Lendy189
20.07.15,09:43
Dobrý deň mám eshop chcem sa opýtať ohladom toho ak mi nepreberu tovar na dobierku ako s tým mám naložiť. V obchodných podmienkach mám všetko zapísané ako má byť tzn. Že je to preňho záväzok po potvrdení objednávky, a že vrátenie tovaru - postu hradí spotrebiteľ a všetky tie veci aby som ochránia seba ako predávajúceho, ale samozrejme aj spotrebiteľa aby nebol o nič ukrateny. Poradte mi prosím, čo mám spraviť v takejto situácii.
Dáša_
20.07.15,07:57
No nič, čim skôr sa s tým zmieriš a rozpočítaš tieto neprevzaté dobierky, tým viac nervov si ušetríš. Alebo chceš od neho vymáhať 5-10€ s neistým úspechom?
Consultix
20.07.15,11:03
Prijat zasielku spat a tovar zaradit opat do predaja :)
Bud rada, ze spekulanti to neprevezmu. Mohli by to aj prevziat, 13 dni pouzivat a 14. den Ti to vratit s odvolanim sa na ochranu spotrebitela. Takto mas aspon neposkodeny tovar (veriac v kvalite postovych sluzieb) a stratu mas len na postovnom.
Riesenim je predavat len na platbu predom, pri objednavke - su celkom vyhodne platobne riesenia.
Samozrejme mozes podat navrh na sud, ale pocitaj so sudnym poplatkom a s argumentaciou "zakaznika", ze on si to neobjednal, niekto to objednal na jeho adresu. A v tomto pripade asi neunesies dokazne bremeno. Okrem toho: budes ten eshop, ktory sa sudi s klientmi. Hejteri budu mat z toho velku radost...