TimeaB
15.03.15,16:13
dobry den,
pracujem v zahranici v EU, a naskytla sa mi prilezitost "dohodit" tri pracovne pozicie pre nasincov. Narovinu povedane, chcel by som na tom zarobit.
Otazka je, ako? Chcel by som z kazdej mesacnej vyplaty nejaky podiel.
Moj nazor na vec, a opravte ma prosim...
Ja vyfakturujem odrobenu pracu zamestnavatelovy, a dalej posuniem peniaze danemu cloveku, pokial je na zivnosti samozrejme. Cize nemusi nikto nikde odvadzat odvody atd? Respektive len ten clovek ktory dostane peniaze odomna, lebo je na zivnosti. Chapem to spravne?

dakujem za kazdy postreh.
taiko
15.03.15,15:57
.
1. chcel by si teda poskytovat sluzby pracovnej agentury?
2. "svojich" ludi chces vyplacat cashom?
3. za co presne ches fakturovat "svojim" ludom?
4. svoj prijem teda nechces zdanovat, ani zan platit odvody?
Anik
15.03.15,16:32
také jednoduché ako si to predstavuješ Ty to vôbec nie je ak by si to chcel urobiť
v rámci zákona - napr.
http://www.minv.sk/?sprostredkovanie-zamestnania-za-uhradu-1
TimeaB
15.03.15,17:12
presne ste to vystihli.
1. v podstate pracovna agentura, aj ked to neplanujem rozsirit, len tieto tri pracovne pozicie.
2. urcite, hotovost. Ja prijmem cash od zamestnavatela, a ja im dam peniaze.
3. pracu, odrobene hodiny. Neviem, asi som nepochopil presne otazku.
4. nechcem ten prijem zdanovat ani platit odvody, to by som sa chcel dozvediet ako na to

dakujem
buchač
15.03.15,17:17
Hm...

1. Bordel ?
2. Zákazník versus poskytovateľ
3. Vidno...
4. Kurňa, šak toto sa v dobrých kruhoch nazývava správnym výrazom pasák/čka
arizona
15.03.15,17:40
to akoze ten zamestnavatel nebude platit zamestnancovi,ale tebe? A ty mu nedas ziaden doklad? A co ked si ten zivnostnik bude robit DP ? Ci chces,aby aj on robil nacierno? Neviem, o ktoru krajinu sa jedna,ale uvedom si , ze na cierno robit je velke riziko a hrozia obrovske pokuty, takze nik neriskuje problemy s Policiou a Financnym uradom.
taiko
16.03.15,05:58
tak tak. napr v DE to moze byt az 500 000 EUR, alebo vazenie
taiko
16.03.15,06:01
Mily tomas, tie otazky som polozil, aby som trosku naznacil o co sa jedna. Takze teraz polopate. Ty sa chces na nasincovi bezpracne obohatit (citujem "naskytla sa mi moznost ") a este chces podvadzat urady a neplatit dan? A este navyse ziadas poradu, aby Ti v tomto podvode pomohla? Hmmm, to uz je ina kava.
To Tebe naozaj nikto nikdy nezistne nepomohol len tak pre dobry pocit, bez toho aby na Tebe chcel zarobit? Lebo ver, aj to sa da a pocit je to paradny.
lujza.j
16.03.15,06:10
Mam iba jeden postreh ......ze mi je grcno......ty si uz len "odmena"....
lacotinka
16.03.15,07:22
Ako vravel svokor, nesmieš byť lakomý.
Naskytla sa možnosť
Ak je to normálna práca :D :D
tak jednorazovo niečo povedzme cez mandátnu zmluvu
lacotinka
16.03.15,07:24
Najprv ešte porozmýšľaj, lebo toto sa ti bije :
- Ja vyfakturujem odrobenu pracu zamestnavatelovy
- Ja prijmem cash od zamestnavatela, a ja im dam peniaze.
Peggynka
16.03.15,07:37
Ja už som mu tu dala odpoveď a zmazala som (pochopila som,o čo mu ide),neunúval sa ani poďakovať:
http://www.porada.sk/t261809-kde-a-ako-mozem-ziskat-povolenie-na-sprostredkovanie-zamestnania.html#post2689418
Peggynka
16.03.15,07:40
Toto ho nezaujíma,on chce vedieť ako to obísť :eek: Už ten link mal.Neunúvaj sa.
TimeaB
21.03.15,21:28
juuuuuuuuj tu sa rozprudila debata... A to tu stacilo sa tyzden neobjavit..
Ludia neberte ma zle, ja som len regulerny zamestnanec v belgicku a vyskytli sa tu tri pracovne pozicie. Tento navrh mi dal sam moj sef, ja sa do tychto veci vobec nevyznam, preto som sa pytal tu, aj ked uznavam ze mozno trochu sprosto som polozil otazky.
Podotykam, uplne vsetko chcem oficialnou cestou ! len fakt netusim ako na to, aky postup.
lacotinka
22.03.15,03:47
ešte fakt porozmýšľaj

a ak nedáš konkrétne podmienky, čo ti šéf navrhol, prečo tu chceš konkrétne odpovede

btw
- prečo ti to navrhol
- čo z toho má
- aký podiel ti dá (ak 1/4)
- aké je tvoje / jeho riziko (ak 1/2) - beriem
arizona
22.03.15,07:17
Ja uz teraz tiez nechapem...takze tvoj sef hlada akoze troch slovakov,co budu robit na cierno a aj ty by si chcel od nich este nejaku proviziu z ich platu kazdy mesiac za tu pracu? Alebo ako? Vysvetli to
arizona
22.03.15,07:19
A tiez nechapem,ako ty chces fakturovat,ked pises,ze si iba zamestnanec...