Zavrieť

Porady

môzem uhradiť súdne trovy formou splátok?

Dobrý večer, chcela by som vedieť, či je možné po ukončení súdneho sporu uhradiť súdu trovy s tým spojené formou splátok...ak áno, ako mám postupovať?
Ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    65/2001 Z. z.Zákon o správe a vymáhaní súdnych pohľadávok http://www.zakonypreludi.sk/zz/2001-65

    § 2
    Vymedzenie pojmov

    Na účely tohto zákona je

    a) súdnou pohľadávkou pohľadávka z rozhodovacej činnosti a inej činnosti súdov vrátane Špecializovaného trestného súdu, pri ktorej vzniká poplatková povinnosť zaplatiť súdne poplatky, trovy trestného konania, pokuty, svedočné, znalečné a iné náklady súdneho konania; súdnou pohľadávkou je aj pohľadávka vyplývajúca z rozhodnutia súdu o zhabaní peňažnej čiastky v trestnom konaní, ako aj pohľadávka, o ktorej tak ustanoví osobitný predpis,1)


    § 4
    Justičná pokladnica

    (1) Funkciu justičnej pokladnice vykonáva Krajský súd v Bratislave.

    (2) Justičná pokladnica
    a) spravuje súdne pohľadávky,
    b) zastupuje štát ako oprávnenú osobu,
    c) vymáha súdne pohľadávky.

    (11) Justičná pokladnica môže na písomnú žiadosť povinného, ktorý nemôže svoj dlh riadne a včas plniť, uzavrieť s povinným písomnú dohodu o splátkach alebo o odklade platenia. V dohode o splátkach alebo o odklade platenia sa povinný zaviaže zaplatiť súdnu pohľadávku naraz vtedy, ak nezaplatí niektorú splátku včas alebo ak sa zlepšia jeho ekonomické alebo sociálne pomery.
    janapufi Ďakujem...takže treba písomnou formou požiadať Krajský súd v Ba o splátkový kalendár....treba nejako dokladovať prečo to chcem formou splátok?
    avalik ja by som sa najprv informovala na sude, ktory vydal rozsudok o nahrade trov konania (v lehote na podanie odvolania?)

    môzem uhradiť súdne trovy formou splátok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.