eqqe
04.07.15,19:52
Zdravim, planujem zacat podnikat popri svojom zamestnani. Konkretne ide o stanok z rychlym obcerstvenim (zabehnuta prevadzka). Planujem mat jedneho staleho zamestnanca. Cital som nejake starsie temy na tuto problematiku, ale tieto veci sa stale menia, tak sa radsej opytam ako je to po novom.

Moje otazky teda su:

Zivnost alebo sro? a prečo.
Ako by to bolo s odvodmi, ked ich momentalne za mna plati zamestnavatel?

pred rokom a pol som bol živnostnik - 11 mesiacov, takze ak zivnost - platil by som hned aj do socialky?

vopred dik za odpovede ;)
veronikasad
04.07.15,17:59
kedy si ukončil živnosť ?
eqqe
04.07.15,18:33
30.4.2014
veronikasad
04.07.15,20:39
aký si mal príjem=tržby za rok 2014 ?
Consultix
06.07.15,07:05
Niekolko myslienok k podobnej teme som napisal tu: http://www.porada.sk/t268883-zamestnat-manzelku-v-sro.html
Ale stale tvrdim, ze zacat podnikat bez komplexnej konzultacie a detailnaj analyze okolnosti je nieco, co sa moze vratit ako bumerang. Veci treba nastavit od zaciatku, a to hlavne spravne. Vela firiem, ktore poskytuju poradenske sluzby ponukaju moznost bezplatnej uvodnej konzultacie a prevedu Vas celym procesom zalozenia, resp. to kompletne zabezpecia za Vas na zaklade plnej moci a vy usetrite nielen na sudnom poplatku, ale vdaka odbornej analyze eliminujete riziko toho, ze pocas podnikania, alebo pri uctovnej zavierke sa objavi okolnost na ktoru ste nemysleli a zrazu sa matematika celeho podnikania zmeni...