Zavrieť

Porady

Olymp - mesačná mzda

Mám pracovníka, ktorý má stanovenú mesačnú mzdu. Bol a vyšetrení
u lekára a mal paragraf 2 hodiny. Ak mu zadám tento paragraf na 2 hodiny, tak mi odpočíta 1 deň z odprac.dní a alikvotne ku tomu mínus z mesačnej mzdy suma a dá mi náhradu za 2 hodiny paragrafu, ale zostávajúcich 6 hodín nenám nikde zohľadnené. Nemám za ne mzdu, ani náhradu.
Je možné zadávať pri zamestnancovi s mesačnou mzdou náhrady u lekára /čiže paragrafy/ v hodínách????
Prosím o radu, som v tomto zúfalá!!!!!!!!!!!!!!§
ďakujem.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Matúš12
    Mám pracovníka, ktorý má stanovenú mesačnú mzdu. Bol a vyšetrení
    u lekára a mal paragraf 2 hodiny. Ak mu zadám tento paragraf na 2 hodiny, tak mi odpočíta 1 deň z odprac.dní a alikvotne ku tomu mínus z mesačnej mzdy suma a dá mi náhradu za 2 hodiny paragrafu, ale zostávajúcich 6 hodín nenám nikde zohľadnené. Nemám za ne mzdu, ani náhradu.
    Je možné zadávať pri zamestnancovi s mesačnou mzdou náhrady u lekára /čiže paragrafy/ v hodínách????
    Prosím o radu, som v tomto zúfalá!!!!!!!!!!!!!!§
    ďakujem.....
    Skúsila som zadať tvoj prípad. Pri pridaní §-u mi neodpočítalo celý deň, naopak, mzda sa mi navýšila o celý §. Musela som v mesačnej mzde zmeniť v ten deň počet hodín z 8 na 6. Je zaujímavé, že pred pridaním §-u som mala HM = 8.000, po pridaní mám HM = 8.015,-

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Matúš12
    Mám pracovníka, ktorý má stanovenú mesačnú mzdu. Bol a vyšetrení u lekára a mal paragraf 2 hodiny. Ak mu zadám tento paragraf na 2 hodiny, tak mi odpočíta 1 deň z odprac.dní a alikvotne ku tomu mínus z mesačnej mzdy suma a dá mi náhradu za 2 hodiny paragrafu, ale zostávajúcich 6 hodín nenám nikde zohľadnené. Nemám za ne mzdu, ani náhradu.
    Je možné zadávať pri zamestnancovi s mesačnou mzdou náhrady u lekára /čiže paragrafy/ v hodínách????
    ja by som to riešila takto, dajmetomu, že za APRÍL 2006

    10 - mesačná mzda - 22,75 dní - 158 hodín = 8000/160*158 = 7 900
    361 - vyšetrenie al. ošetrenie zamestnanca - 0,25 dní - 2 hodiny = 2*priemerný zárobok

    POSTUP:
    vygeneruješ si mzdu, vstúpiš do mesačná mzda cez oprav a tam, v ten deň, kedy bol na vyšetrení opravíš z 8 na 6 hodín (pravým tlačítkom myši sa ti rozsvieti deň, ktorý pôjdeš opravovať)
    následne si pridáš novú mzdovú položku č. 361 a v kalendrári si v ten deň, ktorý bol na vyšetrení opravíš z 8 na 6 hodín (opäť pravým tlačítkom myši)

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    vladan
    2 hodiny = 2*priemerný zárobok
    Aha.... Takže tých 15,- Sk navyše mi v mojom skúšobnom zadaní (pre máj) urobil priemerný zárobok. Dík Vladi za prispenie k riešeniu.

    alenad je offline (nepripojený) alenad

    alenad
    Paula
    Skúsila som zadať tvoj prípad. Pri pridaní §-u mi neodpočítalo celý deň, naopak, mzda sa mi navýšila o celý §. Musela som v mesačnej mzde zmeniť v ten deň počet hodín z 8 na 6. Je zaujímavé, že pred pridaním §-u som mala HM = 8.000, po pridaní mám HM = 8.015,-
    Včera som podobný problém riešila telefonicky s KROS-om a nevedeli, že v mesačnej mzde automaticky nezmení hodiny napr. na 6 hodín, pri §-e 2 hodiny. Sľúbili, že to dajú upraviť.

    Olymp - mesačná mzda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.