Ivan Hrozný
06.01.15,18:51
Začiatkom novembra som písomne(doporučene) exekútora upozornil na fakt, že som dôchodca a v priebehu decembra mi bude na môj účet vyplatený vianočný príspevok - čo je štátom vyplácaná sociálna dávka a tá nepodlieha zrážkam z exekúcie. čo som zamozrejme vydokladoval potvrdením zo sociálnej poisťovne a podložil danými paragrafmi.
Ale 9.12.2014 aj napriek tomu mi celú čiastku vianočného príspevku zablokoval a následne poslal na svoj bankový účet. Na druhý deň som znovu napísal doporučený list,znovu vydokladoval potvrdenie zo sociálnej poisťovne a tentokrát som priložil aj výpis z účtu kde je jasné,že čiastka odišla na jeho účet.
Chcel by som sa teda s Vami poradiť,čo robiť, keď už tomu bude mesiac od tohto incidentu a exekútor so mnou nekomunikuje žiadnym spôsobom - písomne,telefonicky,mailom a dokonca ani osobne kde mi jeho krásne dievčatá-zapisovateľky ukázali dvere. Ďalšia inštancia je pre mňa exe. úrad ale z mojich skúseností nič nevyriešia.
buchač
06.01.15,17:58
...a čo tak najprv splatiť dlh a potom sa rozčuľovať ...

ALE zaráža ma tento fakt :


Začiatkom novembra som písomne(doporučene) exekútora upozornil na fakt, že som dôchodca


Mám 23 rokov som sirota a študujem v Čechách ...
http://www.porada.sk/t252716-exekucia-bez-upovedomenia.html#post2621607
Mila123
06.01.15,18:25
Juraj, ale poberateľ sirotského dôchodku, je dôchodca...... na vianočný príspevok majú nárok i siroty.....
http://www.cas.sk/clanok/298249/prakticky-sprievodca-pre-dochodcov-aky-vysoky-bude-vas-vianocny-prispevok.html
buchač
06.01.15,18:33
Miluš,uznávam...aj to mi napadlo.

Ale aj tak platí to o tom platení.
draik
06.01.15,19:49
Exekútor nemá ako vedieť, koľko peňazí máte na účte a odkiaľ pochádzajú. Exekútor prikazuje banke previesť konkrétnu čiastku, za realizáciu zodpovedá banka. Danú situáciu bolo potrebné riešiť aj s bankou a peniaze vybrať, alternatívne podať žalobu na vylúčenie veci z exekúcie (aj keď formálne ide o pohľadávku na účte, súdy takéto žaloby pripustili).
branislavp
07.01.15,23:21
No neviem, aké máš problémy okrem tohto čo uvádzaš s exekútorom.
V Tvojom prípade by som sa obrátila na komoru exekútorov a popísala prípad čo sa Ti stalo a čo s tým.. Alebo, ak si presvedčený, že si v práve, obráť sa na verejného ochrancu práv v Bratislave, alebo aj na ministerstvo spravodlivosti Ale rýchlo konaj, čas neúprosne beží, proti Tebe.
Moja rada. Ži a konaj tak, aby si nikdy nemusel exekútora.
Ivan Hrozný
11.01.15,14:24
Je mi ľúto,že máš o mne hneď takúto mienku.
Ale môj problém je niekde hlbšie ako "mal si platiť" . Soc. poisťovňa niekde "stratila" mnou každý rok poukazované potvrdenie o štúdiu(za čo vlastne dostávam a sirotský dôchodok-nezaopatrené dieťa) a náhodou si zmysleli,že som ho poberal neprávam a touto formou ho požadujú "vrátiť". Keby som nepoukázal každý rok potvrdenie o tom,že som študent tak by som nedostal ani cent(raz som sa nestihol dostaviť na pobočku a o sirotský som si musel žiadať opäť) ale pravá ruka nevie čo robí ľavá tak niekto si zmyslel,že asi mi ho na ústredí v BA odklepil 4 roky po sebe bez potvrdenia. Prešli viac než 3 mesiace od začatia exekúcie a neprišlo mi nič zo súdu,exekútora (podával som námietky proti exekúcií a dokazoval svoje štúdium) a soc. poisťovna mi poslala len list s tým,že to preveria.Akokoľvek sa spojiť s exekútorom sa mi do dnešného dňa nepodarilo.
Ivan Hrozný
11.01.15,14:27
Preto som ho informoval mesiac vopred(tak ako odporúča exekútorská komora na svojej stránke) aby vedel,že také peniaze tam prídu a že nepodliehajú exekúcií a aby ich uvoľnil na čerpanie.
Ivan Hrozný
11.01.15,14:28
Ďakujem, no bohužiaľ do kontaktu s exekútorom som sa nedostal svojim konaním...
misoft
11.01.15,14:29
Nuž - dám ti jednu malú radu: Ak odnesieš nabudúce potvrdenie do SP - nechaj si na papier potvrdiť prevzatie. To si chráň ako oko v hlave. A keď sa vyskytne opäť problém - nie je nič jednoduchšie ako podať na súd žalobu voči SP o náhradu škody. Predsa i úradníci sú zodpovední za svoju prácu. A ak stratia dokument - je to nedôslednosť. Môžeš sa potom sťažovať aj priamo na http://www.employment.gov.sk/sk/kontakt/.
Som veľmô zvedavý, ako sa bude ksichtiť úradníčka, keď dostane obsielku od súdu a bude obžalovaná zo zneužitia právomocí verejného činiteľa (je totiž štátny úradník, pracujúci vo verejnom záujme).
branislavp
11.01.15,16:40
no, tak to nie je sranda s exekútorom, tak sa aspoň pokús poradiť ako som písala v mojom príspevku.