tornads
05.06.15,12:16
tak ja som sa teda bol pozriet na pracky nasiel som indesit sa mi zapacil a v obchode mi chceli dat akciu na jeden model ku ktoremu este dostanem aj susicku, ale o 200 eur drahsie ako len pracku keby som kupoval tak oplatilo by sa mi to? na model tej pracky indesit si uz nespominam :D
ivka70
05.06.15,10:24
Bez susicky si ja osobne uz neviem predstavit domacnost.
Ak ide o 2 spotrebice (nie kombinovanu) a parametre ti vyhovuju, nevahaj.
tornads
05.06.15,10:26
ano su to 2 spotrebice 7kg pradla sa tam vmesti do obi dvoch, digitalny display maju a pracka ma 13 programov, takto aj so susuickou by mi to vyslo na 550 euro
Peggynka
05.06.15,10:47
Oplatí,ak ju potrebuješ,inak nie.Spočítaj si náklady na prevádzku a uvidíš.Závisí od toho,či bývaš v rodinnom dome a máš možnosť sušiť prádlo vonku alebo v paneláku.Niektoré modely spotrebujú až 4kWh el. energie (za hodinu,nie cyklus!).Sušička patrí medzi veľmi nákladné spotrebiče.Čítaj aj tu:
https://www.mall.sk/ako-vybrat-susicku
taiko
05.06.15,10:50
fuuha, to je dost malo na dve zariadenie.
tornads
05.06.15,10:50
teraz som sa nastahoval do rodinneho domu, zatial byvam sam a pradlo neviem kde susit
Dáša_
05.06.15,10:50
sušička je jeden z mojich najobľúbenejších domácich spotrebičov. Hneď po ponornom mixéri :) Minie síce viac energie, ale ušetrí neskutočne času, nezavadzajú kade tade sušiaky, ke´d to vieš, tak prádlo (85%) ide rovno do skrine, nemusíš používať aviváž a uteráky sú mäkké. Naviac, keď čistíš filter na sušičke, uvedomíš si, koľko drobných čiastočiek zachytí. Tie potom nepoletujú v ovzduší...

Viac ako 10 rokov som fungovala na kombinovanej práčke so sušičkou a myslím, že keď nie je dosť priestoru, je to celkom dobré riešenie. Teraz už mám dva spotrebiče.
buchač
05.06.15,10:51
Keď zainvestuješ tých 550 €, tak následne navštív aj dodávateľa energie za účelom zvýšenia zálohových platieb...alebo očakávaj nedoplatok pri vyúčtovaní...;)
tornads
05.06.15,10:54
tak sa mi asi oplati kupit aj susicku :) dakujem kazdemu za rady
Dáša_
05.06.15,11:01
hmmm, a kolko tak priemerne platíš mesačne za elektrinu? lebo naše preddavky sú 42€ mesačne, 11 preddavkov vykryje celoročnú spotrebu, nedoplatok sme nemali snáď nikdy. A to okrem inkrimonovanej sušičky bežia u nás premanentne celý deň dva PC, tlačiareň (práca z domu) plus 1 od šiestej večer minimálne do polnoci. Ku tomu samozrejme mrazák, chladnička.... a ostatné bežné spotrebiče. Sušička u nás beží minimálne 3 až 4 krát za týždeň, jeden cyklus ide priemerne 65 minút.
tornads
05.06.15,11:09
este som neplatil za elektrinu vcera som sa nastahoval :) ale dufam ze to nebude vela
Peggynka
05.06.15,11:14
Pozri sa napr. tu:spotreba 4,49kWh,cyklus bavlna 150min=11,225 kW spotreba :eek:
http://susicky.heureka.sk/indesit-idca-g35-b/specifikace/#section
Katy a R
05.06.15,11:19
ja osobne by som sušičku nekúpila ... lebo teraz už to prádlo aj z pračky vytiahneš skoro suché (vieš si navoliť) - ale hlavne preto, že ja potrebujem"vyvesiť" a vyvetrať ;) - a mám kde :)
Ale ak máš malý byt, že nemáš kde - tak je tá sušička je dobrým aj keď trošku drahším riešením.
tornads
05.06.15,11:20
pozeram ani nie je draha, este porozmyslam ako to kupim :)
buchač
05.06.15,11:20
Dáša_ (Dnes 14:01) hmmm, a kolko tak priemerne platíš mesačne za elektrinu? lebo naše preddavky sú 42€ mesačne, 11 preddavkov vykryje celoročnú spotrebu, nedoplatok sme nemali snáď nikdy.
==================================
Preddavok bez sušičky ...X €
Preddavok so sučičkou ...síce tiež X €...ale bude aj nedoplatok.
Predsa sa jednoznačne spotreba zvýši.....či ?

