adulique
15.05.06,13:08
Prosim Vas,vedel bz mi niketo poradit? Mame auto, ktore nie je majetko firmy, ale je zan zaplatena cestna dan a vyuzivame ho na firemne ucely. V alfe, ked uctujem pohonne hmoty za tento automobil do akej kolonky ho mam zaradit? Je to vydaj "iny odpocitatelny od zakladu dane" alebo "prevadzkova rezia" alebo "iny neovplyvnujuci dan z prijmu"? Neviem kam to zaradit.
A potom este jeden problem. Po akym vydavkom zauctujem zalohu za reklamu? A potom ked sa mi vrati , tak do akeho prijmu? Tiez co sa tyka alfy. Ovplyvnuje to dan,alebo nie, ked sa mi vrati v plnej vyske. Dakujeeem:)
Zita5
15.05.06,11:38
Pri používaní súkromného MV na účely podnikania podľa § 19 ods.2 písm e/ Zákona o DzP môžete v účtovníctve účtovať do prevádzkovej réžie
základnú náhradu na 1 km , ktorá je 6,20 Sk plus náhradu za spotrebované PHL.

Vypočítate to podľa vzorca:
priemerná spotreba x cena PHM v čase použitia/100+základná náhrada na 1 km/6,20/ x počet najazdených kilometrov .
Takto vypočítaná náhrada bude Vašim daňovým výdavkom a účtovaná bude na základe CP do prevádzkovej réžie .

Takže bločky za nákup PHL neúčtujete , ale je potrebné založiť kvôli preukázaniu ceny PHL príslušného obdobia .

Ak by ste sa predsa len chceli rozhodnúť ich účtovať , tak do výdavkov neovplyvňujúcich ZD pokiaľ by sa PHL kupovala z podnikateľských financii - ale to len na pokrytie použitia finančných prostriedkov .
Zita5
15.05.06,11:52
A potom este jeden problem. Po akym vydavkom zauctujem zalohu za reklamu? A potom ked sa mi vrati , tak do akeho prijmu? Tiez co sa tyka alfy. Ovplyvnuje to dan,alebo nie, ked sa mi vrati v plnej vyske. Dakujeeem:)

Zálohovú platbu účtujete do výdavkov neovplyvňujúcich ZD ...ALFA
výdavok banka oproti zápis VNZD - iné
- ak sa vráti tak príjem neovplyvňujúci ZD - iný .
RoKo
16.05.06,07:52
Pri používaní súkromného MV na účely podnikania podľa § 19 ods.2 písm e/ Zákona o DzP môžete v účtovníctve účtovať do prevádzkovej réžie
základnú náhradu na 1 km , ktorá je 6,20 Sk plus náhradu za spotrebované PHL.

Vypočítate to podľa vzorca:
priemerná spotreba x cena PHM v čase použitia/100+základná náhrada na 1 km/6,20/ x počet najazdených kilometrov .
Takto vypočítaná náhrada bude Vašim daňovým výdavkom a účtovaná bude na základe CP do prevádzkovej réžie .

Takže bločky za nákup PHL neúčtujete , ale je potrebné založiť kvôli preukázaniu ceny PHL príslušného obdobia .

Ak by ste sa predsa len chceli rozhodnúť ich účtovať , tak do výdavkov neovplyvňujúcich ZD pokiaľ by sa PHL kupovala z podnikateľských financii - ale to len na pokrytie použitia finančných prostriedkov .
Ak chcem uplatniť vyššie spomínané náklady musím pravdepodobne viesť knihu jázd. Vieš mi prosím poradiť čo všetko musí kniha jázd obsahovať? Auto vačšinou používam na súkromné účely, musí sa nejako sledovať celkový počet kilometrov a musí sedieť s tachometrom? Dakujem
Zita5
16.05.06,08:01
http://www.porada.sk/showthread.php?t=6834&highlight=s%FAkromn%E9+vozidlo

Tu je otvorená téma ohľadne knihy jázd pre súkromné vozidlo používané na podnikateľské účely .Pri použití vozidla na súkromné účely km nemusíš evidovať ...len služobné km.


Kniha jázd je aj tu , z uvedeného môžeš čerpať čo má kniha jázd obsahovať .
http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=218
RoKo
16.05.06,08:15
Prepáč nevyjadril som sa dosť jasne. Som szčo, auto mám súkromné, ale zaplatil som si cestnú daň aby som si mohol dať do nákladov cesty spojené s vykonávaním mojej práce. Zaujima ma či musí byť evidovaný aj celkový stav najazdených km, alebo stačí proste zaznačiť cesty ktoré si dám do nákladov.
ďakujem :)
Zita5
16.05.06,08:20
http://www.porada.sk/showthread.php?t=6834&highlight=s%FAkromn%E9+vozidlo

Tu je otvorená téma ohľadne knihy jázd pre súkromné vozidlo používané na podnikateľské účely .Pri použití vozidla na súkromné účely km nemusíš evidovať ...len služobné km.


Kniha jázd je aj tu , z uvedeného môžeš čerpať čo má kniha jázd obsahovať .
http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=218


Mal si odpovedané ;)