Zavrieť

Porady

Neprispôsobivý člen rodiny

Jeden clen rodiny, konkretne dcera psychicky tyra matku obviňuje ju z veci ktoré ona nerobí, obvinuje ju ze pije, ze je psychicky chora. A pri tom v dcerinej izbe su flasky od alkoholu vsade v stoliku v skrini pod postelou. Nechce platiť za byt ani polovicu. Ze nema ziadne peniaze, ale kupi si nove auto v hodnote minimalne 4000€. Pri tom uz dostudovala a je zamestnana. Doma neje nic co mama navari a to vari vzdy, potom zas matke vykrikuje ze nic nevari ze nema co jest a hladuje. Ma matka nejake pravo ju vyhodit alebo vystahovat? Dcera ma 22 rokov. Byt je napisany na matku.
Naposledy upravil Stulo3322 : 01.08.15 at 12:54 Dôvod: Upravenie rubriky. Omylom pridanie auto moto
6 komentárov     zbaliť
lujza.j "nove auto v hodnote minimalne 4000€"...hmmm...šikulka
Stulo3322 Ospravedlňujem sa neviem preco mi hodilo aj tutp rubriku tam. A nove som myslel tak ze si kupila ine ako mala a stalo minimalne tolko. Nie uplne nove z predajne.
veronikasad akú radu očakávaš na Porade ?
Stulo3322 Dobrý deň. Chcel by som radu ohladom toho ci ma pravo matka dceru dostat z bytu bez toho aby to dcera mohla nejak pravne napadnut ze ju vyhodila z domu. Neviem ako to je so vztahom rodic dieta. No predpokladám ze akonahle dokoncila skolu a sama zaraba uz ju matka nemusi živiť. Dakujem
misoft Píšeš - byt patrí matke. Dcéra tam má (predpokladám) trvalý pobyt. Ten nezakladá žiadny právny nárok na byt.
Teda - matka - ako vlastník bytu - jej jednoducho ZRUŠÍ trvalý pobyt (a keďže dcéra nemá iný pobyt - bude mať TP zapísaný na obec/mesto - ako bezdomovci), zbalí jej veci, vyloží pred dvere, vymení zámok a adieu - darobná dcérenka... môžeš vo svojom štvortisícovom autíčku prebývať...
I keby sa potom dcéra dožadovala vstupu (a hoci i v doprovode polície) - jediný pohľad do LV a policajti sa zdekujú...
Aj ústava čl.21 vraví - Obydlie je nedotknuteľné. Nie je dovolené doň vstúpiť bez súhlasu toho, kto v ňom býva.
Stulo3322 Ďakujem za odpoveď. Uvidme ako tuto vec vyriesime
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Matka moze dcere zbalit kufre a postavit ich pred dvere.
    Moze jej aj zrusit trvaly pobyt v byte.
    ivka70 01.08.15 13:31 odstránil(a) z Porady

    Neprispôsobivý člen rodiny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.