Gabinka
06.04.15,10:28
Verím, že nenahnevám národniarov, keď sa opýtam, čím to je, že vajcia kúpené v Maďarsku sa dajú po uvarení na tvrdo bez problémov hladko olúpať, zatiaľ čo tie zo slovenských obchodov idú zo škrupiny ťažko a často aj s vytrhnutými kusmi bielka? Je Veľká noc, tak sa vajcia stretli v jednom hrnci - varili sa rovnako dlho, chladila som ich po dovarení hneď a rovnako dlho, no keď som ich vybrala z vody, tak tie so slovenskými pečiatkami boli po olúpaní ako ošklbané, no tie s maďarskými pekne hladké.
karol.za
06.04.15,08:31
A vieš dôvod prečo je to tak?

:):):):):)
arizona
06.04.15,08:32
Od kedy som nasla tento sposob, vsetky vajicka osupem bez problemov
https://www.youtube.com/watch?v=FkWISKfgqZ0
Mila123
06.04.15,08:32
mám skúsenosť, že vajce sa neolúpe dokonalo vtedy, keď je čerstvé, skôr znesené sa lúpu fantasticky, dokonalo.....
karol.za
06.04.15,08:33
mila123- správna odpoveď
:):):):):)
220870
06.04.15,08:38
zle sa šúpu čerstvé vajcia cca do 10 dní od znášky .Čím staršie vajíčko tým lepšie sa šúpe.Takže ti Maďarské sú staré dlho skladované.
Tweety
06.04.15,08:40
Stačilo len použiť vyhľadávač.
http://www.porada.sk/t242167-neosupatelne-vajcia.html
Gabinka
06.04.15,08:49
To by som brala, keby to bolo raz za čas, ale všímam si to už roky. Takže Maďari (a tuším aj Rakúšania) predávajú staršie vajcia a na Slovensku idú do predaja skôr? Ako dlho ich treba teda mať v chladničke, aby sa lúpali hladko? A skúsila som aj to lúpanie v pohári, ale výsledok bol rovnaký - bielko na franforce :-(
karol.za
06.04.15,09:07
treba pozvať milo2 on to v nejakej štúdii nájde
:):):):):
ale takáto je pravda:škrupina vajíčka je porovitá nielen z vonkajšej strany ale aj z vnútornej,má to svoj presný dôvodprečo je porovitá,takže blanka čo je okolo bielka sa v týchto pórach zachytí a v tom je ten problém ošúpať čerstvé vajce

prečo sa pod sliepku dávajú vajíčka ,keď chceme kuriatka čo najčerstvejšie-skuste dať staré-nič,neviem si predstaviť kuriatko volne ,,poletujúce,, v škrupine
ten čo si vychováva sám kuriatka vie o čom hovorím,vyliahnuté kuriatko je obalené v blanke
s pozdravom karol
:):):):):)