Zavrieť

Porady

Po fajronte

ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Včera som veľmi chcela pripomenúť poraďákom zaujímavý program v TV a nemala som kde. Na inych diskusných stránkach obyčajne podobná téma existuje, tak skúšam či sa aj tu u nás ujme.

Nejde mi iba o TV programy, ale aj o filmy, zaujímavé koncerty, prípadne výstavy, výlety a iné akcie.

Prezerala som staršie témy, či nedokážem niečo vybrať, aby sa zbytočne nezakladala nová téma ale nakoniec som sa rozhodla, že založím túto a požiadam vás všetkých o príspevky
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Ja by som mal jednu otazku na teba Ayya. Dost casto pouzivas pri pisani prispevkov slovo "imho" ale doteraz nechapem co znamena???? Podla kontextu kde ho pouzijes tak viem o co ide, ale neviem coho je to skratka. Mozno som spomaleny ale fakt neviem co to je.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Jozef I
Ja by som mal jednu otazku na teba Ayya. Dost casto pouzivas pri pisani prispevkov slovo "imho" ale doteraz nechapem co znamena???? Podla kontextu kde ho pouzijes tak viem o co ide, ale neviem coho je to skratka. Mozno som spomaleny ale fakt neviem co to je.
coby si bol spomaleny, praveze rychlo si to sem hodil
IMHO - In My Humble Opinion - podla mojho skromneho nazoru ...
http://platon.sk/article.php?internetove-skratky

je to rychlejsie v skratke... a je to aj dost rozsirene, tak som si na to aj ja zvykla....ale jasne, nie kazdy vie anglicky
btw: ja tiez nie
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Vďaka, zase som sa niečomu novému priučil. Pôvodne som čakal, že je to skratka niečoho zo slovenčiny... angličtinu som na čisto slovenských príspevkoch nečakal.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Jozef I
Vďaka, zase som sa niečomu novému priučil. Pôvodne som čakal, že je to skratka niečoho zo slovenčiny... angličtinu som na čisto slovenských príspevkoch nečakal.
ja som na na nete este z tych casov, co slovenskych stranok bolo tak 5-7 percent zo sucasneho mnozstva, takze tu anglinu (par vyrazov) som bola donutena "nacucat", ked som si chcela obcas nieco vyhladat...

p.s.: idem sa vypnut teraz, lebo nejake neprijemne emocie ... na inych temach (nie tu) ma pochytili
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Stalo sa vam uz niekedy, ze ste sa ocitli v dlhom rade, ktory ste si museli odstat, lebo sa nedalo odist a vybavovacky nechat na inokedy ?
A stalo sa vam volakedy, ze ked ste boli v takom rade tak prisiel niekto dostatocne "asertivny" a dal sa do reci s clovekom na druhom tretom mieste toho radu... a za chvilku sa zaclenil medzi cakajucich, ale nie na konci, ako by sa patrilo, ale tam vpredu a vas to posunulo o jedno miesto dozadu?
Ako ste sa vtedy citili? Boli ste schopni sa tiez "asertivne" ohradit, alebo ste si povedali, ze to nestoji za rozculovanie?
A ked ste sa neohradili, pomohlo vam to zlepsit naladu? alebo ste potom nahnevani prisli domov, nakopli ste psa medzi dverami, vypohlavkovali syna, ktory doniesol poznamku, hoci inokedy by ste nad tym mavli rukou a pohadali ste sa s vasim milacikom za nejaku absloutnu blbovinku?
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Často nás také chovanie, ktoré je v skutočnosti právne nepostihnuteľné rozčúli a my nie sme schopní sa zlej nálady zbaviť dlhé hodiny. Obyčajná drzosť, bezohľadnosť, vychytralosť, parazitovanie na dobrej vôli iných ľudí a podobné javy bohužiaľ vidíme okolo seba v rôznych situáciach dosť často.
Keď nám to nakoniec "dôjde" tak sa musíme poospravedlňovávať všetkým, ktorých sme nespravodlivo, pod vplyvom tej príhody, osočili za maličkosť alebo sa s nimi pohádali. Tým sa nám doba zlej nálady samozrejme predlžuje.

