Zavrieť

Porady

pohonne hmoty na OA v alfe

Prosim Vas,vedel bz mi niketo poradit? Mame auto, ktore nie je majetko firmy, ale je zan zaplatena cestna dan a vyuzivame ho na firemne ucely. V alfe, ked uctujem pohonne hmoty za tento automobil do akej kolonky ho mam zaradit? Je to vydaj "iny odpocitatelny od zakladu dane" alebo "prevadzkova rezia" alebo "iny neovplyvnujuci dan z prijmu"? Neviem kam to zaradit.
A potom este jeden problem. Po akym vydavkom zauctujem zalohu za reklamu? A potom ked sa mi vrati , tak do akeho prijmu? Tiez co sa tyka alfy. Ovplyvnuje to dan,alebo nie, ked sa mi vrati v plnej vyske. Dakujeeem
Naposledy upravil adulique : 15.05.06 at 13:09 Dôvod: zmena nadpisu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pri používaní súkromného MV na účely podnikania podľa § 19 ods.2 písm e/ Zákona o DzP môžete v účtovníctve účtovať do prevádzkovej réžie
    základnú náhradu na 1 km , ktorá je 6,20 Sk plus náhradu za spotrebované PHL.

    Vypočítate to podľa vzorca:
    priemerná spotreba x cena PHM v čase použitia/100+základná náhrada na 1 km/6,20/ x počet najazdených kilometrov .
    Takto vypočítaná náhrada bude Vašim daňovým výdavkom a účtovaná bude na základe CP do prevádzkovej réžie .

    Takže bločky za nákup PHL neúčtujete , ale je potrebné založiť kvôli preukázaniu ceny PHL príslušného obdobia .

    Ak by ste sa predsa len chceli rozhodnúť ich účtovať , tak do výdavkov neovplyvňujúcich ZD pokiaľ by sa PHL kupovala z podnikateľských financii - ale to len na pokrytie použitia finančných prostriedkov .
    Naposledy upravil Zita5 : 15.05.06 at 13:53

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    adulique
    A potom este jeden problem. Po akym vydavkom zauctujem zalohu za reklamu? A potom ked sa mi vrati , tak do akeho prijmu? Tiez co sa tyka alfy. Ovplyvnuje to dan,alebo nie, ked sa mi vrati v plnej vyske. Dakujeeem
    Zálohovú platbu účtujete do výdavkov neovplyvňujúcich ZD ...ALFA
    výdavok banka oproti zápis VNZD - iné
    - ak sa vráti tak príjem neovplyvňujúci ZD - iný .

    RoKo je offline (nepripojený) RoKo

    RoKo
    Zita5
    Pri používaní súkromného MV na účely podnikania podľa § 19 ods.2 písm e/ Zákona o DzP môžete v účtovníctve účtovať do prevádzkovej réžie
    základnú náhradu na 1 km , ktorá je 6,20 Sk plus náhradu za spotrebované PHL.

    Vypočítate to podľa vzorca:
    priemerná spotreba x cena PHM v čase použitia/100+základná náhrada na 1 km/6,20/ x počet najazdených kilometrov .
    Takto vypočítaná náhrada bude Vašim daňovým výdavkom a účtovaná bude na základe CP do prevádzkovej réžie .

    Takže bločky za nákup PHL neúčtujete , ale je potrebné založiť kvôli preukázaniu ceny PHL príslušného obdobia .

    Ak by ste sa predsa len chceli rozhodnúť ich účtovať , tak do výdavkov neovplyvňujúcich ZD pokiaľ by sa PHL kupovala z podnikateľských financii - ale to len na pokrytie použitia finančných prostriedkov .
    Ak chcem uplatniť vyššie spomínané náklady musím pravdepodobne viesť knihu jázd. Vieš mi prosím poradiť čo všetko musí kniha jázd obsahovať? Auto vačšinou používam na súkromné účely, musí sa nejako sledovať celkový počet kilometrov a musí sedieť s tachometrom? Dakujem

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    http://www.porada.sk/showthread.php?...omn%E9+vozidlo

    Tu je otvorená téma ohľadne knihy jázd pre súkromné vozidlo používané na podnikateľské účely .Pri použití vozidla na súkromné účely km nemusíš evidovať ...len služobné km.


    Kniha jázd je aj tu , z uvedeného môžeš čerpať čo má kniha jázd obsahovať .
    http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=218

    RoKo je offline (nepripojený) RoKo

    RoKo
    Prepáč nevyjadril som sa dosť jasne. Som szčo, auto mám súkromné, ale zaplatil som si cestnú daň aby som si mohol dať do nákladov cesty spojené s vykonávaním mojej práce. Zaujima ma či musí byť evidovaný aj celkový stav najazdených km, alebo stačí proste zaznačiť cesty ktoré si dám do nákladov.
    ďakujem

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Zita5
    http://www.porada.sk/showthread.php?...omn%E9+vozidlo

    Tu je otvorená téma ohľadne knihy jázd pre súkromné vozidlo používané na podnikateľské účely .Pri použití vozidla na súkromné účely km nemusíš evidovať ...len služobné km.


    Kniha jázd je aj tu , z uvedeného môžeš čerpať čo má kniha jázd obsahovať .
    http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=218

    Mal si odpovedané

    pohonne hmoty na OA v alfe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.