Fany
28.10.04,09:55
Vie mi niekto povedať niečo bližšie o firme Varmogans Beratung a.g. ? Robia školenia na finančné poradenstvo. Neviem o nich nič nájsť, ani v registroch, ani na webstránkach. Vraj nesnú byť nikde zverejňovaní. Nechápem prečo? Bojím sa či to nieje nejaká habaďúra.
Za akúkoľvek radu ďakujem.
Janca
28.10.04,07:59
Inzerat, kde nie je meno firmy NEBERIEM NA VEDOMIE. Informacie o zverejnenej firme si aspon skontrolujem v registri, ci uz ziv. alebo obch. Ak nikde neviem nic najst - NEBERIEM NA VEDOMIE. PENIAZE DOPREDU NEPOSIELAM ANI SVOJEJ SESTRE. Howg
Hlinkovx
28.10.04,08:07
lenže toto je nemecká firma...takže asi ťažko ju nájdeš v slovenskom obchodnom registri..
ale ináč platí, to čo Janca napísala...
Fany
28.10.04,08:30
Viem to, ale nevie mi niekto náhodou poradiť na akej webstránke nemeckej by som sa mohla niečo dozvedieť? Ďakujem.
Dada
28.10.04,08:32
Skús cez nejaký vyhľadávač, či ti ju nenájde.
Janca
28.10.04,08:34
Keby som vedela po nemecky .... ale neviem ....
Hlinkovx
28.10.04,09:32
Fany....
máš to dobre opísané.. lebo to moc nedáva význam to slovo...Varmogans
skúšam to hľadať cez nemcov...ale Varmogans nikto nepozná!!!
Hlinkovx
28.10.04,09:48
skúsila som ...všetky prehľadávače v Nemecku čo poznám... výsledok 0
ohľadom čoho..je to finančné poradenstvo...
FINANZBERATUNG - finančné poradenstvo...
Fany
28.10.04,11:16
Ďakujem za ochotu a pomoc,
Takto to napísal prednášajúci na prvom seminári na tabuľu. Bola tam dcéra, možno sa tiež kopla pri opisovaní, ale tiež som skúšala rôzne podobné varianty a nič. Mám obavy o dcéru, aby na niečo nenaletela. Na podobnom konkurze bola a tiež sa z toho vykľula v podstate podvodná organizácia. Tam dokonca hneď pýtali 3 tisícky. Našťastie ich nemala dcéra pri sebe, tak povedala že prinesie zajtra a to som tam už išla radšej s ňou. Bola to vlastne obyčajná MLM na kozmetiku... Pani to mala riadne premyslené, chytala dievčatá na riadne blby - práca pre zahraničie, práca vo veľkoobchode, vysoké zárobky... Keď som jej dala konkrétne otázky na prac.zmluvu, plat... iba to zahovárala a bolo mi to jasné. Žiadna zmluva, žiadna reklama, žiadny kontakt..., takže sme ju vlastne ani nemohli žalovať. Toto by mala byť firma, ktorá vyškolí a zgrupuje finančných poradcov na rôzne produkty a pre rôzne spoločnosti. Tiež neviem sídlo, IČO, telefón... Tiež dávajú vyhýbavé odpovede. Už mi je viacmenej jasné, že s tým skončíme, ale ma to jemne povedané štve.
Myslím, že by nebolo zlé založiť tu blok, kde by bol, možno po preverení nejakým odborníkom, zoznam podobných firiem a dalo by sa tam pridať, aby sa varovali prípadní ďalší podvedení.
Ďakujem všetkým za snahu.
