Zavrieť

Porady

Podnikanie popri zamestnaní v 2015

Zdravim, planujem zacat podnikat popri svojom zamestnani. Konkretne ide o stanok z rychlym obcerstvenim (zabehnuta prevadzka). Planujem mat jedneho staleho zamestnanca. Cital som nejake starsie temy na tuto problematiku, ale tieto veci sa stale menia, tak sa radsej opytam ako je to po novom.

Moje otazky teda su:

Zivnost alebo sro? a prečo.
Ako by to bolo s odvodmi, ked ich momentalne za mna plati zamestnavatel?

pred rokom a pol som bol živnostnik - 11 mesiacov, takze ak zivnost - platil by som hned aj do socialky?

vopred dik za odpovede
Naposledy upravil eqqe : 06.07.15 at 14:01
3 komentárov     zbaliť
veronikasad kedy si ukončil živnosť ?
eqqe 30.4.2014
veronikasad aký si mal príjem=tržby za rok 2014 ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Niekolko myslienok k podobnej teme som napisal tu: http://www.porada.sk/t268883-zamestn...lku-v-sro.html
    Ale stale tvrdim, ze zacat podnikat bez komplexnej konzultacie a detailnaj analyze okolnosti je nieco, co sa moze vratit ako bumerang. Veci treba nastavit od zaciatku, a to hlavne spravne. Vela firiem, ktore poskytuju poradenske sluzby ponukaju moznost bezplatnej uvodnej konzultacie a prevedu Vas celym procesom zalozenia, resp. to kompletne zabezpecia za Vas na zaklade plnej moci a vy usetrite nielen na sudnom poplatku, ale vdaka odbornej analyze eliminujete riziko toho, ze pocas podnikania, alebo pri uctovnej zavierke sa objavi okolnost na ktoru ste nemysleli a zrazu sa matematika celeho podnikania zmeni...

    Podnikanie popri zamestnaní v 2015

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.