Ale aj "asertivne" sa ohlásiť nemusí zaručiť okamžité zlepšenie nálady. Zvlášť, keď sa nájde niekto, kto sa takého parazitujúceho človeka zastane nejakou vetičkou, že sa vlastne nič nestalo ... Stalo sa,... lebo žiaľ, nie každý človek ma vypracovanú sebaobranu voči takému správaniu ... A aj keď má, prihodí sa, že ju nevie použiť okamžite
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Schválne som slovíčko "asertívne" dávala do úvodzoviek. Pred pár rokmi sa začalo hojne používať, stalo sa veľmi moderným. Až tak, že sa zastrel jeho pravý výraz. Asertívne imho znamená vedieť povedať, prezentovať, presadzovať si svoje oprávnené potreby, požiadavky

Ale, keď sa použije v spojení "obchodný zástupca, predajca sa má správať asertívne"... tak sa musím zamysliet: čo to znamená? Má predajca voči mne plné právo uplatňovať aj proti mojej vôli svoje oprávnené potreby - a teda potrebu predať? Je to ešte stále asertivita? Alebo je to už drzosť ... alebo je to tiež parazitovanie na mojej dobrej vôli vypočuť ho?

to bola taká "mimoňáková úvaha" pofajrontová
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Teraz trošku číslielok - tie som vždy mala rada, aj takú jednoduchú štatistiku, lebo inak som štatisticky nedouk, to priznám bez mučenia

Som si trošku pozerala údaje: na porade je dnes

- 23 863 zaregistrovaných nickov
- 25 460 tém
- 236 437 príspevkov

Kým to budete čítať, už to nebude pravda ak to teda vôbec niekto bude čítať Od 1. 5. sa ku dnešnému dňu zaregistrovalo približne 1300 nových ľudí ..

Sila, že? Keď nebudeme k sebe ohľaduplní, "zašliapeme" sa tu zakrátko. A to ešte vôbec neuvažujem o tom,
ako sa tu cíti každy nový zaregistrovaný nick, kým sa tu trošku rozhliadne ...
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Prečo to tu vlastne vypisujem? Lebo nejako sa v poslednej dobe "potkýňam" o rôzne "problémy" alebo "problémiky"

Narazila som dnes na troch pomerne nových užívateľov, pri ktorých som si porovnala počet ich príspevkov s počtom založených tém. Ten pomer je nasledovný: (počet založených tém k celkovému počtu príspevkov)
- 42,9 %
- 43,6 %
- 68,8 %

To sa mi zdajú byť dosť alarmujúce čísla. Keby všetci zaregistrovaní rovnakým spôsobom používali poradu (teda: používali dobrú vôľu odpovedajúcich) tak by tu namiesto 25 460 tém bolo skoro 101 700 tém. Viete si to predstaviť?
Alebo: spočítala som si približne príspevky 12-tich najusilovnejších poraďákov, keby postupovali rovnako - (v 43 %-tách by zakladali nové témy) tak len oni 12-ti by založili viac ako 16 400 tém. Keby použili pomer 68,8 % tak by to bolo neuveriteľných 26 300 tém...

Musím sa pýtať: koľko toho ešte porada znesie, aby nestratila svoj pôvodný zmysel?
Myslím si, že porada je v takom štádiu, že potrebuje (a to od všetkých poraďákov) "ochranu" ... neviem akým spôsobom by sa tá ochrana mala realizovať, ale nejakú ochranu potrebuje Mali by sme si ju imho pestovať ako vzácnu kvetinku, vzácnu, nevšednú, nádhernú, ale citlivú kvetinku Také citlivé rastlinky, ak raz zvädnú obyčajne sa už nepodarí prebrať ich k životu - mnohí pestovatelia kvetov by vedeli o tom rozprávať

Čo si o tom myslíte? ... veď sa niekto ohláste... či ešte stále nemáte po fajronte?
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

A čo takto pri údajoch poraďákov zverejňovať nielen počet príspevkov, bodov a súhlasov, ale aj počet novozaložených odborných tém? V sekcii hoby a iné porady (zvlášť keby boli rebríčky odborných a oddychových tém oddelené) samozrejme nové témy imho nie sú na škodu

