, že jeho rada má veľku váhu.
ANNA a ty si myslíš, že počet príspevkov slúži o odbornosti ? Ja teda nie.
Myslím si, že máš presne ten názor na skúsených poraďákov ako som opisovala v mojom predchádzajúcom príspevku. Myslíš si, že skúsený poraďáci sa správaju a odpovedajú k ostatným poraďákom podľa toho koľko majú príspevkov ?
Podľa mňa si myslíš zle.
POdľa mňa reakcia skúsených poraďákov je na vytvorenú tému, nie na poraďáka osobne.
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
alternativa
... Budem hladat spriaznenych na pokec.
Nemusis hladat nikoho my sme sa tiez nepoznali, zoznamili sme sa tu a pokecame, len sa priprav na to ze Ta na zaciatku vsetci vyspovedaju a to niekolkokrat za sebou...
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Katarína STR
ANNA a ty si myslíš, že počet príspevkov slúži o odbornosti ? Ja teda nie......
Katka dala som suhlas s Annou, lebo sice viem ze pocet prispevkou nesvedci o odbornosti toho ktoreho poradaka, ale ked tu pride novacik, a vidi ze s dannym prispevkom suhlasil niekto kto ma vela prispevkou moze si mysliet ze to svedci o jeho odbornosti......
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

No určite niečo na tom je Daška, že si to nováčik može myslieť.
Ale z príspevku od ANNY je to myslené, alebo aspoň mne to tak vyznelo, že ostatní poraďáci odpovedajú podľa počtu príspevkov poraďáka. A ak je to nováčik, tak sa správajú zle.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať