zera
12.07.15,12:06
Neuznana reklamacia Karcher, vraj moje zle pouzivanie vysavaca?V navode na pouzitie chyba info je to moja chyba?Vada je aj tak ina ako uviedli.

Mam 2 mesiace vysavac Karcher. Po 3 pouziti sa pokazil- iskri elektrinu. Reklamacia u Karcharu zamietnuta. Vraj som , podla nich nedodrzala spravnu manipulaciu na vysavanie vody a vraj som nenasadila Karbonovy filter a vysavac zatiekol.. Manipulacia mi bola vysvetlena v predajni a tak tiez som postupovala podla navodu.Tam sa uvadza penovy filter a nie karbonovy , ktory nebol ani sucastou balenia. Priatel po zamietnutej reklamacii vysavac pozrel {ma na take stroje maturitu:}} a zistil ze chyba je v uhlikoch a nie v zateceni.
1.Ako mam dokazat spravnu manipulaciu s vysavacom? V navode nie je pisane nic o karbonovom filtre ktorym sa ohanaju.
2.Kde mam vyhladat znalca na vysavace?
3.Kolko znalec stoji?
4.Je problem ze priatel opatrne vysavac otvoril a pozrel?
5.Je nejaka lehota na vyjadrenie sa k zamietnutej reklmacii?
6.Ma niekto skusenosti s Karcher MV2 vysavanim vody?
Cely vysavac nam vratili v inej krabici a nie v povodnej...dakujem za rady
lujza.j
12.07.15,10:25
4.Je problem ze priatel opatrne vysavac otvoril a pozrel?.... áno
ivka70
12.07.15,10:30
Ak od kupy vysavaca uplynuli len 2 mesiace, zamietnut reklamaciu obchod mohlo len s posudkom od znalca, ze chyba nebola sposobena vyrobou.
Dostali ste spolu so zamietnutim reklanacie posudok?
buchač
12.07.15,10:51
1. Nedokážeš, nik nebol pri Tebe...sorry, ale niekto nevie ani návod prečítať, nie ho ešte aj pochopiť (NEBRAŤ OSOBNE)
2. Na nete bude asi najlepšie...
3. Koľko vydrží stáť, teda pokiaľ ho nebudú nohy bolieť ;)...ale platba je zvyčajne podľa faktúry znalca.
4. Ak je opatrnosť kladivo, tak je to problém...ale elektromašinky sa zvyčajne nedoporučuje otvárať v dobe záruky. Táto následne zvyčajne neplatí, nakoľko šlo o neoprávnený zásah do výrobku. Niektoré takéto majú dokonca aj plomby, aby bolo jasné, že niekto mimo servisu šahal do vnútorností mašinky.
Takže je to problém.
5. Na vyjadrenie je zákonná lehota 30 dní...či + alebo -
6. Ja osobne nie...mne stačí aj handra
7. Krabica je to posledné, čo by ma trápilo...aspoň vieš, že vysávač bol vybratý z obalu, v ktorom si vysávač poslala na reklamačku...
arizona
12.07.15,11:58
misoft
12.07.15,15:10
Reklamácia podaná v priebehu 2 mesiacov odo dňa kúpy.
K otázkam:
1) Nemusíš - ONI musia dokázať - odborným posudkom!
2) Nemusíš - podaj opätovnú reklamáciu a uveď len zákon 250/2007 §18 a pripomeň im, že to dáš prešetriť SOI - ako neuznanie reklamácie/ resp. odmietnutie, odporujúce uvedenému zákonu.
3) Nerieš - oni musia v tejto lehote zabezpečiť odborný posudok - je to ich povinnosť!
4) Pokiaľ nebola poručená nejaká plomba, ani to nezistia...
5) Na vyjadrenie majú 3 dni! (Zákon 250/2007 §18 ods.4)
6) Nevyjadrujem sa - nepoužívam.

Obal od tovaru nie je podmienkou pri vybavovaní reklamácie.
zera
14.07.15,12:05
ale to jeden nepodstatny srob odsroboval a hned aj prisroboval.
lujza.j
14.07.15,12:49
Ak tam mali nejaku znacku..alebo to inak oznacene...budu to vediet...ze to bolo otvorene...
zera
16.07.15,14:00
na plastovej casti vysavaca a nie v elektromotore srob je ochranny kryt kde je skovany motor.Motora sa nikto nedotokol .
zera
16.07.15,14:06
posudok nie.len nejaky reklmacny protokol,od servisneho technika ze chyba bola sposobena zlym uzivanim. a ze je zanesena vodou nejaka turibna.Iskrenie ale zacalo pri suchom vysavani.Este je zvlastne ze som isla opat na skolenie do predajne a opat mi bol vysvetleny navod na pouzitie a podla toho som nepouzila vysvac nespravne.Nasadila som vsetky filtre co treba.Sice v pomenovani filtrov aj v ich navode maju chaos .O filtry ktory som mala podla servisneho technika pouzit sa v navode nepise a aj predavajuci mi to potvrdil.
misoft
16.07.15,14:09
To nie je odborný posudok! Servisák odborné posudky nevydáva.
Toto považuj za neuznanie a odmietnutie reklamácie a porušenie zákona na ochranu spotrebiteľa - okamžite kontaktuj SOI - nájdi si v mieste svojho regiónu kontakt na Gúgli. Zákony si dostala. Pošli im aj oskenovaný "odborný posudok" servisáka...
A myslím, že obchod bude mať problémy....