majky8888
18.05.15,23:14
Dobrý deň,

plánujem otvorenie e-shopu od júna tohto roka. Práve si spisujem VOP a pri Ochrane osobných údajov som narazil na niečo, čomu nie celkom rozumiem. Rozumiem tomu tak, že by som sa mal (alebo teda môj e-shop - ako informačný systém) ísť registrovať na Úrad na ochranu osobných údajov, zaplatiť za to 20€ a ešte sa občas niekde píše niečo o nejakej skúške.

Som z toho v šoku, o ničom takom som predtým nepočul. Moja otázka teda znie - chcem mať e-shop, s jednoduchým objednávkovým formulárom, chcem iba predávať tovar - musím sa ísť registrovať? Nedalo by sa to obísť tak, že by nakupujúci na mojej stránke nakupoval bez registrácie a tak by som nezbieral jeho osobné údaje?

Ďakujem za odpoveď,
Michal
avalik
19.05.15,05:44
bomo
04.10.15,11:44
Ano, kazdy eshop musi byt registrovany. Ale je to jednoduche, bezplatne, netreba ziadnu skusku. Podrobne info tu (http://www.uspesne-podnikanie.sk/povinna-registracia-e-shopu-na-urade-pre-ochranu-osobnych-udajov). A nie, neda sa to obist ne-registraciou, pretoze pri kazdej objednavke vlastne zakaznik poskytuje osobne udaje (bez ohladu ci je alebo nie je registrovany) a tym padom zbierate osobne udaje.