Zavrieť

Porady

Platenie výživného a úkony pred dovŕšením plnoletosti dieťaťa.

Platím výživné na dieťa, ktoré bude mať 18 rokov v októbri tohto roka. Je potrebné podať na súd žiadosť, ak chcem, aby odo dňa jeho plnoletosti boli peniaze na výživné zasielané priamo jemu na jeho účet a nie jeho matke? Aké náležitosti musí spĺňať takáto žiadosť a dokedy je nutné ju podať na súde?

Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Výživné po dosiahnutí plnoletosti.

    Poslaťod joli » Sob 06.Mar. 2010 5:26
    Dobrý deň.
    Som Jozef z Košíc,a mám vyživovaciu povinnosť na jedno dieťa,dnes už plnolete,nar,:5.3.1992 .Na dcéru som doposial posielal výživné 100,-eur,k rukám matky,čo mi určil súd,nakolko dieťa bolo maloleté.No teraz po dosiahnutí plnoletosti chcem peniaze zasielať rovno na meno plnoletej dcére.Tá ešte študuje na strednej škole druhým rokom,a býva u svojej matky,ktorá je vydatá,a maju aj spoločného syna.Tá už roky nepracuje,veď aj načo,keď jej chodia z každej strany nejaké peniaze,A ja nemienim živiť matku mojej dcéry.Prosím o radu,ako postupovať v takom prípade.
    Ďakujem
    Jozef z Košíc

    joli

    Re: Výživné po dosiahnutí plnoletosti.

    Poslaťod Radoslav Prochazka » Ned 07.Mar. 2010 11:17
    dobrý deň, Vaša vyživovacia povinnosť platí vo vzťahu k dieťaťu a to po dovŕšení plnoletosti už nepotrebuje zákonného zástupcu, takže pokojne plňte priamo svojej dcére, len si dobre ošetrite technickú stránku veci, t.j. potvrdenie nie len o tom, že ste to zaplatili, ale aj účelu, na ktorý ste to zaplatili, teda právneho dôvodu platby (stačí napísať "výživné"). úplne najistejšie a najnepriestreľnejšie riešenie by bolo, ak by ste na súde navrhli zmenu tej dohody v časti, týkajúcej sa osoby, do rúk ktorej sa má plniť, ale som presvedčený, že splnením povinnosti k rukám alebo na účet dcéry účelu dohody učiníte zadosť.

    Radoslav Prochazka

    Zdroj : https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j...y5I6RWbIOxFWFg

    Platenie výživného a úkony pred dovŕšením plnoletosti dieťaťa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.