Jana Piteľová
22.01.15,22:40
Dobry den, rieism tu splnomocnenie ktore bolo davame pred cca 5-6 rokmi, splnomocnenie malo sluzit na bezne ukony firmy. To vsak nebolo nakoniec treba a niekde sa to rokmi stratilo. Doslo k rozhadaniu spolocnikov vo firme a teraz majitle firmy, ktory dal splnomocnenie svojmu spolocnikovy ziada vratenie splnomocnenia ak nie pojde na sud s tym ze bolo falosne. Aky je postup? splnomocnenie bolo riadne spisane a podpisane na urade. Majitel firmy sa vyhraza uradnicke ze ju potopi ak sa to splnomocnenie nenajde. Da sa to napadnut? rusit alebo aky je dalsi postup? Splnomocnenie sa stratilo cize ho uz nevieme dodat. Dakujem
Peggynka
22.01.15,21:44
Každá inštitúcia,ktorá overuje podpisy,má evidenciu o úkonoch - skúsila by som tam,kde to bolo robené.
Jana Piteľová
22.01.15,22:05
to chcem riesit zajtra, na nete som sa vsak docitala ze viackrat sa ludia k nicomu nedopatrali. Pytam sa ci realne hrozi nieco nam aleob uradnicke ak splnomocnenie ktore sa stratilo nevratime. nikdy nebolo pouzite na nic
Peggynka
22.01.15,22:10
Logicky,keď dokážeš,že vtedy a vtedy ho bol na danom úrade overiť/zriadiť,tak nemohlo byť falošné (či nerozumiem otázke?).
Je problém,aby majiteľ firmy zrušil spoločníkovi splnomocnenie?
http://www.porada.sk/t94109-zrusenie-plnej-moci.html
Peggynka
22.01.15,22:24
Problém je,že spoločník môže teraz zneužiť splnomocnenie?
Jana Piteľová
22.01.15,22:56
no tiez si to myslime... a ten majitel to nemoze zrusit lebo ho nema... my sme ho uz stratili... a on sa vyhraza katdemu naokolo...
Peggynka
23.01.15,07:55
Jak nemôže? Veď nevadí,že ho nemá,vypíše sa lajstro podľa vzoru,ktorý je v tom linku a pôjde ho overiť na úrad.Potom ho zašle doručenkou spoločníkovi a hotovo.Podľa mňa je podstatné,že spoločníkovi zruší plnomocenstvo a oboznámi ho s tým.Mne to vychádza tak,že plnomocenstvo má u seba spoločník,predsa by sa nezakladalo niekde vo firme,ako by sa preukázal,že je oprávnený konať v mene spoločnosti.Teraz už ide len o to,aby vedel,že vôľa majiteľa bola zmenená.Ak by konal,tak by to bol podvod.
Jana Piteľová
23.01.15,09:27
splnomocnewnie uz neexiutuje, nevieme ho najst orehalkdali sme vsetky papiere a splnomocnenie nikdy nebolo na nic pouzite. ani firma uz neexistje tak ja nechapem rpeo robi taky cirkus... splnomocnenie bolo dane na bezne ukony kt sa firmy tykaju tzn personalistika a preberanie nejakyhc zasielok.
Peggynka
23.01.15,09:38
Asi rozprávame rozličnými jazykmi...no nič.Ako vieš,že neexistuje? To,že vy nemáte lajstro,neznamená,že neexistuje :) Majiteľ pred rokmi úradne prejavil svoju vôľu a teraz to potrebuje zrušiť (úradne).Tak to je.
Jana Piteľová
25.02.15,16:20
ano bolto problem pretoze majitel firmy na opakovane vyzvy o zrusenie splnomocnenie nereagoval len stale sa vyhrazal prokuraturou.. ale uz sa to vyriesilo
misoft
25.02.15,16:35
Bóžinku. Ak sa vyhotovilo splnomocnenie - urobil sa aj o tom záznam. Je problém to nájsť v zázname a vyhotoviť zrušenie splnomocnenia XXXXXX zo dňa XX.XX.XXX?
A je to!
Alebo je ten majiteľ firmy debil?
Jana Piteľová
25.02.15,16:47
ano bohuzial je - psychicke problemy...