mixaela
19.08.15,13:16
dobry den, nakolko moje dieta, na ktore mi byvaly manzel posielal vyzivne dosiahne o par dni plnoletost a rada mala jasno v tom co a ako je potrebne urobit.

uprednostnujem formu dohody o vyzivnom.. avsak mam tieto nejasnosti

1. dohodu spisem este pred datumom dovrsenia plnoletosti, nakolko nechcem dieta tym zatazovat v tomto zneni, prosim o komentare o ne/spravnosti...(dakujem)


Dohoda rodičov o úprave výkonu rodičovských práv a povinností


uzatvorená podľa ustanovenia § 36 ods. 1 zákona č. 36/2005 Z. z. o rodine a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov medzi:

1. meno
bydlisko
dát. nar.:

(ďalej len „matka“)
a

2. meno
bydlisko
dát. nar.:
(ďalej len „otec“)

Čl. I
Predmet dohody

Predmetom tejto dohody je úprava výkonu rodičovských práv a povinností matky a otca k dcére...., nar. , r. č.:, trvale bytom: (ďalej len „maloleté dieťa“).

Čl. II
Úprava výkonu rodičovských práv a povinností


1. Otec sa zaväzuje prispievať na výživu výživným v sume ...... € mesačne, ktoré bude zasielať vopred, vždy do 15. dňa kalendárneho mesiaca, na účet dcéry ...... čo predstavuje zmenu oproti predošlému času, kedy posielal výživné na účet matky.
2. Zároveň sa zaväzuje prispievať polovicou sumy v prípade školských (štúdium, stužková, nákup učebníc, výlety, exkurzie atď..) a zdravotných výdavkov (choroba, stomatológ, očný lekár atď..) a aj iných preukázateľne nevyhnutných výdavkov po dobu celého denného štúdia.


Čl. III
Záverečné ustanovenia

1. Matka aj otec berú na vedomie, že táto dohoda podlieha schváleniu súdom a bez tohto schválenia je nevykonateľná.
2. Táto dohoda je vyhotovená v 4 rovnopisoch, z ktorých matka aj otec obdržia jedno podpísané vyhotovenie a zvyšné dve vyhotovenia sú určené pre potreby Okresného súdu Bratislava za účelom schválenia tejto dohody.
3. Matka aj otec prehlasujú, že si túto dohodu prečítali a s jej obsahom súhlasia, čo potvrdzujú svojím podpisom.

v Bratislave .................

Matka: Otec:


alebo je potrebna ziadost o urcenie vyzivneho na plnolete dieta, kde budu dane skutocnosti zahrnute...(viem, ze je moznost zastupovania dietata matkou na zaklade plnej moci), ale osobne by mi vyhovovala prva moznost

dakujem, budem vam vdacna za akukolvek radu, ci postreh
misoft
19.08.15,14:25
Mária27
19.08.15,14:34
Všetky výdavky sa majú zohľadniť vo výživnom.
Ak ti doterajšia suma vyhovuje, nemusíš žiadnu dohodu navrhovať, výživné bude jednoducho pokračovať.
mixaela
20.08.15,04:19
dakujem za odpoved, odpovede kam ma odkazujete som citala...
mixaela
20.08.15,04:21
dakujem za reakciu, praveze by som chcela upravit aj vysku vyzivneho, pretoze ta je velmi nizka.. a chcem uprednostnit formu dohody... ide mi o potvrdenie jej spravnosti
Mária27
20.08.15,08:57
Doterajšie výživné bolo stanovené súdom? Potom by to bol návrh na zmenu rozhodnutia súdu. Zdôvodniť vyššie výdavky - čo najviac popísať : jedlo, ošatenie, škola, záujmy, zdravie ...