jeltur
06.09.15,10:16
prosím o radu čo v tom prípade ak mojej známej treba vytrhnúť všetky zuby múdrosti. (jeden je zlomený, druhý je pokazený a dolné dve tlačia ostatné zuby) Je to lepšie po jednom s časovým odstupom, alebo pod narkozou si dať vytrhnúť všetky štyri naraz. Môže to mať nejaké nevýhody, komplikácie? tak sa toho bojí, že si to chce dať radšej pod narkózou.
Tweety
06.09.15,08:19
buchač
06.09.15,09:47
Dcére sa onehdá začali realizovať 8-ky až tak, že je vnútornú stranu líca poriadntie dotrásali. Resumé rodinného lekára bolo doporučenie na extrakciu.
Na stomatochirurgii dostala anestetikum a hajde do kresla. Po hodinke (??) vyšla von, no tri zuby boli vonku.
Keďže ide o dosť bolestivý zákrok a súvisiace (možné) problémy, tak by som radšej podstúpil naraz všetko, čo sa len dá. Ale hlavné slovo má vždy lekár.
Komplikácie predsa môžu nastať vždy...stačí malá nečistota do rán a problém jak Brno.
Po tomto zákroku sú nasadené analgetiká proti bolesti a preventívne aj antibiotiká kvôli možnému zápalu.
-------------------------------------------------
...a ideme strašiť ...;) :D :D :D

Jeden zlomený - takže sa bude rezať do ďasna, aby sa zub dal chytiť do nástroja.
Druhý načatý - ak ho chytí chirurg do klieští, tak sa môže zlomiť...takže hajde rezať.
Tretí a štvrtý - bude ich treba oddeliť od tých tlačiacich...takže tiež rezať..

ALE narezaniu by sa nevyhla ani vtedy, ak by samotné zuby boli v pohode..ide tu o to, že je potrebné proste tie stoličky uvoľniť zo zubného lôžka a až tak ich vytiahnuť.
Peggynka
06.09.15,09:58
evaj63
06.09.15,17:04
Mojmu synovi trhali všetky 8-ky , ked' mal 18, pre krátke sánky. Bolo to na 2x, s 1,5 mesačnou prestávkou. Ja osobne by som si naraz všetky trhat' nedala, jest' bude asi len so slamkou. Mne tieš zle rástla, rezala mi d'asno aj líce. Mala to byt' resekcia, nakoniec dal injekciu, stopol 30 sekúnd a na prvý pokus vytrhol. Holt, dobrý zubár.
buchač
06.09.15,17:27
evi

Holt dobré zuby...:D
Lebo aj dobrý zubár nie vždy všetko zvládne. ;)
korela
06.09.15,20:38
Po takom príspevku ísť k zubárovi? Ja chodievam k bývalému stomatochirurgovi, už je vo vlastnom. Osmičky mám ešte všetky síce, ale zlomený zub mi vytrhol tak, že som cítila po injekcii , ako dlátkom prešiel zvnútra popri zube a pripravil si zub na vytrhnutie. Žiadne rezanie a masaker. Ani som nevedela, že je vonku. Chlap ako hora, a hlavne veľa praxe.
Ani ma neposiela pod rontgen.
buchač
07.09.15,05:25
korela (Včera 23:38) Po takom príspevku ísť k zubárovi? Ja chodievam k bývalému stomatochirurgovi, už je vo vlastnom. Osmičky mám ešte všetky síce, ale zlomený zub mi vytrhol tak, že som cítila po injekcii , ako dlátkom prešiel zvnútra popri zube a pripravil si zub na vytrhnutie. Žiadne rezanie a masaker. Ani som nevedela, že je vonku. Chlap ako hora, a hlavne veľa praxe.
Ani ma neposiela pod rontgen.
==================================
Mal som napísanú ostrejšiu odpoveď, ale to proste nemá význam....