annabirova
16.05.06,09:35
Dobrý deň!
Poraďte mi, na akom tlačive si mám podať ZZP, ak som v mesiacoch 9-12/2005 pracovala na dohodu o vykonaní prace (a platila som si preddavky vo výške 575,-Sk). Dovtedy som bola dobrovoľne nezamestnaná.
Ako bude vyzerať výpočet?
8 000 x 4(september až december) = 32 000,- Sk
14% z 32 000 = 4 480,-
Zaplatené preddavky 2 300,-
4 480 - 2 300 = 2 180,- Sk nedoplatok zaplatiť do zdrav. poisťovne?
ALDA
16.05.06,08:06
Už jedna tvoja téma išla do koša..a pridávaš znovu tú istú!! Daj si trošku námahy a pohľadaj v tých množstvách tém na RZZP!!! Fakt je to tu už do zúfania.
annabirova
16.05.06,09:36
Keď mi nevieš poradiť, tak radšej neodpisuj!!!!!!!!!
Palino
16.05.06,09:50
Bolo by dobré, keby ste stopli takýto spôsob diskusie.:confused:

Ja si myslím, že máš použiť tlačivo typu C a pozri sa na odborné porady pána Mihála v PoradaBlog. Uvádza tam príklady a aj návody na vyplnenie tlačív.

http://www.porada.sk/t25006-zdravotn-poistenie--ron-ztovanie-prklad-typ-c.html
Orsz
16.05.06,09:52
Tvoj príjem na dohodu o vykonaní práce za obdobie 9-12/05 bol spolu 32000,-Sk, a keďže si bola dobrovoľne nezamestnaná, podávaš tlačivo typu C. A výpočet by mal byť správny.
katkaj
16.05.06,09:53
Keď mi nevieš poradiť, tak radšej neodpisuj!!!!!!!!!

Nedá mi nereagovať. Tiež ti neodpoviem na tvoju otázku a musím súhlasiť s ALDOU- Helou. Na porade je už príliš veľa príspevkou ohľadom RZZP, veľa skúsených poraďákov včetne Jožka Mihála tu prispelo poučeniami, vzorovými príkladmi a vyplnenými typmi tlačív. Stálo ich to veľa času a vedomostí a ty si nenájdeš čas ani na to aby si si to prečítala. A ešte k tomu ten arogantný tón v predošlej odpovedi. Nehnevaj sa na mňa ale týmto štýlom sa na porade nerozprávame.:mee:
annabirova
16.05.06,09:58
Ďakujem, veľmi si mi pomohol.
annabirova
16.05.06,10:01
Nedá mi nereagovať. Tiež ti neodpoviem na tvoju otázku a musím súhlasiť s ALDOU- Helou. Na porade je už príliš veľa príspevkou ohľadom RZZP, veľa skúsených poraďákov včetne Jožka Mihála tu prispelo poučeniami, vzorovými príkladmi a vyplnenými typmi tlačív. Stálo ich to veľa času a vedomostí a ty si nenájdeš čas ani na to aby si si to prečítala. A ešte k tomu ten arogantný tón v predošlej odpovedi. Nehnevaj sa na mňa ale týmto štýlom sa na porade nerozprávame.:mee:


Poradu už študujem celý týždeň a na moju otázku som tam nenašla odpoveď. Takže sa nehnevaj. A táto stránka je na to, aby sme sa pýtali a radili si. Všade kde zavolám nevedia poradiť. Dokonca ani v zdrav. poisťovni. Ale ja to zdravotné musím podať a keď ho nepodám, nikto ma neospravedlní a naparia mi pokutu. To by bolo k tejto téme všetko.
katkaj
16.05.06,10:08
Poradu už študujem celý týždeň a na moju otázku som tam nenašla odpoveď. Takže sa nehnevaj. A táto stránka je na to, aby sme sa pýtali a radili si. Všade kde zavolám nevedia poradiť. Dokonca ani v zdrav. poisťovni. Ale ja to zdravotné musím podať a keď ho nepodám, nikto ma neospravedlní a naparia mi pokutu. To by bolo k tejto téme všetko.
Tak keď študuješ poradu už týždeň tak si si mohla prečítať aj etiketu porady. Nikto z poraďákov nemá problém odpovedať aj na otázku ktorá tu je už 20krát ale už je tu veľa príspevkov aj ohľadom toho aby sa nezakladali nové témy na RZZP.Keď už si nenašla odpoveď na svoj problém mohľa si otázku položiť do už existujúcej témy a hlavne neodpovedať arogantným tónom.:o

Aj keď si myslím že po preštudovaní Poradablogu by si možno svoju odpoveď našla.
Pepa
16.05.06,10:19
Poradu už študujem celý týždeň a na moju otázku som tam nenašla odpoveď. Takže sa nehnevaj. A táto stránka je na to, aby sme sa pýtali a radili si. Všade kde zavolám nevedia poradiť. Dokonca ani v zdrav. poisťovni. Ale ja to zdravotné musím podať a keď ho nepodám, nikto ma neospravedlní a naparia mi pokutu. To by bolo k tejto téme všetko.
Takých, ktorí musia podať RZZP je niekoľko 100 tisíc. A ak sem niekoľko 100 tisíc zadá svoju otázku.........:eek: Je tu už xy otvorených tém k tejto problematike. Je tu už xy vyriešených príkladov, vzorov... A ak si už ozaj nevieš rady, zadaj otázku do už otvorenej témy a určite sa nájde niekto, kto ti pomôže.
A "tento štýl"....., ani sa na mňa nehnevaj, je aj na mňa príliš........:eek:
ALDA
16.05.06,10:30
Keď mi nevieš poradiť, tak radšej neodpisuj!!!!!!!!!

