sloniatko
28.02.15,22:14
Mozem dostat pokutu ak ma pred obchodom vylozeny stojan rozmery 1.5mx 60cm..pisala som ziadost o prenajom prietoru na mestsky urad uz to bude mesiac neodpisali.pokutu mozem dostat na zakl. zakona c.372/1990 § c. 47 ods.1 bod g...mozu mi dat pokutu ked som v rieseni? musia mi dat odpoved nie? DAKUJEM
právnik-probono
28.02.15,22:24
Do doby, kým obec právoplatne nerozhodne o možnosti zabrať verejné priestranstvo, budete sankcionovateľná podľa citovaného ustanovenia zákona o priestupkoch (zák.SNR č. 372/1990 Zb.). Neznamená to však, že automaticky dostanete sankciu pokuty, v tomto prípade je možné uložiť aj sankciu pokarhania, alebo v blokovom konaní priestupok vybaviť napomenutím.

Pravdou je, že obec mala rozhodnúť o Vašej žiadosti do 30 dní, pokiaľ tak neučinila, dožadujte sa urgentnej nápravy u starostu, alebo u zástupcu obecnej komisie, ktorá má verejné priestranstvá vo svojej pôsobnosti (event. na problém poukážte na najbližšom zasadnutí obecného zastupiteľstva).
sloniatko
01.03.15,06:13
pozerala som si co prejednavali na poslednom zasadnuti ale seba som tam nenasla..maju pravo ziadost ignorovat? dozadovala som sa odpovede u primatora mesta ten mi povedal ze mam dat dalsiu ziadost..no ale nechapem taketo jednanie..
právnik-probono
01.03.15,06:24
Zle si ma pochopila. Tvoju vec na obecnom/miestnom zasadnutí prejednávať nebudú, to rozhodne kompetentný zamestnanec rozhodnutím. Má nato 30 dní, ak to nestihne, starosta/primátor je povinný urobiť opatrenia na odstránenie prieťahov konania. So zasadnutím zastupiteľstva som to mal na mysli tak, že aby si sa zúčastnila nejakého najbližšieho a tam v rámci verejnosti na tento tvoj problém poukázala, možno sa veci pohnú.
právnik-probono
01.03.15,06:25
A ešte som zabudol, žiadnu novú žiadosť! Striktne trvať na tom, aby bolo vo veci Tvojej žiadosti neodkladne rozhodnuté, nakoľko uplynula zákonná lehota na rozhodnutie. Pán primátor nech nevymýšľa ako z veci vykorčuľovať!
sloniatko
01.03.15,06:59
no ved toto aj mne sa zda ze len vymysla..preto ked oni nerespektuju mna neodpovedaju tym vlastne porusuju zakon..nie je nahodou v zakone nejaka vynimka ze by som to mohla mat vylozene kedze vytrcam 60cm ani nie meter je to tesne pri skle obchodu nezavadziam tym nikomu..
misoft
01.03.15,12:32
Pokiaľ sa nevyjadrili do 8 dní - malo by sa to považovať za kladné vybavenie. Ak by potrebovali na to dlhšiu dobu, mali to oznámiť. Preto starostovi (ak máš doklad o podaní žiadosti s dátumom) treba povedať, že vzhľadom k nedodržaniu lehoty považuješ svoju žiadosť za kladne vybavenú a na prípadné sankcie sa odvoláš.
http://www.minv.sk/?postup-pri-vybavovani-ziadosti-navrhov-a-inych-podani-1 (týmto opravujem právnik-probono)
sloniatko
01.03.15,13:19
dakujem
misoft
01.03.15,13:33
Držím sa totiž starého: Kto mlčí - ten svedčí (súhlasí).
právnik-probono
01.03.15,15:20
Dušan zle si pochopil zadanie otázky. Zadávateľka sa domáha vydania rozhodnutia o zabratí verejného priestranstva a NIE odpovedi na žiadosť o informáciu. Rozhodnutia obec vydáva podľa správneho poriadku, NIE podľa infozákona, kde lehota na vydanie rozhodnutia je 30 dní. Opäť raz si zmiatol zadávateľku, ale HLAVNE že je bodík plus za komentár, že?! :D
právnik-probono
01.03.15,15:24
Z linku, ktorý si postol v komentári je na prípad zadávateľky aplikovateľná táto časť:

Pri vybavovaní iných podaní obvodný úrad dodržiava lehoty podľa § 49 ods. 1 a 2 zákona č. 71/1967 Zb. o správnom konaní, a to:

- v jednoduchých veciach rozhodne bezodkladne,

- v ostatných prípadoch, ak osobitný predpis neustanovuje inak rozhodne do 30 dní od začatia konania,

- vo zvlášť zložitých prípadoch rozhodne najneskôr do 60 dní,

- ak nemožno rozhodnúť ani v tejto lehote, môže ju primerane predĺžiť odvolací orgán.

Ak obvodný úrad nemôže rozhodnúť do 30, prípadne do 60 dní, je povinný o tom účastníka konania s uvedením dôvodov upovedomiť.
sloniatko
01.03.15,15:25
dakujem vsetkym kazdopadne vylozene veci maju viaceri naozaj v strede chodnika a nic sa nedeje..skusim este zajtra nieco poriesit
arizona
01.03.15,16:33
sloniatko
03.03.15,06:25
nasla som v nariadeniach nasho mesta ze sa da vykladat pred stalou predajnou je tam aj sazobnik kde je presne vypocitana suma..nikde nie je stanovene ze sa to vobec nemoze alebo vymedzene kde ano a kde nie..mozu mi to aj nedat do prenajmu ci podla tohto by mali?