Zavrieť

Porady

Akú spoľahlivú navigáciu odporúčate do Chorvátska?

S priateľom sa chystáme prvý krát do Chorvátska.
Chceli by sme navigáciu, ale ako viem elektronika si žije svojim životom.

http://www.chorvatsko.travel/sk/cesta-na-pag-navigacia/
Naposledy upravil Kabaka123 : 30.06.15 at 15:46
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Stačí dobrý smartfón s GPS. A do neho aplikácia. Napr. http://www.sygic.com/ - akurát majú akciu..... Európa len za 19,99€ - apka sa stiahne a funguje ako GPS lokalizátor. Po zaplatení je full a k tomu mapy celej Európy - doživotne! Apka (podľa GPS zariadenia a snímača) je dosť presná - u mňa v tablete na 5-10m. Slovenská lokalizácia samozrejmosťou, hlasová navigácia tiež v slovenčine.
Ale existujú i iné - TomTom, Mio, Garmin - ale sú to viac-menej jednoúčelové zariadenia - kdežto aplikácia v smartfóne/tablete je len "program" a zariadenie sa dá naďalej využívať na svoj pôvodný účel.
4 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Prepač...ale je mi.smiesno navi a.HR....ked sme isli v roku 2000 prvy krat....tak podla mapy na prvy sup....ale ja som tip-top navigator...viem citat mapu
Ja neviem ist podla navi....ja stale kuk do mapy....
1 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

aj ja sa chystám kúpiť navigáciu... môj navigátor nie je taký dokonalý, ako lujza... najmä keď bude spať
0 0
ninka24 ninka24

ninka24 je offline (nepripojený) ninka24

"Chceli by sme navigáciu, ale ako viem elektronika si žije svojim životom."
Ak sa k tomu staviaš takto, navigáciu vôbec nerieš, kúp si radšej mapu.... Jediný predpoklad na to aby si dobre trafila s navigáciou je mať stiahnuté aktuálne mapy! + samozrejme musíš vedieť ako "čítať a chápať" tebou zvolenú navigáciu
0 0
Kabaka123 Kabaka123

Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

lujza.j
Prepač...ale je mi.smiesno navi a.HR....ked sme isli v roku 2000 prvy krat....tak podla mapy na prvy sup....ale ja som tip-top navigator...viem citat mapu
Ja neviem ist podla navi....ja stale kuk do mapy....
no ja som zlý navigátor... a s čítaním mapy mám problém...tak preto aj gps, ale samozrejme, že budeme mať aj mapu... ja som už bola niekoľkokrát autom v Chorvátsku, ale vždy som sa len viezla... a trasu som vôbec nesledovala... teraz to bude trochu iné... samozrejme, viem, že Chorvátsko je jedna veľká dialnica...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Teraz som kukala,ze pag....ved na zadar a potom odbocka na pag chodim z ba...cez Hu aj tento rok po dilanici....cez gorićan a uz len dole....na " Ypsylove".... Rieka -Split ides na Split....a az dole ulaz u Zadru..Zadar zapad uz som si to dole sama odkérovala az2x...neboj zmaknete ini maju dobre znacenie....
1 0
Kabaka123 Kabaka123

Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

lujza.j
Teraz som kukala,ze pag....ved na zadar a potom odbocka na pag chodim z ba...cez Hu aj tento rok po dilanici....cez gorićan a uz len dole....na " Ypsylove".... Rieka -Split ides na Split....a az dole ulaz u Zadru..Zadar zapad uz som si to dole sama odkérovala az2x...neboj zmaknete ini maju dobre znacenie....
to som hodila len ako ukážku
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

No ja som roky tiez ako spolujazdec...ale tym,ze aj navigator.... ked som isla sama s deckom a psom mala som to ako tak jednoduchsie....ale decko necie citat mapu....ale ja vzdy poviem,ze vladzem soferovat iba po zadar...ze tam sa vyklopim z auta a det som....je to "moje" mesto....mala som tam v plane ist aj sama...ked som nemala s kym
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Jáj...tak nic potom...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Tiez z vlastnych skusenosti odporucam navi do mobilu. Mas o jednu starost pri cestovani menej. Je to dost neprakticke,ked pri kazdom odchode s auta musis odopinat z okna navi,ked nechces riskovat rozbitie skla nejakeho zlodeja.
Hoci mame doma aj klasicku navi,posledne roky cestujeme po Europe iba s navigaciou v mobile. Mam Sygic.

Ak si kupis navi do mobilu,nezabudni si pred cestou stiahnut nielen mapu krajiny,kde cestujes,ale aj mapy statov,cez ktore budes cestovat. Staty,ktore nepotrebujes si ani nestahuj,zbytocne zahatis miesto v telefone
2 0
Kabaka123 Kabaka123

Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

misoft
Stačí dobrý smartfón s GPS. A do neho aplikácia.
určite je lepší smartfon... ale nakoľko si určite nebudeme kupovať smartfon kvoli gps, lebo sme konzervatívni a mame radi klasické mobily s tlačitkami je to zbytočný luxus...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Neverim moja máti rocnik 1947.....tiez ma hladkaci fón
0 0
Kabaka123 Kabaka123

Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

lujza.j
Neverim moja máti rocnik 1947.....tiez ma hladkaci fón
je to vec vkusku... my máme radšej tlačítka...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Kabaka123

je to vec vkusku... my máme radšej tlačítka...
...a niektorí aj dzindzíky.....
0 0
dmc dmc

dmc je offline (nepripojený) dmc

Myslim ze Vam bude pohate postacovat navigacia v mobile (android)

Osobne pouzivam Sygic a Waze

Sygic
- vyhody - funguje OFF _LINE - teda bez potreby intenetu - mapu si stiahne a nepotrebuje sa logovat na net
- ma navigovanie v jazdnych pruhoch

- Nevyhody: Neukazuje presne cisla domov v uliciach

Navigacia Waze:
- vyhody - online informacie v navigacii o zapchach - policajtoch a podobne - samotny uzivatel moze pridavat informacie
- nevyhody - nepracuje off -line - je potrebne pripojenie na internet.
- nema navigovanie v jazdnych pruhoch.

Ja osobne pouzivam na Slovensku Waze - koli informaciam a mimo SR pouzivam SYGIC.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dmc....nemajú taký fón
0 0
dmc dmc

dmc je offline (nepripojený) dmc

tak nech si radsej kupia taky fon ako kupovat samostatnu navi...fon kupia aj za 60 €. a navi lacnejsia nebude....... ved nakoniec je to ich vec.
1 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

ak máš tlačítkovu Nokiu tak použi Ovi Nokia mapy, mapy sťahuješ a mažeš podľa potreby,
http://nokia-ovi-maps.en.softonic.com/symbian
pre adroid Here Nokia maps , teraz kúpiš tablet už za 40€
https://play.google.com/store/apps/d....here.app.maps
0 0
jelalim jelalim

jelalim je offline (nepripojený) jelalim

Ja pouzivam Waze vsade v ramci EU, online informacie su skutocne nenahraditelne.
25MB dat za 2 EUR stacia aj na 1000km cestu.
0 0
Kabaka123 Kabaka123

Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

viktorviktor
ak máš tlačítkovu Nokiu tak použi Ovi Nokia mapy, mapy sťahuješ a mažeš podľa potreby,
http://nokia-ovi-maps.en.softonic.com/symbian
máme Nokie 5520 a 2730C... bude to mať nejaký efekt na malom displeji?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať