Zavrieť

Porady

Exekútor sa hrá na mŕtveho chrobáka.

Začiatkom novembra som písomne(doporučene) exekútora upozornil na fakt, že som dôchodca a v priebehu decembra mi bude na môj účet vyplatený vianočný príspevok - čo je štátom vyplácaná sociálna dávka a tá nepodlieha zrážkam z exekúcie. čo som zamozrejme vydokladoval potvrdením zo sociálnej poisťovne a podložil danými paragrafmi.
Ale 9.12.2014 aj napriek tomu mi celú čiastku vianočného príspevku zablokoval a následne poslal na svoj bankový účet. Na druhý deň som znovu napísal doporučený list,znovu vydokladoval potvrdenie zo sociálnej poisťovne a tentokrát som priložil aj výpis z účtu kde je jasné,že čiastka odišla na jeho účet.
Chcel by som sa teda s Vami poradiť,čo robiť, keď už tomu bude mesiac od tohto incidentu a exekútor so mnou nekomunikuje žiadnym spôsobom - písomne,telefonicky,mailom a dokonca ani osobne kde mi jeho krásne dievčatá-zapisovateľky ukázali dvere. Ďalšia inštancia je pre mňa exe. úrad ale z mojich skúseností nič nevyriešia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ...a čo tak najprv splatiť dlh a potom sa rozčuľovať ...

    ALE zaráža ma tento fakt :

    Začiatkom novembra som písomne(doporučene) exekútora upozornil na fakt, že som dôchodca
    Mám 23 rokov som sirota a študujem v Čechách ...
    http://www.porada.sk/t252716-exekuci...ml#post2621607
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 Juraj, ale poberateľ sirotského dôchodku, je dôchodca...... na vianočný príspevok majú nárok i siroty.....
    http://www.cas.sk/clanok/298249/prak...prispevok.html
    buchač Miluš,uznávam...aj to mi napadlo.

    Ale aj tak platí to o tom platení.
    Ivan Hrozný Je mi ľúto,že máš o mne hneď takúto mienku.
    Ale môj problém je niekde hlbšie ako "mal si platiť" . Soc. poisťovňa niekde "stratila" mnou každý rok poukazované potvrdenie o štúdiu(za čo vlastne dostávam a sirotský dôchodok-nezaopatrené dieťa) a náhodou si zmysleli,že som ho poberal neprávam a touto formou ho požadujú "vrátiť". Keby som nepoukázal každý rok potvrdenie o tom,že som študent tak by som nedostal ani cent(raz som sa nestihol dostaviť na pobočku a o sirotský som si musel žiadať opäť) ale pravá ruka nevie čo robí ľavá tak niekto si zmyslel,že asi mi ho na ústredí v BA odklepil 4 roky po sebe bez potvrdenia. Prešli viac než 3 mesiace od začatia exekúcie a neprišlo mi nič zo súdu,exekútora (podával som námietky proti exekúcií a dokazoval svoje štúdium) a soc. poisťovna mi poslala len list s tým,že to preveria.Akokoľvek sa spojiť s exekútorom sa mi do dnešného dňa nepodarilo.
    misoft Nuž - dám ti jednu malú radu: Ak odnesieš nabudúce potvrdenie do SP - nechaj si na papier potvrdiť prevzatie. To si chráň ako oko v hlave. A keď sa vyskytne opäť problém - nie je nič jednoduchšie ako podať na súd žalobu voči SP o náhradu škody. Predsa i úradníci sú zodpovední za svoju prácu. A ak stratia dokument - je to nedôslednosť. Môžeš sa potom sťažovať aj priamo na http://www.employment.gov.sk/sk/kontakt/.
    Som veľmô zvedavý, ako sa bude ksichtiť úradníčka, keď dostane obsielku od súdu a bude obžalovaná zo zneužitia právomocí verejného činiteľa (je totiž štátny úradník, pracujúci vo verejnom záujme).
      zbaliť

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Exekútor nemá ako vedieť, koľko peňazí máte na účte a odkiaľ pochádzajú. Exekútor prikazuje banke previesť konkrétnu čiastku, za realizáciu zodpovedá banka. Danú situáciu bolo potrebné riešiť aj s bankou a peniaze vybrať, alternatívne podať žalobu na vylúčenie veci z exekúcie (aj keď formálne ide o pohľadávku na účte, súdy takéto žaloby pripustili).
    Ivan Hrozný Preto som ho informoval mesiac vopred(tak ako odporúča exekútorská komora na svojej stránke) aby vedel,že také peniaze tam prídu a že nepodliehajú exekúcií a aby ich uvoľnil na čerpanie.

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    No neviem, aké máš problémy okrem tohto čo uvádzaš s exekútorom.
    V Tvojom prípade by som sa obrátila na komoru exekútorov a popísala prípad čo sa Ti stalo a čo s tým.. Alebo, ak si presvedčený, že si v práve, obráť sa na verejného ochrancu práv v Bratislave, alebo aj na ministerstvo spravodlivosti Ale rýchlo konaj, čas neúprosne beží, proti Tebe.
    Moja rada. Ži a konaj tak, aby si nikdy nemusel exekútora.
    Ivan Hrozný Ďakujem, no bohužiaľ do kontaktu s exekútorom som sa nedostal svojim konaním...
    branislavp no, tak to nie je sranda s exekútorom, tak sa aspoň pokús poradiť ako som písala v mojom príspevku.

    Exekútor sa hrá na mŕtveho chrobáka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.