dany777
06.07.15,15:37
Dobry den,
moj kamarat ma problem: je zenaty a maju s manzelkou dve deti. Nepacilo sa mu, ze jeho manzelka chodi s detmi na akcie s inou rodinou, ktora ma dost agresivne deti (uz je to lepsie, ale v munolosti byvali agresivni), kedze sa o svoje deti bal, nechcel aby tam chodila. Chodila aj bez jeho suhlasu, klamala mu a teraz vzala deti z domu prec a nechce mu dovolit kontakt s nimi. Moj kamarat je z toho zufaly. Co mu mozem poradit? Chcel by aspon nejaky oficialny papier co moze a co nemoze manzelka bez jeho suhlasu s detmi robit. Dalo by sa nieco take? Nechce vsak aby boli deti konfrontovane uradmi. Co by ste mi prosim poradili? Vopred dakujem za kazdu radu. Daniela
arizona
06.07.15,13:49
Obaja rodicia maju voci detom rovnake prava,aj povinnosti.

Ak sa manzelka odstahovala a brani styku s detmi,kamarat sa moze svojich prav domahat sudnou cestou./ bud ziadat deti do vlastnej starostlivosti,alebo striedava starostlivost,alebo urcenie ineho casu na stretavanie s detmi/
Peggynka
06.07.15,14:17
Obávam sa,že bez pomoci úradov to nepôjde,preto by sa mal obrátiť na príslušný ÚPSVaR,odd.sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately:
http://www.upsvar.sk/buxus/docs//urady/DS/soc_osod_sk/003_socialnopravna_ochrana_deti_a_socialna_kuratel a.pdf
Treba tam zájsť a poradiť sa.
buchač
06.07.15,17:58
....ktora ma dost agresivne deti.....
==============================

Špecifikuj agresivitu.
Aký je vek detí...kamošove a tie druhé ?