Zavrieť

Porady

mozem dostat pokutu za vykladanie si tovaru pred obchodom

chcem sa spytat ci je mesto opravnene mi dat pokutu ak by som si vylozila tovar pred svoj obchod kedze ten chodnik priestor je majetkom mesta..dakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena terezamaria
Veď si si sama napísala, že chodník je majetkom mesta, tak žiadny tovar na chodníku byť nemôže.
sloniatko keby nemohol mat nikto to beriem..ale su cinania ktorym to to toleruju

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som Anika61
Pokial nemas na to dake povolenie,zrejme ano.-mozes dostat pokutu
http://www.zakonypreludi.sk/zz/1998-178
Naposledy upravil Anika61 : 31.01.15 at 15:04
Anika61 Zapratat chodnik tovarom to nie je celkom dobry napad...

willma je offline (nepripojený) willma

willma
no pozri sa na to takto - v prípade, že si tam vyložíš tovar bez predošlého ohlásenia a zaplatenia príslušných poplatkov neviem na ako dlho je to zabranie verejného priestranstva a za to ťa môžu pokutovať, ale a to je paradox - ten chodník MUSÍŠ udržiavať - teda v zime hlavne odpratávať z neho sneh, ako by bol Tvoj vlastný a to samozrejme všetko zadarmo a v prípade neodpratania snehu Ti zas a opäť hrozia vysoké pokuty.
sloniatko ja by som si to aj zaplatila keby sa dalo ale neda sa

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

fortunka
informuj sa na meste, u nás chodili MsP aposúvali reklamy (tie stojany), nesmelo to trčať neviem akú vzdialenosť do chodníka.... ale mohli sme to tam mať, rovnako ako ja bežme dajú napr. štender s vešiakmi jeden pred obchod, alebo pred kvetinarstvo povykladaju na ulicu kvety.... opýtaj sa tam a budeš si na istom. Ale nesmie to prekážať. Čiž enič také ako pol obchodu vyložiť na chodník a chodci pôjdu po ceste ))
4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
sloniatko neprekaza to nikomu ani chodcom..niekde som pocula ze to nemoze presahovat nejaku vzdialenost len neviem ci je to pravda neviem to v zakonoch najst..neviete mi poradit prosim dakujem
arizona ved sa popytaj tych cinanov od vedla,ako to vybavili .-)
fortunka to nebude v zakonoch ale nariadeniach mesta alebo niecom takom,, urcuje si to mesto...
Anika61 Sloniatko-ved zajdi,alebo si zatelefonuj na mestsky urad a hned budes vediet co:-)
  zbaliť

zaq5000 je offline (nepripojený) zaq5000

zaq5000
Bezna prax je ze si prenajmes od mesta niekolko m2 a zaplatis za to najomne.
Pouzivali sme to na reklamne Acko pred predajnu.
Kazde mesto ma na to ine podmienky aj ceny. Treba sa ist spytat na mestsky urad.

mozem dostat pokutu za vykladanie si tovaru pred obchodom

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.