granada
07.02.15,17:01
Manželka bola vdova, keď sme sa brali, ja som bol rozvedený.
Manželka má 2 dospelé dcéry z prvého manželstva, ja mám 1 dospelého syna
z prvého manželstva.
Manželka má dom, v ktorom obidvaja spolu bývame (len my dvaja) - polovica domu bola po smrti ich otca prevedená v katastri nehnuteľností na manželkine dcéry. Tie bývajú vo svojich bytoch/domoch, za života ich matky (mojej súčasnej manželky) nechcú, aby sa dom predával ani finančne vysporiadaval.
Ja som predal svoj 4-izbový byt, polovicu peňazí som dal svojmu synovi a druhú polovicu si chceme s manželkou užiť na dovolenky, prilepšenie,... (sme už dôchodci).
Hoci máme všetci navzájom dobré vzťahy, predsa sa len trošku obávam, že ak by náhodou v budúcnosti manželka zomrela ako prvá, či budem mať vôbec nejaký nárok na dedenie časti domu, pretože ja už peniaze na kúpu bytu mať nebudem.
Vopred ďakujem za odpoveď.
Mária27
07.02.15,16:11
Po manželke by si dedil s jej dcérami - každý 1/3.
granada
07.02.15,16:38
Ďakujem, Mária27. A ešte prosím jednu radu: ak by som zomrel prvý ja, tak môj syn asi nebude mať žiaden nárok z toho domu? Po mne už asi žiadne peniaze nezostanú...
ivka70
07.02.15,16:54
Ano, po tebe nebude co dedit, ak nebudes mat ziadnu nehnutelnost ani peniaze. Ak by nieco ostalo, dedili by na polovicu tvoja manzelka a tvoj syn.
Mária27
07.02.15,16:55
tak, tak
granada
07.02.15,17:08
Uf - chudák môj syn... Asi som niekde urobil chybu...
ivka70
07.02.15,17:57
Mozes za tu druhu polovicu kupit od manzelky polovicu jej podielu na dome - nemas ani problem s dozitim a aj dedit bude co. A kedze peniaze ostanu v rodine, mozete ich s manzelkou precestovat :)
marjankaj
07.02.15,18:00
Aký chudák? Veď si mu dal polovicu za svoj štvorizbák.
Chudák je tvoja manželka, pretože keby si byt nepredal, tak by dedila z neho polovicu(po tvojej prípadnej smrti). Takto nič dediť nebude.
Mária27
08.02.15,08:27
tak, tak