janapufi
20.02.15,18:09
Dobrý večer, chcela by som vedieť, či je možné po ukončení súdneho sporu uhradiť súdu trovy s tým spojené formou splátok...ak áno, ako mám postupovať?
Ďakujem za radu
avalik
20.02.15,17:20
65/2001 Z. z.Zákon o správe a vymáhaní súdnych pohľadávok http://www.zakonypreludi.sk/zz/2001-65

§ 2
Vymedzenie pojmov

Na účely tohto zákona je

a) súdnou pohľadávkou pohľadávka z rozhodovacej činnosti a inej činnosti súdov vrátane Špecializovaného trestného súdu, pri ktorej vzniká poplatková povinnosť zaplatiť súdne poplatky, trovy trestného konania, pokuty, svedočné, znalečné a iné náklady súdneho konania; súdnou pohľadávkou je aj pohľadávka vyplývajúca z rozhodnutia súdu o zhabaní peňažnej čiastky v trestnom konaní, ako aj pohľadávka, o ktorej tak ustanoví osobitný predpis,1)


§ 4
Justičná pokladnica

(1) Funkciu justičnej pokladnice vykonáva Krajský súd v Bratislave.

(2) Justičná pokladnica
a) spravuje súdne pohľadávky,
b) zastupuje štát ako oprávnenú osobu,
c) vymáha súdne pohľadávky.

(11) Justičná pokladnica môže na písomnú žiadosť povinného, ktorý nemôže svoj dlh riadne a včas plniť, uzavrieť s povinným písomnú dohodu o splátkach alebo o odklade platenia. V dohode o splátkach alebo o odklade platenia sa povinný zaviaže zaplatiť súdnu pohľadávku naraz vtedy, ak nezaplatí niektorú splátku včas alebo ak sa zlepšia jeho ekonomické alebo sociálne pomery.
janapufi
20.02.15,17:26
Ďakujem...takže treba písomnou formou požiadať Krajský súd v Ba o splátkový kalendár....treba nejako dokladovať prečo to chcem formou splátok?
avalik
20.02.15,18:05
ja by som sa najprv informovala na sude, ktory vydal rozsudok o nahrade trov konania (v lehote na podanie odvolania?)
Mária27
20.02.15,21:22