Zavrieť

Porady

Mam si kupit pracku so susickou alebo len pracku

tak ja som sa teda bol pozriet na pracky nasiel som indesit sa mi zapacil a v obchode mi chceli dat akciu na jeden model ku ktoremu este dostanem aj susicku, ale o 200 eur drahsie ako len pracku keby som kupoval tak oplatilo by sa mi to? na model tej pracky indesit si uz nespominam
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Bez susicky si ja osobne uz neviem predstavit domacnost.
    Ak ide o 2 spotrebice (nie kombinovanu) a parametre ti vyhovuju, nevahaj.
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tornads ano su to 2 spotrebice 7kg pradla sa tam vmesti do obi dvoch, digitalny display maju a pracka ma 13 programov, takto aj so susuickou by mi to vyslo na 550 euro
    taiko fuuha, to je dost malo na dve zariadenie.
    buchač Keď zainvestuješ tých 550 €, tak následne navštív aj dodávateľa energie za účelom zvýšenia zálohových platieb...alebo očakávaj nedoplatok pri vyúčtovaní...
    Dáša_ hmmm, a kolko tak priemerne platíš mesačne za elektrinu? lebo naše preddavky sú 42€ mesačne, 11 preddavkov vykryje celoročnú spotrebu, nedoplatok sme nemali snáď nikdy. A to okrem inkrimonovanej sušičky bežia u nás premanentne celý deň dva PC, tlačiareň (práca z domu) plus 1 od šiestej večer minimálne do polnoci. Ku tomu samozrejme mrazák, chladnička.... a ostatné bežné spotrebiče. Sušička u nás beží minimálne 3 až 4 krát za týždeň, jeden cyklus ide priemerne 65 minút.
    tornads este som neplatil za elektrinu vcera som sa nastahoval ale dufam ze to nebude vela
    buchač Dáša_ (Dnes 14:01) hmmm, a kolko tak priemerne platíš mesačne za elektrinu? lebo naše preddavky sú 42€ mesačne, 11 preddavkov vykryje celoročnú spotrebu, nedoplatok sme nemali snáď nikdy.
    ==================================
    Preddavok bez sušičky ...X €
    Preddavok so sučičkou ...síce tiež X €...ale bude aj nedoplatok.
    Predsa sa jednoznačne spotreba zvýši.....či ?

    Po nastavení preddavkov je potom aj spotreba v normále.
    ==================================
    Ja platím 66 € ...ale za dve nehbuteľnosti....čiže v podstate všetky spotrebiče zdvojené.
    ---------------------------------------------------

    Mladšia dievka použila pár krát sušiaci program...som sa pozrel na elektromer vtedy.
    Kúúúúa, to koliesko sa točilo jak ventilátor....
    Dáša_ búchač, ja v podstate nemám udaje bez sučičky, lebo hned po nasťahovaní sme hne´d kúpili práčku so sušičkou, začali sme ju síce používať až o pol roka, ale vtedy som zase nepracovala z domu.
    ja len chcem povedať, že strašenie tým, že jak je veľká spotreba so sušičkou je hodne, hodne postavené na vode. lebo ty platíš dve nehnutelnosti, ja zase byt aj kancelárie v jednom Naviac, šetríš elektrinu za žehličku, náklady na aviváž.
    Ja teda nikoho nemienim presviedčať, len sa mi nepáčia tie argumenty, ktoré nie sú podložené.
    Katy a R dáška - tak to sušenie zase niečo stojí či ? ... samozrejme, pegy to s tou spotrebou trošku nedomyslela (údaje sú dostupné - každý si zistí)
    Dáša_ jasne, že to niečo stojí. Ale toto je jeden z mála luxusov, ktorý si doprajem. nemusím prádlo vešať, dávať dole. nemusím v zime, na jeseň čakať na dobré počasie, nezavadzia v zime na radiatoroch, respektíve sušiakoch. Ja dokonca idem tak ďaleko, že mám napríklad iba jedno postelné prádlo ( no dobre, jedno mam v zalohe ), lebo viem, že kedykoľvek ho o desiatej vyvlečiem, dám do pračky, o tretej poobede môžem dávať naspäť na postel. Aj ked teda prádlo spolu s košeľami je jedna z mála vecí, čo žehlím.
    Ale poviem pravdu, je pár kúskov, ktoré do sušičky nedávam. Aj keď by im to asi až tak moc nevadilo.
    Peggynka Ja platím 40€ za dve domácnosti (sušičku nemám).
    misoft buchač: šak keď príde nedoplatok, tak *SE automaticky ti zálohy zdvihnú....
      zbaliť

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Oplatí,ak ju potrebuješ,inak nie.Spočítaj si náklady na prevádzku a uvidíš.Závisí od toho,či bývaš v rodinnom dome a máš možnosť sušiť prádlo vonku alebo v paneláku.Niektoré modely spotrebujú až 4kWh el. energie (za hodinu,nie cyklus!).Sušička patrí medzi veľmi nákladné spotrebiče.Čítaj aj tu:
    https://www.mall.sk/ako-vybrat-susicku
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tornads teraz som sa nastahoval do rodinneho domu, zatial byvam sam a pradlo neviem kde susit
    Peggynka Pozri sa napr. tu:spotreba 4,49kWh,cyklus bavlna 150min=11,225 kW spotreba
    http://susicky.heureka.sk/indesit-id...ikace/#section
    tornads pozeram ani nie je draha, este porozmyslam ako to kupim
    Dáša_ tak to by ma potom zaujímalo, prečo my platíme za elektrinu iba 42€ mesačne, ke´d mi podľa tohto ukazuje, že by som mala platiť cca 100€ len za sišičku
    Katy a R však jasné, že neohrieva celý cyklus 150 minútový
    tornads tak na tu otazku ti zial neviem odpovedat
    Peggynka Závisí od programu a typu sušičky.V rodinnom dome by som asi kúpila ventilačnú sušičku (s vývodom von).
    Chobot V rodinnom dome nemáš kde sušiť prádlo?
    tornads nie este sa preraba
      zbaliť

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    sušička je jeden z mojich najobľúbenejších domácich spotrebičov. Hneď po ponornom mixéri Minie síce viac energie, ale ušetrí neskutočne času, nezavadzajú kade tade sušiaky, ke´d to vieš, tak prádlo (85%) ide rovno do skrine, nemusíš používať aviváž a uteráky sú mäkké. Naviac, keď čistíš filter na sušičke, uvedomíš si, koľko drobných čiastočiek zachytí. Tie potom nepoletujú v ovzduší...

    Viac ako 10 rokov som fungovala na kombinovanej práčke so sušičkou a myslím, že keď nie je dosť priestoru, je to celkom dobré riešenie. Teraz už mám dva spotrebiče.
    tornads tak sa mi asi oplati kupit aj susicku dakujem kazdemu za rady

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ja osobne by som sušičku nekúpila ... lebo teraz už to prádlo aj z pračky vytiahneš skoro suché (vieš si navoliť) - ale hlavne preto, že ja potrebujem"vyvesiť" a vyvetrať - a mám kde
    Ale ak máš malý byt, že nemáš kde - tak je tá sušička je dobrým aj keď trošku drahším riešením.
    tornads mam dom takze sa mi to tam bohate zemsti len akurat nemam kde vesat pradlo, chcel by som na zahrade za domom, tam asi natiahnem snuru len najprv by som chcel zahradu dat do kopy

    Mam si kupit pracku so susickou alebo len pracku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.