Nepomohlo by to v niektorych prípadoch?
a .... tie "tlačítka" s láskavými a prívetivými dopredu pripravenými odpoveďami by sa mi tiež boli dnes hodili
Naposledy upravil ayya : 15.05.06 at 19:25 Dôvod: doplnenie tlacitiek :)
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ak sa pozriem na zoznam členov, tak trúfam si povedať - neprepočítavala som to,len odhadom, že minimálne polovica tých členov je úplne neaktívnych - príspevky 0. A visia tam aj od roku 2004. A tak isto veľmi veľa členov pribúda v období daňových priznaní alebo teraz v období RZ ZP. Je to logické, veď zrejme každý sa sem zaregistroval, keď hľadal odpoveď na nejaký svoj problém. A zostalo tu ZDRAVÉ JADRO, kde sa pýtajúci zmenili na odpovedajúcich a sú stále aktívni. Neviem, či je to možné, ale ja by som uvítala, aby sa napr. po 3 mesiacoch nečinnosti nick zrušil, a v prípade, že by chcel byť znovu členom, musel by sa znovu zaregistrovať. Aj tak si myslím, že zabudnú, pod akým nickom sú tu, prípadne aké mali heslo.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Ach jaj... veď z toho predchádzajúceho písania vôbec nie je jasné, prečo sa tak hrozím veľkého množstva nových tém. Keby boli nové a súčasne zmysluplné, tak ani neceknem. Lenže ... témy sú imho často zakladané zbytočne, duplicitne, keby len duplicitne!... ale niektore aj 100-citne ... aj viac-citne.
Ďalej - názvy tém sú často "nič nehovoriace" všeobecné, či už majú názov z odbornej účtovnícko-ekonomickej terminológie, ale aj zo všeobecnej.
Skúste si zadať slovíčko "pomoc" v rozšírenom hľadaní a iba v názvoch tém. Alebo slovíčko faktúra, reťazec zahraničná faktúra, odpis*, alebo teraz velmi aktuálne ročné zúčtovanie. Neviem, ktoré sú horšie z hľadiska vyhľadávania adekvátnej odpovede, či tie všeobecné alebo tie s ekonomickým názvom.
A pritom je úplne nezmyselné zakladať zakaždým novú tému, lebo tak či tak sa podľa posledného príspevku každá téma zobrazí "hore" medzi aktuálne preberanými témami... podľa mňa je to v mnohých prípadoch iba pohodlnosť, ... alebo (ako som hore spomenula) parazitovanie na dobrej vôli ochotných a disciplinovaných poraďákov. Chápem, že nováčikovi sa prihodí, že založí duplicitnú tému... ale je to možné v 43 % príspevkov? Tomu neuverím ...

Takže sa niekedy v budúcnosti ani veľmi nebudem čudovať doteraz disciplinovanému poraďákovi, ktorý najprv usilovne vyhľadáva a potom zadá otázku do vhodnej témy a trpezlivo čaká na odpoveď ochotných poraďákov.... keď sa po zorientovaní jednoducho tiež "predbehne" v rade a založí si novú tému s otázkou už 30 x v inej téme zodpovedanú ...

To je vlastne ten problém, ktorý som dnes po fajronte riešila...
ale aj tak nedoriešila
Naposledy upravil ayya : 15.05.06 at 19:46
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

abel
Ak sa pozriem na zoznam členov, tak trúfam si povedať - neprepočítavala som to,len odhadom, že minimálne polovica tých členov je úplne neaktívnych - príspevky 0. A visia tam aj od roku 2004. A tak isto veľmi veľa členov pribúda v období daňových priznaní alebo teraz v období RZ ZP. Je to logické, veď zrejme každý sa sem zaregistroval, keď hľadal odpoveď na nejaký svoj problém. A zostalo tu ZDRAVÉ JADRO, kde sa pýtajúci zmenili na odpovedajúcich a sú stále aktívni. Neviem, či je to možné, ale ja by som uvítala, aby sa napr. po 3 mesiacoch nečinnosti nick zrušil, a v prípade, že by chcel byť znovu členom, musel by sa znovu zaregistrovať. Aj tak si myslím, že zabudnú, pod akým nickom sú tu, prípadne aké mali heslo.
Myslím, že viem, čo máš na mysli, ale neaktívni poraďáci nie sú takou hrozbou neprehľadnosti (a tym imho stratenia zmyslu) porady...
K zrušeniu členstva sa neviem vyjadriť ...

a diky, ze si sa ohlásila - radšej mám diskusie, ako vlastné monológy
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
abel
Ak sa pozriem na zoznam členov, tak trúfam si povedať - neprepočítavala som to,len odhadom, že minimálne polovica tých členov je úplne neaktívnych - príspevky 0. A visia tam aj od roku 2004. A tak isto veľmi veľa členov pribúda v období daňových priznaní alebo teraz v období RZ ZP. Je to logické, veď zrejme každý sa sem zaregistroval, keď hľadal odpoveď na nejaký svoj problém. A zostalo tu ZDRAVÉ JADRO, kde sa pýtajúci zmenili na odpovedajúcich a sú stále aktívni. Neviem, či je to možné, ale ja by som uvítala, aby sa napr. po 3 mesiacoch nečinnosti nick zrušil, a v prípade, že by chcel byť znovu členom, musel by sa znovu zaregistrovať. Aj tak si myslím, že zabudnú, pod akým nickom sú tu, prípadne aké mali heslo.

