wowwian
30.09.15,17:53
Dobry den,
pred casom som reklamoval notebook u nemenovaneho predajcu. Po 30 dnoch kedy sa predajca neozyval som ich kontaktoval a oznamil som im ze rusim zmluvu kvoli nedodrzaniu 30 dnovej lehoty - teda ziadam dobropis. Predajca mi telefonicky oznamil ze moja reklamacia vraj bola ukoncena uz 27 den a tovar mam na pobocke na co som mu odpovedal ze som o tom nedostal ziadne info, ani sms, mail ani doporuceny list. Hovori ze sms a email boli odoslane ale ja som nic neobdrzal. Tak isto som sa docital ze sms a email nie su relevantne ale dolezity je doporuceny list a datum peciatky od posty na nom. Som v prave alebo ma predavajuci pravo mi nevydat dobropis, ked tvrdi ze sms aj email boli odoslane a maju to v systeme ale ziadny doporuceny list nebol odoslany.
Dakujem
misoft
30.09.15,16:04
Je to tvoj majetok - ty si mal kontrolovať a zisťovať, či je to hotové. Ak si dal kontakt - tak ťa kontaktovali. To s doporučeným listom - žartuješ. V zákone to nie je stanovené, ži ti to takto majú oznamovať. Dokonca pri reklamácii na prevádzke to ani v povinnostiach NEMAJÚ. Oznamovanie sa týka, ak sa jednalo o tzv. diaľkový predaj....
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-250#p18
§18
wowwian
30.09.15,16:15
dobry den,
ale zaroven v linku ktory ste poslali § 2 m) vybavením reklamácie ukončenie reklamačného konania odovzdaním opraveného výrobku, výmenou výrobku, vrátením kúpnej ceny výrobku, vyplatením primeranej zľavy z ceny výrobku, písomná výzva na prevzatie plnenia alebo jej odôvodnené zamietnutie...

tu som sa docital http://www.ephoto.sk/forum/6/8938/problemy-s-reklamaciou/ "prva vec ziadne ine oznamenie ako doporuceny list o vyzdvihnuti reklamacie u sudu neprejde. SMS, telefonat, email...nic z toho nieje preukazatelne"

a tu http://gazduj.etrend.sk/clanky-gazduj/neuznali-vam-reklamaciu-tovaru-ci-sluzby-nedajte-sa-tym-odradit-2-cast-g.html Zaslanie sms správy sa za vybavenie reklamácie nepovažuje.

plus Zodpovedná osoba v plnej miere zodpovedá za sledovanie plynutia lehoty na reklamáciu v v súlade s príslušným ustanovením Zákona č. 250/2007 Z.z. o ochrane spotrebiteľa a Občianskeho zákonníka a bezodkladné kontaktovanie zákazníka o vybavení reklamácie v zákonom určenej lehote formou e-mailu, SMS, resp. doporučeného listu.

to je na stranke predajcu, ktory tvrdi ze sms aj email odoslali, ja som nic nedostal
sosak
30.09.15,17:06
u tvojho tel. operátora sa dá zabezpečiť výpis sms správ za obdobie, kedy mala prísť sms od predajcu, nič zložité, len treba túto službu zaplatiť. V prípade súdneho sporu si môže zabezpečiť aj súd tieto výpisy.
misoft
30.09.15,18:25
wowwian - ešte to furt nechápeš?
Oni splnili všetko! Poslali SMS, poslali e-mail. Doporučený list NIE JE podmienkou. Ak by poslali v 31-vý deň list - obyčajný - tak by splnili i tretí spôsob oboznámenia, ale to by bola výzva na vyzdvihnutie!
A zodpovedná osoba sledovala plnenie - veď poslali SMS, e-mail.
Ze TY SI lenivý pozrieť si do e-mailovej schránky, že tebe "záhadne" SMS neprišli - tvoj problém.
A ak (sosak naznačil) by si sa súdom oháňal - oni by jednoducho predložili od svojho operátora výpisy hovorov a SMS - a odrazu by sa zistilo, koľká bije....
A ešte jedno ti naznačím..... predajca - teda ten, ktorý vybavuje reklamáciu - si vedie nielen záznamy o tom, kedy bola prijatá reklamácia, ale i to kedy sa reklamovaný tovar vrátil zo servisu späť. A taktiež i servis má presné záznamy. Takže - ak by došlo na lámanie chleba - by si mal noťas doma, ale zacáloval by si všetky náklady za súd! Pokiaľ totiž nevieš - servisy robia X opráv noťasov - lenže reklamácie majú prioritu číslo 1. Akonáhle príde zásielka od predajcu v rámci reklamácie, okamžite ide do cyklu opravy - bez zdržania. A to i môžem za to ručiť - reklamoval som už tri noťasy a dokonca som si sledoval i stav reklamácie na nete. 1 hodinu po doručení do servisu (a nebolo to na Slovensku!) sa už opravoval!