Stulo3322
01.08.15,14:48
Jeden clen rodiny, konkretne dcera psychicky tyra matku obviňuje ju z veci ktoré ona nerobí, obvinuje ju ze pije, ze je psychicky chora. A pri tom v dcerinej izbe su flasky od alkoholu vsade v stoliku v skrini pod postelou. Nechce platiť za byt ani polovicu. Ze nema ziadne peniaze, ale kupi si nove auto v hodnote minimalne 4000€. Pri tom uz dostudovala a je zamestnana. Doma neje nic co mama navari a to vari vzdy, potom zas matke vykrikuje ze nic nevari ze nema co jest a hladuje. Ma matka nejake pravo ju vyhodit alebo vystahovat? Dcera ma 22 rokov. Byt je napisany na matku.
lujza.j
01.08.15,13:08
"nove auto v hodnote minimalne 4000€"...hmmm...šikulka:D
ivka70
01.08.15,13:14
Matka moze dcere zbalit kufre a postavit ich pred dvere.
Moze jej aj zrusit trvaly pobyt v byte.
veronikasad
01.08.15,13:19
akú radu očakávaš na Porade ?
Stulo3322
01.08.15,13:34
Ospravedlňujem sa neviem preco mi hodilo aj tutp rubriku tam. A nove som myslel tak ze si kupila ine ako mala a stalo minimalne tolko. Nie uplne nove z predajne.
Stulo3322
01.08.15,13:36
Dobrý deň. Chcel by som radu ohladom toho ci ma pravo matka dceru dostat z bytu bez toho aby to dcera mohla nejak pravne napadnut ze ju vyhodila z domu. Neviem ako to je so vztahom rodic dieta. No predpokladám ze akonahle dokoncila skolu a sama zaraba uz ju matka nemusi živiť. Dakujem
misoft
01.08.15,14:21
Píšeš - byt patrí matke. Dcéra tam má (predpokladám) trvalý pobyt. Ten nezakladá žiadny právny nárok na byt.
Teda - matka - ako vlastník bytu - jej jednoducho ZRUŠÍ trvalý pobyt (a keďže dcéra nemá iný pobyt - bude mať TP zapísaný na obec/mesto - ako bezdomovci), zbalí jej veci, vyloží pred dvere, vymení zámok a adieu - darobná dcérenka... môžeš vo svojom štvortisícovom autíčku prebývať...
I keby sa potom dcéra dožadovala vstupu (a hoci i v doprovode polície) - jediný pohľad do LV a policajti sa zdekujú...
Aj ústava čl.21 vraví - Obydlie je nedotknuteľné. Nie je dovolené doň vstúpiť bez súhlasu toho, kto v ňom býva.
Stulo3322
01.08.15,14:23
Ďakujem za odpoveď. Uvidme ako tuto vec vyriesime