Zavrieť

Porady

Dedenie - manželka aj ja sme v druhom manželstve, z predchádzajúcich vzťahov máme každý svoje deti.

Manželka bola vdova, keď sme sa brali, ja som bol rozvedený.
Manželka má 2 dospelé dcéry z prvého manželstva, ja mám 1 dospelého syna
z prvého manželstva.
Manželka má dom, v ktorom obidvaja spolu bývame (len my dvaja) - polovica domu bola po smrti ich otca prevedená v katastri nehnuteľností na manželkine dcéry. Tie bývajú vo svojich bytoch/domoch, za života ich matky (mojej súčasnej manželky) nechcú, aby sa dom predával ani finančne vysporiadaval.
Ja som predal svoj 4-izbový byt, polovicu peňazí som dal svojmu synovi a druhú polovicu si chceme s manželkou užiť na dovolenky, prilepšenie,... (sme už dôchodci).
Hoci máme všetci navzájom dobré vzťahy, predsa sa len trošku obávam, že ak by náhodou v budúcnosti manželka zomrela ako prvá, či budem mať vôbec nejaký nárok na dedenie časti domu, pretože ja už peniaze na kúpu bytu mať nebudem.
Vopred ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Po manželke by si dedil s jej dcérami - každý 1/3.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    granada Ďakujem, Mária27. A ešte prosím jednu radu: ak by som zomrel prvý ja, tak môj syn asi nebude mať žiaden nárok z toho domu? Po mne už asi žiadne peniaze nezostanú...
    ivka70 Ano, po tebe nebude co dedit, ak nebudes mat ziadnu nehnutelnost ani peniaze. Ak by nieco ostalo, dedili by na polovicu tvoja manzelka a tvoj syn.
    Mária27 tak, tak
    granada Uf - chudák môj syn... Asi som niekde urobil chybu...
    ivka70 Mozes za tu druhu polovicu kupit od manzelky polovicu jej podielu na dome - nemas ani problem s dozitim a aj dedit bude co. A kedze peniaze ostanu v rodine, mozete ich s manzelkou precestovat
    marjankaj Aký chudák? Veď si mu dal polovicu za svoj štvorizbák.
    Chudák je tvoja manželka, pretože keby si byt nepredal, tak by dedila z neho polovicu(po tvojej prípadnej smrti). Takto nič dediť nebude.
    Mária27 tak, tak
      zbaliť

    Dedenie - manželka aj ja sme v druhom manželstve, z predchádzajúcich vzťahov máme každý svoje deti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.