Matúš12
10.05.06,17:59
Mám pracovníka, ktorý má stanovenú mesačnú mzdu. Bol a vyšetrení
u lekára a mal paragraf 2 hodiny. Ak mu zadám tento paragraf na 2 hodiny, tak mi odpočíta 1 deň z odprac.dní a alikvotne ku tomu mínus z mesačnej mzdy suma a dá mi náhradu za 2 hodiny paragrafu, ale zostávajúcich 6 hodín nenám nikde zohľadnené. Nemám za ne mzdu, ani náhradu.
Je možné zadávať pri zamestnancovi s mesačnou mzdou náhrady u lekára /čiže paragrafy/ v hodínách????
Prosím o radu, som v tomto zúfalá!!!!!!!!!!!!!!§
ďakujem.....:o :o :o
Paula
10.05.06,16:51
Mám pracovníka, ktorý má stanovenú mesačnú mzdu. Bol a vyšetrení
u lekára a mal paragraf 2 hodiny. Ak mu zadám tento paragraf na 2 hodiny, tak mi odpočíta 1 deň z odprac.dní a alikvotne ku tomu mínus z mesačnej mzdy suma a dá mi náhradu za 2 hodiny paragrafu, ale zostávajúcich 6 hodín nenám nikde zohľadnené. Nemám za ne mzdu, ani náhradu.
Je možné zadávať pri zamestnancovi s mesačnou mzdou náhrady u lekára /čiže paragrafy/ v hodínách????
Prosím o radu, som v tomto zúfalá!!!!!!!!!!!!!!§
ďakujem.....:o :o :o
Skúsila som zadať tvoj prípad. Pri pridaní §-u mi neodpočítalo celý deň, naopak, mzda sa mi navýšila o celý §. Musela som v mesačnej mzde zmeniť v ten deň počet hodín z 8 na 6. Je zaujímavé, že pred pridaním §-u som mala HM = 8.000, po pridaní mám HM = 8.015,-:confused:
vladan
11.05.06,09:20
Mám pracovníka, ktorý má stanovenú mesačnú mzdu. Bol a vyšetrení u lekára a mal paragraf 2 hodiny. Ak mu zadám tento paragraf na 2 hodiny, tak mi odpočíta 1 deň z odprac.dní a alikvotne ku tomu mínus z mesačnej mzdy suma a dá mi náhradu za 2 hodiny paragrafu, ale zostávajúcich 6 hodín nenám nikde zohľadnené. Nemám za ne mzdu, ani náhradu.
Je možné zadávať pri zamestnancovi s mesačnou mzdou náhrady u lekára /čiže paragrafy/ v hodínách????

ja by som to riešila takto, dajmetomu, že za APRÍL 2006

10 - mesačná mzda - 22,75 dní - 158 hodín = 8000/160*158 = 7 900
361 - vyšetrenie al. ošetrenie zamestnanca - 0,25 dní - 2 hodiny = 2*priemerný zárobok

POSTUP:
vygeneruješ si mzdu, vstúpiš do mesačná mzda cez oprav a tam, v ten deň, kedy bol na vyšetrení opravíš z 8 na 6 hodín (pravým tlačítkom myši sa ti rozsvieti deň, ktorý pôjdeš opravovať)
následne si pridáš novú mzdovú položku č. 361 a v kalendrári si v ten deň, ktorý bol na vyšetrení opravíš z 8 na 6 hodín (opäť pravým tlačítkom myši)
Matúš12
11.05.06,15:24
Zatiaľ ďakujem a idem to vyskúšať.
Paula
11.05.06,15:30
2 hodiny = 2*priemerný zárobok
Aha.... Takže tých 15,- Sk navyše mi v mojom skúšobnom zadaní (pre máj) urobil priemerný zárobok. Dík Vladi za prispenie k riešeniu.
alenad
11.05.06,15:45
Skúsila som zadať tvoj prípad. Pri pridaní §-u mi neodpočítalo celý deň, naopak, mzda sa mi navýšila o celý §. Musela som v mesačnej mzde zmeniť v ten deň počet hodín z 8 na 6. Je zaujímavé, že pred pridaním §-u som mala HM = 8.000, po pridaní mám HM = 8.015,-:confused:

Včera som podobný problém riešila telefonicky s KROS-om a nevedeli, že v mesačnej mzde automaticky nezmení hodiny napr. na 6 hodín, pri §-e 2 hodiny. Sľúbili, že to dajú upraviť.