S tým zrušením veru by mohol Richard niečo spraviť , skutočne taký nick , ktorý je registrovaný od roku 2004 a má 0 príspevkov , tak by bolo vhodné ho zrušiť .Nebolo by to na stránkach ojedinelé .
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Zita5
S tým zrušením veru by mohol Richard niečo spraviť , skutočne taký nick , ktorý je registrovaný od roku 2004 a má 0 príspevkov , tak by bolo vhodné ho zrušiť .Nebolo by to na stránkach ojedinelé .
Dievčatá..vlastne o čo ide?..o zapĺňanie Porady, alebo veľa nickov, ktorí ju nezapĺňajú opakovanými otázkami? Možno, že si tu vždy nájdu odpoveď k svojmu problému. Mne viac vadia stále tie isté sa opakujúce otázky a ešte jedna dôležitá vec: Riško vymyslel "súhlasím" a sú tu také nicky, ktoré dajú súhlas a ešte aj odpovedajú, čo považujem za zbytočné.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

ALDA
Dievčatá..vlastne o čo ide?..o zapĺňanie Porady, alebo veľa nickov, ktorí ju nezapĺňajú opakovanými otázkami? Možno, že si tu vždy nájdu odpoveď k svojmu problému. Mne viac vadia stále tie isté sa opakujúce otázky a ešte jedna dôležitá vec: Riško vymyslel "súhlasím" a sú tu také nicky, ktoré dajú súhlas a ešte aj odpovedajú, čo považujem za zbytočné.
aha - vidíš, takto som nad tým neuvažovala, ... občas aj ja dám súhlas, ale potom ma napadne ešte niečo doplniť, takže pridám aj nový príspevok, ale potom už súhlas nezruším... lebo, ak ho náhodou ten, ktorému som súhlas dala videl, aby nebol dotknutý, ... že som akože prestala súhlasiť a namiesto súhlasu som radšej napísala vlastný príspevok ktorý obsahuje nejakú moju "jedinečnú múdrosť"
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ALDA
Dievčatá..vlastne o čo ide?..o zapĺňanie Porady, alebo veľa nickov, ktorí ju nezapĺňajú opakovanými otázkami? Možno, že si tu vždy nájdu odpoveď k svojmu problému. Mne viac vadia stále tie isté sa opakujúce otázky a ešte jedna dôležitá vec: Riško vymyslel "súhlasím" a sú tu také nicky, ktoré dajú súhlas a ešte aj odpovedajú, čo považujem za zbytočné.

Hela to my len neodborne debatujeme , a odborne sa môže vyjadriť jedine Richard ....ja som odpovedala na margo Abel , lebo už aj ja som niekde čítala , že je to už dosť preplnené , ale neviem zhodnotiť , či by bolo správne to , o čom debatíme .
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Zita5
Hela to my len neodborne debatujeme , a odborne sa môže vyjadriť jedine Richard ....ja som odpovedala na margo Abel , lebo už aj ja som niekde čítala , že je to už dosť preplnené , ale neviem zhodnotiť , či by bolo správne to , o čom debatíme .
Zitka, ale poraďáci, ktorí sú neaktívni nemôžu predsa svojou neaktivitou zneprehľadňovať na porade vyhľadávanie odpovedí na rôzne otázky... aspoň tak to ja chápem

Nedisciplinovaní aktívni poraďáci to tu komplikujú ... ide o to, či to urobia raz-dva razy z neinformovanosti, alebo to robia sústavne, lebo su leniví dať si trošku roboty a pohľadať, čo potrebujú
imho
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

A potom ide o to, či sme ochotní niesť kožu na trh a upozorniť nováčika na jeho omyl... prípadne ho prelinkovať... a riskovať, že v snahe nekomplikovať ďalším nováčikom situáciu budeme nepopulárni...

Alebo to s nadhľadom prehliadame, veď máme dosť inej roboty, než "vychovávať" nováčikov

Alebo mu dokonca trpezlivo a slušne odpovieme (veď čo sa stane, keď ochotne odpovieme?) .... ale tým ho imho len podporíme v lenivosti a utvrdíme, že to vlastne robí správne! ... najrýchlejšie sa dostane k odpovedi, slušne, naozaj slušne poďakuje... ale - zakrátko "asertívne" urobí to isté ...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Kukuk,veľká sestra vás sleduje.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať