Zavrieť

Porady

zuby múdrosti - operácia

Dobrý deň všetkým.
Prosím Vás, bol niekto na operácii s nešťastnými 8čkami (zubami múdrosti)?
Mňa to čaká v apríli, mám byť operovaná v celkovej narkóze. Čakám len to najhoršie - čo sa týka bolesti. Aké máte skúsenosti?
ďakujem
Usporiadat
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Prvý den je zlý ale dostaneš lieky proti bolesti,snaž sa ho prespať a opakuj si magickú vetu=zajtra to bude lepšie.Na operáciu sa môžeš pripraviť,daj si Arnica 9 CH 5 granulí večer pred a potom si rozpusti 15 granulí Arniky vo vode a chlipkaj to celý den.Zmierni bolesť a urýchli hojenie.Držím prsty.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Synovi operovali postupne 2 zuby múdrosti, bolo to vraj veľmi zlé, nechcem strašiť. Možno u Teba nie sú tie zuby až tak zle položené. On ich mal vyrastené vodorovne pri vedľajšom zube a museli mu niečo aj sekať. Čo to bolo už veru neviem... Ale dôležité je predtým začať užívať antibiotiká, aby nenastal zápal. Skús sa na to pred operáciou opýtať zubára.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
eva133 Pozri príspevok
Dobrý deň všetkým.
Prosím Vás, bol niekto na operácii s nešťastnými 8čkami (zubami múdrosti)?
Mňa to čaká v apríli, mám byť operovaná v celkovej narkóze. Čakám len to najhoršie - čo sa týka bolesti. Aké máte skúsenosti?
ďakujem
Jáj...len tie najlepšie skúsenosti. Ak to bude naozaj v celkovej narkóze, bude to určite riadna pecka. Mne to robili iba v lokálnej v BA vo Fakultnej nemocnici na Miczkieviczovej... Teda mám už 2ks vonku a dva ešte v ústach.
1zub keď robili, tak som prežil úplne muky, 2dni som jedol a pil iba a len kamilkovy caj...
Pri druhom som bol uz rozumnejsi a hned po operacii som zacal do seba napchavat Valetol a Ibuprofen. Bolest ustupila a najedol som sa hned vecer po operacii. Bohuzial vtedy sa mi potrhalo zosivanie a rana bolela 3x tak dlho, ako prvý krát.

Presne ako Bea hovorí..robí sa do sekaním do dasna..ale to si asi pocut nechcela... Mne trval zakrok cca 30-45min.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Vynikajúca je aj šalvia na vyplachovanie a zdá sa mi dokonca aj účinnejšia ako harmančekový odvar.
0 0
Marika77 Marika77

Marika77 je offline (nepripojený) Marika77

Mne už vyberali 3 zuby múdrosti - v lokálnej anestéze. Pekne ma pozašívali - nemôžem sa sťažovať. Hneď po zákroku som nabehla na Ibuprofen - ten nikdy nesklame. A samozrejme vyplachovanie harmančekom.
Nebolo to až také hrozné - netreba sa zbytočne stresovať a plašiť.
Všetko sa dá zvládnuť a s dobrými analgetikami akýkoľvek lekársky zásah.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Aj mne vybrala moja zubárka jednu osmičku, ale ani som nezbadala kedy išiel veľmi ľahko len ako keby ho vylupla.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
beba13 Pozri príspevok
Aj mne vybrala moja zubárka jednu osmičku, ale ani som nezbadala kedy išiel veľmi ľahko len ako keby ho vylupla.
Keď je zub nad ďasnom..je to ľahké. Tam netreba "mäsiarčinu"... Ibaže moje boli v ďasne. Ani by nevyšli, pretože rástli 7čkám do koreňov. Podľa lekárky mám malé ústa na toľko zubov ..neviem.
Takže normálne..veľký ujo doktor..zopár injekcií..a potom klasika kladivko a dlátko..
0 0
Gabika83 Gabika83

Gabika83 je offline (nepripojený) Gabika83

No mne zuby múdrosti vyberali postupne, ani ma neuspal, ani nič. A možno pre to, že mi z toho nerobili takú vedu, tak to ani tak nebolelo :-) netreba sa báť.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Presne pred rokom vyberali mojej dcére (16 r.) všetky štyri osmičky, ktoré bolo vidieť len na rontgene. Bolo to lokálne umŕtvenie, a potom veľké opuchy a dokonca aj modriny, ktoré sme liečili ľadovým obkladom. Ja osobne som dcéru obdivovala. Ale tvrdí, že bolesti ktoré mala predtým, by už nechcela mať, šla by na zákrok znova.
Teraz ju tak akurát bolia stehy, keď má byť zlé počasie. Takže máme doma rosničku.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Gabika83 Pozri príspevok
No mne zuby múdrosti vyberali postupne, ani ma neuspal, ani nič. A možno pre to, že mi z toho nerobili takú vedu, tak to ani tak nebolelo :-) netreba sa báť.
Tak..ved vravim. Zakrok je zavisly od toho, ci je zuby vidiet, alebo nie. Moje mobli viditelne tiez iba na roentgene. A robili to kladivkom a dlatkom... nie kliestami.
0 0
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

Prosím napíš mi po tej operácii aké to bolo môjho syna to tak isto čaká,lebo má vraj veľké zuby na malú sánku,tie zuby mu už teraz nejdú dobre museli mu ďasno nastrihávať aby vyšli,tak budem veľmi rada keď mi dáš vedieť aby sme sa vedeli zariadiť či dať operovať v celkovej anestéze,alebo v lokálnom umŕtvení.Ďakujem
0 0
majonka majonka

majonka je offline (nepripojený) majonka

To je desné, mňa to čaká a asi nepôjdem, brrrrr. Ale je ich vidieť tiež len na rontgene. Tak sa už teraz veľmi teším .-( Moja zubárka ma strašne tlačí do toho, aby som si ich dala vyoperovať a povedala mi, že ak tam pôjdem, tak si musím zobrať aj dva dni voľna. Je to nutné??? To bude až také zlé?
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Nechápem prečo okolo toho mudrovať.Veď nedať si to vybrať znamená oveľa horšie a dlho trvajúce bolesti-problémy-klomplikácie, v minulých storočiach možno i smrť... Je to chviľa, a zahojí sa to, život ide ďalej. Tiež som na tom bol a zrejme bude treba ešte s druhou stranou, no nemám bobky.
0 0
revue revue

revue je offline (nepripojený) revue

eva133 Pozri príspevok
Dobrý deň všetkým.
Prosím Vás, bol niekto na operácii s nešťastnými 8čkami (zubami múdrosti)?
Mňa to čaká v apríli, mám byť operovaná v celkovej narkóze. Čakám len to najhoršie - čo sa týka bolesti. Aké máte skúsenosti?
ďakujem

Mne spodné osmičky nemali kde vyrásť, tak mi museli rezať ďasná, užívala som zakaždým antibiotoká a pri druhej osmičke som nemohla tri týždne otvoriť ústa a jesť normálnu stravu, tak som len pila polievky a to som kojila 2-mesačné dieťa. Potom som skoro išla na rehabilitáciu lebo som mala stuhnuté sánky a nemohla som vôbec otvoriť ústa. Naštastie je to už 12 rokov. Je mi ťa ľúto.
0 0
eva133 eva133

eva133 je offline (nepripojený) eva133

Takže už to mám za sebou. Dopadlo to dobre, bez komlikácií.
Pred operáciou si ale vopred zistite, či máte schválenú hospitalizáciu u zdravotnej poisťovne.
Asi týždeň som jedla len kaše, no keď mi vybrali stehy nabehla som na normálnu stravu.
Netreba sa báť.
0 0
belanka belanka

belanka je offline (nepripojený) belanka

Mne jednu osmičku trhali,ale 2 týždne som bola mimo.Ohromné bolesti,opuch.Mala som tam potom riadny kráter.Horšie ako pôrod.
0 0
miskat miskat

miskat je offline (nepripojený) miskat

Ahojte, ja som bola v Martinskej fakultnej nemocnici, mala som lokalnu anestezu - zub mudrosti som mala vo vodorovnej polohe, sekali mi dasno a potom zub vybrali, ked prestala ucinkovat injekcia zacala sa poriadna sranda, uz sest dni ubehlo, som nevyspata, stale nemozem poriadne jest, tabletky moc nezaberaju a uz som zufala, vela stastia vsetkym
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ja našťastie 8čky mať nikdy nebudem čiže nemam problem s tym, držím palce nech to dobre dopadne
0 0
Pachole Pachole

Pachole je offline (nepripojený) Pachole

Osmičky mi lezly celkem bolestivě, pár dní jsem pořádně neotevřela pusu. Mám na ně málo místa, takže se mi posunuly všechny zuby, doposud krásně seřazené a srovnané. Už to není, co bývalo, ach jo...

Takže jestli tvoje zubařka došla k názoru, že bude dobré dát zuby pryč, jdi do toho.

Na bolest zubů se mi úžasně osvědčil esenciální olej z levandule. Je hojivá, může koncentrovaná do živé rány. Navíc je úžasně protibolestivá.
Zkušenost jsem s ní udělala při vypadkých plombách ze spodních šestek. Po plombách zbyly slušné krátery a zubařka měla objednací dobu měsíc, mezitím zuby začaly řádně bolet. Nepomáhaly ani dva ibuprofeny 400 naráz. Tehdy jsem zkusila kapku levadule do každého zubu, už se mi od bolesti přerovnávaly i jedničky. A lup - za deset minut byl klid. Zopakovala jsem to druhý den a byl klid definitivně.
Zubařka si myslela, že jsem bolestí musela lézt po zdi, protože na každém zubu prý 3 nervy uhnily. No, nevím, levandule na to stačila.... Ovšem pak jsem ji nemusela cítit půl roku na kilometr daleko....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať