Kabaka123
30.06.15,09:46
S priateľom sa chystáme prvý krát do Chorvátska.
Chceli by sme navigáciu, ale ako viem elektronika si žije svojim životom.

http://www.chorvatsko.travel/sk/cesta-na-pag-navigacia/
misoft
30.06.15,07:53
Stačí dobrý smartfón s GPS. A do neho aplikácia. Napr. http://www.sygic.com/ - akurát majú akciu..... Európa len za 19,99€ - apka sa stiahne a funguje ako GPS lokalizátor. Po zaplatení je full a k tomu mapy celej Európy - doživotne! Apka (podľa GPS zariadenia a snímača) je dosť presná - u mňa v tablete na 5-10m. Slovenská lokalizácia samozrejmosťou, hlasová navigácia tiež v slovenčine.
Ale existujú i iné - TomTom, Mio, Garmin - ale sú to viac-menej jednoúčelové zariadenia - kdežto aplikácia v smartfóne/tablete je len "program" a zariadenie sa dá naďalej využívať na svoj pôvodný účel.
lujza.j
30.06.15,08:25
Prepač...ale je mi.smiesno navi a.HR....ked sme isli v roku 2000 prvy krat....tak podla mapy na prvy sup....ale ja som tip-top navigator...viem citat mapu:D
Ja neviem ist podla navi....ja stale kuk do mapy....
Gabi03
30.06.15,08:49
aj ja sa chystám kúpiť navigáciu... môj navigátor nie je taký dokonalý, ako lujza... najmä keď bude spať :D
ninka24
30.06.15,08:53
"Chceli by sme navigáciu, ale ako viem elektronika si žije svojim životom."
Ak sa k tomu staviaš takto, navigáciu vôbec nerieš, kúp si radšej mapu.... :) Jediný predpoklad na to aby si dobre trafila s navigáciou je mať stiahnuté aktuálne mapy! + samozrejme musíš vedieť ako "čítať a chápať" tebou zvolenú navigáciu :)
Kabaka123
30.06.15,10:02
Prepač...ale je mi.smiesno navi a.HR....ked sme isli v roku 2000 prvy krat....tak podla mapy na prvy sup....ale ja som tip-top navigator...viem citat mapu:D
Ja neviem ist podla navi....ja stale kuk do mapy....

no ja som zlý navigátor... a s čítaním mapy mám problém...tak preto aj gps, ale samozrejme, že budeme mať aj mapu... ja som už bola niekoľkokrát autom v Chorvátsku, ale vždy som sa len viezla... a trasu som vôbec nesledovala... teraz to bude trochu iné... samozrejme, viem, že Chorvátsko je jedna veľká dialnica...
lujza.j
30.06.15,10:14
Teraz som kukala,ze pag....ved na zadar a potom odbocka na pag:) chodim z ba...cez Hu aj tento rok po dilanici....cez gorićan a uz len dole....na " Ypsylove".... Rieka -Split ides na Split....a az dole ulaz u Zadru..Zadar zapad:) uz som si to dole sama odkérovala az:D2x...neboj zmaknete ini maju dobre znacenie....
Kabaka123
30.06.15,10:23
Teraz som kukala,ze pag....ved na zadar a potom odbocka na pag:) chodim z ba...cez Hu aj tento rok po dilanici....cez gorićan a uz len dole....na " Ypsylove".... Rieka -Split ides na Split....a az dole ulaz u Zadru..Zadar zapad:) uz som si to dole sama odkérovala az:D2x...neboj zmaknete ini maju dobre znacenie....

to som hodila len ako ukážku :)
lujza.j
30.06.15,10:26
No ja som roky tiez ako spolujazdec...ale tym,ze aj navigator.... ked som isla sama s deckom a psom:) mala som to ako tak jednoduchsie....ale decko necie citat mapu:eek:....ale ja vzdy poviem,ze vladzem soferovat iba po zadar...:Dze tam sa vyklopim z auta a det som....je to "moje" mesto....mala som tam v plane ist aj sama...ked som nemala s kym:)
lujza.j
30.06.15,10:27
Jáj:D...tak nic potom...
arizona
30.06.15,10:33
Tiez z vlastnych skusenosti odporucam navi do mobilu. Mas o jednu starost pri cestovani menej. Je to dost neprakticke,ked pri kazdom odchode s auta musis odopinat z okna navi,ked nechces riskovat rozbitie skla nejakeho zlodeja.
Hoci mame doma aj klasicku navi,posledne roky cestujeme po Europe iba s navigaciou v mobile. Mam Sygic.

Ak si kupis navi do mobilu,nezabudni si pred cestou stiahnut nielen mapu krajiny,kde cestujes,ale aj mapy statov,cez ktore budes cestovat. Staty,ktore nepotrebujes si ani nestahuj,zbytocne zahatis miesto v telefone
Kabaka123
30.06.15,11:34
Stačí dobrý smartfón s GPS. A do neho aplikácia.

určite je lepší smartfon... ale nakoľko si určite nebudeme kupovať smartfon kvoli gps, lebo sme konzervatívni a mame radi klasické mobily s tlačitkami je to zbytočný luxus...
lujza.j
30.06.15,11:58
Neverim moja máti rocnik 1947.....tiez ma hladkaci fón:)
Kabaka123
30.06.15,13:45
Neverim moja máti rocnik 1947.....tiez ma hladkaci fón:)

je to vec vkusku... my máme radšej tlačítka...
misoft
30.06.15,14:01
je to vec vkusku... my máme radšej tlačítka...
...a niektorí aj dzindzíky.....:D:D:D
dmc
30.06.15,14:53
Myslim ze Vam bude pohate postacovat navigacia v mobile (android)

Osobne pouzivam Sygic a Waze

Sygic
- vyhody - funguje OFF _LINE - teda bez potreby intenetu - mapu si stiahne a nepotrebuje sa logovat na net
- ma navigovanie v jazdnych pruhoch

- Nevyhody: Neukazuje presne cisla domov v uliciach

Navigacia Waze:
- vyhody - online informacie v navigacii o zapchach - policajtoch a podobne - samotny uzivatel moze pridavat informacie
- nevyhody - nepracuje off -line - je potrebne pripojenie na internet.
- nema navigovanie v jazdnych pruhoch.

Ja osobne pouzivam na Slovensku Waze - koli informaciam a mimo SR pouzivam SYGIC.
lujza.j
30.06.15,14:58
dmc....nemajú taký fón:)
dmc
30.06.15,15:03
tak nech si radsej kupia taky fon ako kupovat samostatnu navi...fon kupia aj za 60 €. a navi lacnejsia nebude....... ved nakoniec je to ich vec.
viktorviktor
01.07.15,15:38
ak máš tlačítkovu Nokiu tak použi Ovi Nokia mapy, mapy sťahuješ a mažeš podľa potreby,
http://nokia-ovi-maps.en.softonic.com/symbian
pre adroid Here Nokia maps , teraz kúpiš tablet už za 40€
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.here.app.maps
jelalim
01.07.15,16:39
Ja pouzivam Waze vsade v ramci EU, online informacie su skutocne nenahraditelne.
25MB dat za 2 EUR stacia aj na 1000km cestu.
Kabaka123
01.07.15,18:21
ak máš tlačítkovu Nokiu tak použi Ovi Nokia mapy, mapy sťahuješ a mažeš podľa potreby,
http://nokia-ovi-maps.en.softonic.com/symbian


máme Nokie 5520 a 2730C... bude to mať nejaký efekt na malom displeji?
misoft
01.07.15,18:23
Kabaka123
01.07.15,18:30
som rada, že som ťa pobavila... :):):)
misoft
01.07.15,18:34
Ale no tak..... šak ja to ako upgrade zariadenia navrhujem :D:D:D. Ale mať navigáciu v 2,5" obrážťoku - šak to na smiech. Keď už - tak riadny smartfón, alebo min. 7" tablet, alebo origo navigáciu - tie majú min. 5" obrazovečky.
Kabaka123
01.07.15,18:36
Ale no tak..... šak ja to ako upgrade zariadenia navrhujem :D:D:D. Ale mať navigáciu v 2,5" obrážťoku - šak to na smiech. Keď už - tak riadny smartfón, alebo min. 7" tablet, alebo origo navigáciu - tie majú min. 5" obrazovečky.

však ja viem, že si to myslel v dobrom... však aj ja som sa pobavila... a preto vôbec o tom ani neuvažujem...:):):)
misoft
01.07.15,18:38
Veď viem.... sranda musí bejt, i kdyby na chleba nezbylo a cikánčata z nebe padali....
A toto je kvalitná navigácia:
https://www.youtube.com/watch?v=X7ZU4x9MD34
Kabaka123
05.08.15,16:51
oživujem tému.... kúpili sme si cez bazos GPS navigáciu MIO 10r-029646, N179, N17885 hľadám k tomu manuál po slovensky, všetko čo som našla je anglické....
karakul
05.08.15,17:19
oživujem tému.... kúpili sme si cez bazos GPS navigáciu MIO 10r-029646, N179, N17885 hľadám k tomu manuál po slovensky, všetko čo som našla je anglické....

... ak k danej veci nič nie je po našom, niekedy (aj keď len čiastočne) pomôže návod k najbližšej rade - napr. pre sériu 200-300 je tu: https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCMQFjAAahUKEwjg5-uoxZLHAhWFn3IKHfl9CAI&url=http%3A%2F%2Fwww.swsd.sk%2Fimg.asp%3Fattid%3D5 3015&ei=1FHCVeCtB4W_ygP5-6EQ&usg=AFQjCNEPCyNQ16hL_70AsphE0AFupTcDAg
Kabaka123
05.08.15,17:21
oživujem tému.... kúpili sme si cez bazos GPS navigáciu MIO 10r-029646, N179, N17885 hľadám k tomu manuál po slovensky, všetko čo som našla je anglické....

... ak k danej veci nič nie je po našom, niekedy (aj keď len čiastočne) pomôže návod k najbližšej rade - napr. pre sériu 200-300 je tu: https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCMQFjAAahUKEwjg5-uoxZLHAhWFn3IKHfl9CAI&url=http%3A%2F%2Fwww.swsd.sk%2Fimg.asp%3Fattid%3D5 3015&ei=1FHCVeCtB4W_ygP5-6EQ&usg=AFQjCNEPCyNQ16hL_70AsphE0AFupTcDAg

vďaka... toto som našla aj ja ... tak aspoň stiahnem toto... ni
Katka01
19.08.15,08:30
Ja som pred pár rokmi kúpila Garmin, ale už by som ju nekúpila. Sprvoti fungovala dobre, len jej dlho trvalo, kým sa zapla a načítala mapy, to TomTom sa zapína oveľa rýchlejšie. Po asi dvoch rokoch začala blbnúť, že sa sama vypínala, alebo nešla zapnúť, až za dlhší čas sa mi to podarilo a to mi robilo dosť problémy. Niekam som išla, zrazu sa navigácia sama vypla (nebolo to baterkou, tá bola plne nabitá a zapojená) a ja som zrazu nevedela kadiaľ mám ísť. Trvalo dlhšie, keď sa mi ju zase podarilo zapnúť. Niekedy zas strácala spojenie so satelitmi a zas som len nevedela kadiaľ mám ísť. Priateľ má TomTom už dlhé roky a tá navigácia je oveľa lepšia. Síce tam treba pravidelne kupovať nové mapy, ale on to napr. už dva roky nekupuje, lebo sa mu nechce do toho investovať. Môže sa teda stať, že nie všetky cesty budú aktuálne, ale nijaký výrazný problém s tým zatiaľ nemal. Max. pribudol nejaký kruhový objazd ktorý mu to neukáže a pod. Mne príde takáto navigácia lepšia ako tá v mobile, lebo tá v mobile žerie internet, keď to používaš, stále za to musíš platiť, kdežto obyčajnú navigáciu kúpiš, investuješ do toho raz a potom sa to napája už len na satelity a žiaden internet nepotrebuje. Hlavne v zahraničí sa tá navi v mobile za internet dosť predraží.
lujza.j
19.08.15,09:46
ak je niekde čerstvá obchádzka nepomôže ti žiadna navigácia...
Kabaka123
19.08.15,10:15
ak je niekde čerstvá obchádzka nepomôže ti žiadna navigácia...


ale aspoň Ťa trochu zorientuje... a navrhne alternatívne trasy...
lujza.j
19.08.15,10:23
ak je niekde čerstvá obchádzka nepomôže ti žiadna navigácia...


ale aspoň Ťa trochu zorientuje... a navrhne alternatívne cesty...
nenavrhne....skoncila som v madarsku v takom lese:eek:že konec japonec....ešte ,že som mala plnú nádrž....nikdy nato nezabudnem...ja,decko a pes.....išli sme z HR....uzavretá cesta havarka kamionu....keby som mala mapu...pre mňa mapa je mapa:)
Kabaka123
19.08.15,10:29
[QUOTE="Kabaka123"][QUOTE="lujza.j"]

keby som mala mapu...pre mňa mapa je mapa:)

však áno... aj mapu budeme mať
karakul
19.08.15,11:40
....keby som mala mapu...pre mňa mapa je mapa:)

... Lui, ale aj v navigácii je mapa, či nie ???
Kabaka123
19.08.15,11:44
... Lui, ale aj v navigácii je mapa, či nie ???

však áno, ale ak nie je ani tá aktuálna.... pravdou však, je že aj mapa ako taká - fyzická môže byť neaktuálna... naši nám dali mapu... s ktorou roky chodia do HR, ale v turistickom sprievodcovi, kt. sme dostali, je tiež mapa... zatiaľ som neporovnávala..., ale táto je z roku 2014, takže je relatívne akutálna...

