Zavrieť

Porady

odmena za vybavenie prace v zahranici

dobry den,
pracujem v zahranici v EU, a naskytla sa mi prilezitost "dohodit" tri pracovne pozicie pre nasincov. Narovinu povedane, chcel by som na tom zarobit.
Otazka je, ako? Chcel by som z kazdej mesacnej vyplaty nejaky podiel.
Moj nazor na vec, a opravte ma prosim...
Ja vyfakturujem odrobenu pracu zamestnavatelovy, a dalej posuniem peniaze danemu cloveku, pokial je na zivnosti samozrejme. Cize nemusi nikto nikde odvadzat odvody atd? Respektive len ten clovek ktory dostane peniaze odomna, lebo je na zivnosti. Chapem to spravne?

dakujem za kazdy postreh.
11 komentárov     zbaliť
taiko .
1. chcel by si teda poskytovat sluzby pracovnej agentury?
2. "svojich" ludi chces vyplacat cashom?
3. za co presne ches fakturovat "svojim" ludom?
4. svoj prijem teda nechces zdanovat, ani zan platit odvody?
TimeaB presne ste to vystihli.
1. v podstate pracovna agentura, aj ked to neplanujem rozsirit, len tieto tri pracovne pozicie.
2. urcite, hotovost. Ja prijmem cash od zamestnavatela, a ja im dam peniaze.
3. pracu, odrobene hodiny. Neviem, asi som nepochopil presne otazku.
4. nechcem ten prijem zdanovat ani platit odvody, to by som sa chcel dozvediet ako na to

dakujem
buchač Hm...

1. Bordel ?
2. Zákazník versus poskytovateľ
3. Vidno...
4. Kurňa, šak toto sa v dobrých kruhoch nazývava správnym výrazom pasák/čka
taiko Mily tomas, tie otazky som polozil, aby som trosku naznacil o co sa jedna. Takze teraz polopate. Ty sa chces na nasincovi bezpracne obohatit (citujem "naskytla sa mi moznost ") a este chces podvadzat urady a neplatit dan? A este navyse ziadas poradu, aby Ti v tomto podvode pomohla? Hmmm, to uz je ina kava.
To Tebe naozaj nikto nikdy nezistne nepomohol len tak pre dobry pocit, bez toho aby na Tebe chcel zarobit? Lebo ver, aj to sa da a pocit je to paradny.
arizona to akoze ten zamestnavatel nebude platit zamestnancovi,ale tebe? A ty mu nedas ziaden doklad? A co ked si ten zivnostnik bude robit DP ? Ci chces,aby aj on robil nacierno? Neviem, o ktoru krajinu sa jedna,ale uvedom si , ze na cierno robit je velke riziko a hrozia obrovske pokuty, takze nik neriskuje problemy s Policiou a Financnym uradom.
taiko tak tak. napr v DE to moze byt az 500 000 EUR, alebo vazenie
TimeaB juuuuuuuuj tu sa rozprudila debata... A to tu stacilo sa tyzden neobjavit..
Ludia neberte ma zle, ja som len regulerny zamestnanec v belgicku a vyskytli sa tu tri pracovne pozicie. Tento navrh mi dal sam moj sef, ja sa do tychto veci vobec nevyznam, preto som sa pytal tu, aj ked uznavam ze mozno trochu sprosto som polozil otazky.
Podotykam, uplne vsetko chcem oficialnou cestou ! len fakt netusim ako na to, aky postup.
lacotinka ešte fakt porozmýšľaj

a ak nedáš konkrétne podmienky, čo ti šéf navrhol, prečo tu chceš konkrétne odpovede

btw
- prečo ti to navrhol
- čo z toho má
- aký podiel ti dá (ak 1/4)
- aké je tvoje / jeho riziko (ak 1/2) - beriem
lacotinka Najprv ešte porozmýšľaj, lebo toto sa ti bije :
- Ja vyfakturujem odrobenu pracu zamestnavatelovy
- Ja prijmem cash od zamestnavatela, a ja im dam peniaze.
arizona Ja uz teraz tiez nechapem...takze tvoj sef hlada akoze troch slovakov,co budu robit na cierno a aj ty by si chcel od nich este nejaku proviziu z ich platu kazdy mesiac za tu pracu? Alebo ako? Vysvetli to
arizona A tiez nechapem,ako ty chces fakturovat,ked pises,ze si iba zamestnanec...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Mam iba jeden postreh ......ze mi je grcno......ty si uz len "odmena"....
    Peggynka Ja už som mu tu dala odpoveď a zmazala som (pochopila som,o čo mu ide),neunúval sa ani poďakovať:
    http://www.porada.sk/t261809-kde-a-a...ml#post2689418
    Peggynka Toto ho nezaujíma,on chce vedieť ako to obísť Už ten link mal.Neunúvaj sa.

    lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

    Vylúčený člen lacotinka
    Ako vravel svokor, nesmieš byť lakomý.
    Naskytla sa možnosť
    Ak je to normálna práca
    tak jednorazovo niečo povedzme cez mandátnu zmluvu

    odmena za vybavenie prace v zahranici

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.