Zavrieť

Porady

E-shop

Dobrý deň mám eshop chcem sa opýtať ohladom toho ak mi nepreberu tovar na dobierku ako s tým mám naložiť. V obchodných podmienkach mám všetko zapísané ako má byť tzn. Že je to preňho záväzok po potvrdení objednávky, a že vrátenie tovaru - postu hradí spotrebiteľ a všetky tie veci aby som ochránia seba ako predávajúceho, ale samozrejme aj spotrebiteľa aby nebol o nič ukrateny. Poradte mi prosím, čo mám spraviť v takejto situácii.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    No nič, čim skôr sa s tým zmieriš a rozpočítaš tieto neprevzaté dobierky, tým viac nervov si ušetríš. Alebo chceš od neho vymáhať 5-10€ s neistým úspechom?

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Prijat zasielku spat a tovar zaradit opat do predaja
    Bud rada, ze spekulanti to neprevezmu. Mohli by to aj prevziat, 13 dni pouzivat a 14. den Ti to vratit s odvolanim sa na ochranu spotrebitela. Takto mas aspon neposkodeny tovar (veriac v kvalite postovych sluzieb) a stratu mas len na postovnom.
    Riesenim je predavat len na platbu predom, pri objednavke - su celkom vyhodne platobne riesenia.
    Samozrejme mozes podat navrh na sud, ale pocitaj so sudnym poplatkom a s argumentaciou "zakaznika", ze on si to neobjednal, niekto to objednal na jeho adresu. A v tomto pripade asi neunesies dokazne bremeno. Okrem toho: budes ten eshop, ktory sa sudi s klientmi. Hejteri budu mat z toho velku radost...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.