my dúfame, že navigácia nám pomôže hlavne vo väčších mestách sa zorientovať...
misoft
19.08.15,14:01
Ľudkovia..... kupujete navigácie, ktoré sú vlastne len jednoúčelové mašinky. Pokiaľ máte smartfóny s Androidom a GPS modul, kúpte LEN aplikáciu!
Ja mám Sygic. K tomu mapy celej Európy, aktualizácie máp DOŽIVOTNE a zadarmo (raz zaplatené, viacej platiť netreba). Aktualizácie sú dosť časté (min. 1x za 2 mesiace, niekedy i častejšie). A NETREBA žiadny internet! Všetko cez GPS. Stačia 4 (slovom štyri) družice v dosahu a presnosť je do 10m!

A pritom ten smartfón (telefón) s Androidom môžete normálne používať.

P.S. Sygic overený! Hlásil včas (dá sa nastaviť rozsah, v akej vzdialenosti od križovatky má hlásiť hlasom - slovensky), pri zmene navrhovanej trasy - prepočet vykonal cca 30sek - 1 min. (v tom rozpätí)
lujza.j
19.08.15,14:08
....keby som mala mapu...pre mňa mapa je mapa:)

... Lui, ale aj v navigácii je mapa, či nie ???
ked ja to tak dajako na papieri potrebujem:D....viem čítať mapu....ja som taký antinavigáč...a to máme doma tri...tri rozne zn.:)
Kabaka123
19.08.15,15:05
Ľudkovia..... kupujete navigácie, ktoré sú vlastne len jednoúčelové mašinky...


máš pravdu, nehádam sa, ale na jednu cestu naozaj nebudem kupovať smartfón, keď uprednostňujeme tlačítkové telefóny... sme jednoducho konzervatívni...a táto jednoúčelová mašina nám úplne stačí a vyhovuje našim potrebám....
220870
19.08.15,15:09
Celé HR tvoria dve cesty .Tam asi nezablúdi nik.
Kabaka123
19.08.15,15:11
Celé HR tvoria dve cesty .Tam asi nezablúdi nik.

tu nejde ani tak o dialnice... ale skôr o väčšie mestá....
Katka01
19.08.15,16:18
Ja mám smartfón len krátko (mesiac) je to môj prvý a zatiaľ sa v ňom tak úžasne nevyznám, ani nepoznám veľa aplikácií. Na navigáciu mi otec odporučil Waze a má aj výhody aj nevýhody. Výhody sú, že tam prispieva každý, kto túto aplikáciu má novými informáciami, kde je zápcha, kde je odstavené vozidlo, kde je havárka atď. Z vlastných skúseností môžem povedať, že tie infošky sú takmer vždy aktuálne. Ja sama môžem tieto informácie pridávať a tiež, keď idem napr. okolo nehody, teda Waze tam má označené že je tam nehoda, tak sa ma to spýta, či to stále platí, odkliknem áno alebo nie. Nevýhoda je, že to nepoužíva len družice, ale musím mať zapnutý aj internet. Ono síce ak si nájdem trasu tam, kde mám wifi, vypočíta to trasu ešte pripojené na net, tak ma to tam spoľahlivo donaviguje, aj keby som potom celú cestu mala net vypnutý. Ale nezobrazí mi to tieto informácie na cestách, teda kde je hliadka, havárka, opravy na ceste a ostatné. A tiež, ak by som chcela vypočítať novú trasu bez internetu, tak sa to väčšinou nedá. Ale na satelity to bude napojené stále, teda ukáže mi to, kde som, ale nevypočíta trasu.
misoft
08.09.15,14:22
mimotemy

http://www.kuponyzdarma.sk/hej-sk/


JA SOM SI VYBRAL TU AJ SO ZLAVOU...
Nekrič na nás - nie sme slepí, ani hluchí....
Študuj!
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
"Slušnosť, čestnosť a priateľský prístup
2.Nevykrikujem - za vykrikovanie sa často považuje písanie veľkým písmom či iné zvýrazňovanie textu. Zvýrazňovanie a formátovanie textu sa používa len ak ide o zdôraznenie odborných informácií, nie vo voľnej diskusii, alebo pri zviditeľňovaní svojich názorov."

Odkaz už pravdepodobne napĺňa známky reklamy.
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
Zákaz reklamy
V odpovediach, komentároch a príspevkoch v debatách neuvádzam odkazy na produkty, služby a firmy s cieľom robiť takto reklamu.