Ako vieš, že Ti neviem poradiť?..veď som Ti poradila..nepostrehla si to:confused:..si veľmi šikovná...:eek:
Richard
16.05.06,10:36
Keď mi nevieš poradiť, tak radšej neodpisuj!!!!!!!!!


Takéto správanie nie je akceptovateľné!
Už to tu viacrí rozobrali, dúfam že sa to nebude opakovať a nebudem musieť pristúpiť k zrušeniu registrácie.

Ďakujem!
Marína
16.05.06,10:44
Richard, prosím Ťa, nájdi si chvíľu čas a prečítaj si túto tému(hlavne od príspevku č.19), ukľudni nás a skús nájsť riešenie. Ak sa dá, my Ti v tom pomôžeme.
http://www.porada.sk/t26103-p2-po-fajronte.html
Barbara
16.05.06,10:50
Keď mi nevieš poradiť, tak radšej neodpisuj!!!!!!!!!


teda nehnevaj sa ani Ty, ale toto je fakt sila.
Ako môžeš byť taká arogantná, keď fakt študuješ už PORADU týždeň tak pochybujem, že by si nebola našla odpoveď. Staličo by napísať do vyhľadávača . jedine jedno slovko napr. "ročné" a našla by si tu aj dotazy, aj príspevky, aj príklady neúrekom.

Nehnevaj sa , ale je to urážka Porady a tých ochotných ľudí, ktorí sa nelenia a nevadí im ani to, že na opakované otázky odpovedia bez urážky a ochotneaj 100x toisté.

Nedám dopustiť na PORADU a ani na nikoho tunak. Sme tu ako 1 celá rodina a príde sem niekto ako Ty a urazí a ponižuje .to fakt je od Teba škaredé.

Bola by som rada, keby si sa im verejne ospravedľnila, a hlavne Aldičke.
Lebo ona to nemyslela zle, len Ti pekne poradila, že môžeš tu nájsť odpovede.
:)
nečudovala by som sa, keby nabudúce by Ti nikto neodpovedal na Tvoju otázku:p
SilviaS
16.05.06,11:00
Dobrý den.:) :) :)
Aj ja som si prečítala všetky príspevky a niektorý ľudia sú naozaj zvláštny........
Ale teraz Vás chcem veľmi pekne poprosiť o radu práve vypisujem
doklad o výške príjmu a preddavkoch na poistné za rok 2005
a v odiely III. úhrn preddavkov na poistné zamestnanca a zamestnávateľa
ja vôbec neviem čo tam treba napísať a skadiaľ to mám vyčítať???
Tak dúfam,že mi poradíte.
VĎAKA.
Silvia
Pepa
16.05.06,11:11
[quote=SilviaS]Dobrý den.:) :) :)
Aj ja som si prečítala všetky príspevky a niektorý ľudia sú naozaj zvláštny........
Ale teraz Vás chcem veľmi pekne poprosiť o radu práve vypisujem
doklad o výške príjmu a preddavkoch na poistné za rok 2005
a v odiely III. úhrn preddavkov na poistné zamestnanca a zamestnávateľa
ja vôbec neviem čo tam treba napísať a skadiaľ to mám vyčítať???
Tak dúfam,že mi poradíte.
VĎAKA


Silvia, skús svoj problém riešiť v inom "ročnom zúčtovaní ZP". Táto téma bola otvorená veľmi "nešťastne".Skús cez vyhľadávač - zdravotné poistenie. Ak si ani potom nebudeš vedieť rady, zadaj otázku tam. Napr.http://www.porada.sk/showthread.php?t=25811&highlight=zdravotn%E9+poistenie
katkaj
16.05.06,11:11
Dobrý den.:) :) :)
Aj ja som si prečítala všetky príspevky a niektorý ľudia sú naozaj zvláštny........
Ale teraz Vás chcem veľmi pekne poprosiť o radu práve vypisujem
doklad o výške príjmu a preddavkoch na poistné za rok 2005
a v odiely III. úhrn preddavkov na poistné zamestnanca a zamestnávateľa
ja vôbec neviem čo tam treba napísať a skadiaľ to mám vyčítať???
Tak dúfam,že mi poradíte.
VĎAKA.
Silvia
Silvinka máš veľkú odvahu položiť otázku v tejto téme:D:D:D
Ale nie,v pohode. Pridávam link kde je vysvetlené všetko ohľadom tohto potvrdenia tak snáď ti to pomôže:)

http://www.porada.sk/t25811-zdravotn-poistenie--prklad-na-doklad-o-vke-prjmu.html ="">