Po nastavení preddavkov je potom aj spotreba v normále.
==================================
Ja platím 66 € ...ale za dve nehbuteľnosti....čiže v podstate všetky spotrebiče zdvojené.
---------------------------------------------------

Mladšia dievka použila pár krát sušiaci program...som sa pozrel na elektromer vtedy.
Kúúúúa, to koliesko sa točilo jak ventilátor....
Dáša_
05.06.15,11:20
tak to by ma potom zaujímalo, prečo my platíme za elektrinu iba 42€ mesačne, ke´d mi podľa tohto ukazuje, že by som mala platiť cca 100€ len za sišičku :D
tornads
05.06.15,11:26
mam dom takze sa mi to tam bohate zemsti :) len akurat nemam kde vesat pradlo, chcel by som na zahrade za domom, tam asi natiahnem snuru len najprv by som chcel zahradu dat do kopy :)
Katy a R
05.06.15,11:27
však jasné, že neohrieva celý cyklus 150 minútový ;)
tornads
05.06.15,11:28
tak na tu otazku ti zial neviem odpovedat :)
Dáša_
05.06.15,11:32
búchač, ja v podstate nemám udaje bez sučičky, lebo hned po nasťahovaní sme hne´d kúpili práčku so sušičkou, začali sme ju síce používať až o pol roka, ale vtedy som zase nepracovala z domu.
ja len chcem povedať, že strašenie tým, že jak je veľká spotreba so sušičkou je hodne, hodne postavené na vode. lebo ty platíš dve nehnutelnosti, ja zase byt aj kancelárie v jednom :) Naviac, šetríš elektrinu za žehličku, náklady na aviváž.
Ja teda nikoho nemienim presviedčať, len sa mi nepáčia tie argumenty, ktoré nie sú podložené.
Katy a R
05.06.15,11:49
dáška - tak to sušenie zase niečo stojí ;) či ? ... samozrejme, pegy to s tou spotrebou trošku nedomyslela ;) (údaje sú dostupné - každý si zistí)
Dáša_
05.06.15,11:56
jasne, že to niečo stojí. Ale toto je jeden z mála luxusov, ktorý si doprajem. nemusím prádlo vešať, dávať dole. nemusím v zime, na jeseň čakať na dobré počasie, nezavadzia v zime na radiatoroch, respektíve sušiakoch. Ja dokonca idem tak ďaleko, že mám napríklad iba jedno postelné prádlo ( no dobre, jedno mam v zalohe :D), lebo viem, že kedykoľvek ho o desiatej vyvlečiem, dám do pračky, o tretej poobede môžem dávať naspäť na postel. Aj ked teda prádlo spolu s košeľami je jedna z mála vecí, čo žehlím.
Ale poviem pravdu, je pár kúskov, ktoré do sušičky nedávam. Aj keď by im to asi až tak moc nevadilo.
Peggynka
05.06.15,12:06
Závisí od programu a typu sušičky.V rodinnom dome by som asi kúpila ventilačnú sušičku (s vývodom von).
Chobot
05.06.15,12:07
V rodinnom dome nemáš kde sušiť prádlo? :eek:
tornads
05.06.15,12:11
nie este sa preraba
Peggynka
05.06.15,12:18
Ja platím 40€ za dve domácnosti (sušičku nemám).
misoft
05.06.15,15:24
buchač: šak keď príde nedoplatok, tak *SE automaticky ti zálohy zdvihnú....