Hlinkovx
28.10.04,11:48
našla som stránku ohľadom finančného poradenstva pre Nemecko....ale táto firma tam uvedená nebola.. takže rozhodne im neveriť... bude to zase len krycí manéver ako od ľudí dostať peniaze...
ingi
28.10.04,13:12
Skús hľadať Vermogens Beratung AG (Vermogen znamená, čo si pamätám v nemčine majetok alebo aktíva), niečo sa mi objavilo na Google,takže je to dobrá cesta.
la-dy
28.10.04,18:46
Zdravím. Ani ja som nič nenašiel na www.google.de (http://www.google.de/) a www.yahoo.com (http://www.yahoo.com/) takže ktovie.Radšej ruky preč od toho.
Laco.
Hlinkovx
28.10.04,18:52
http://www.dvag.com/ tu je to VERMOGENS BERATUNG AG.....
Janca
29.10.04,04:27
Hlinkovx, klobuk dolu ...
luebchenko
29.10.04,06:24
to Fany: ale ak je to tá stránka Vermogensberatung - vyzerá celkom seriózne - lenže i tak to môžu byť hochštapleri. Nikde na tej stránke nemajú "slowakei" - keď to dáš cez vyhľadávač. Inak je to majetkové poradenstvo, t.j. mohlo by ísť o sprostredkovanie nejakej formy sporenia v rámci tých rôznych pilierov čo si na nás vymýšľajú páni hore... Ak by si mala problém s nemeckými termínmi, ozvi sa.
Ľuba
vladan
29.10.04,06:45
ale nikde tam nieje ikonka "angličtina", to sú Nemci až takí nadutí?
Magma
29.10.04,07:41
Ja by som mala zas otázku, či niekto nepozná firmu Platinum.s.r.o. Blava? Dcéra pre nich pracovala v lete a doteraz nedostala zaplatené. Už písala aj žiadosť o vyplatenie, ale ani sa neozvali. Má s nimi niekto skúsenosť???
Fany
29.10.04,09:52
Moc ďakujem, ste všetci super. Zvážime čo urobiť. Díky.
bodliak
29.10.04,10:55
Hm, ak neplatia, treba skusit hladat
"Platinum Plus" :)
Braňo
29.10.04,11:20
Hlinkovx
29.10.04,20:22
ale nikde tam nieje ikonka "angličtina", to sú Nemci až takí nadutí?Vladi neviem..neviem... ale keď im tam napíšeš v angličtine ... že su nadutí a podobné veci..určite ti tam dajú ikonku angličtina...
a kde majú ikonku Slowakei?!..keď také kšechty rozbiehajú na tom našom malom Slovensku..
vladan
31.10.04,06:37
Vladi neviem..neviem... ale keď im tam napíšeš v angličtine ... že su nadutí a podobné veci..určite ti tam dajú ikonku angličtina...
a kde majú ikonku Slowakei?!..keď také kšechty rozbiehajú na tom našom malom Slovensku..
Silvi, ty si myslíš, že mám teľo času? Nie, nie, neprosím ... aj keď s mojou 5ročnou nemčinou by som mala aspoň čo-to poruzumieť ... ale žiaľ :p
Hlinkovx
31.10.04,07:37
Vladi ...a čo máš takého dôležitého na práci..?! hihihi ...scrabble.. porada....a niečo aj v robote porobiť... ja som tak dopadla s angličtinou...po 4 rokoch učenia som pochopila , že akorát s PC si rozumiem...ešte šťastie , že si so mnou neche ani pokecať a ani dopisovať....
LudmilaZ
02.11.04,06:27
Ja som sa pri tých otázkach na pochybné firmy chcela práve opýtať na firmu
Platinum, to sú tí čo nahovárajú na kúpu apartmánu v dovolenkových lokalitách, tak aby ste sa mohli ubytovávať nejako alternatívne na rôznych miestach ....., vymieňali
si ich medzi sebou, vytiahnu z Vás premyslenými otázkami informácie o Vašich voľných finančných prostriedkoch a v podstate Vašej hlúposti , tak, že asistentky si všetko
zapisujú, aby na základe tohoto potom rozvinuli spracovávajúcu kampaň, že :
1. v podstate za toľko čo zistia že dáte za dovolenku za 10 rokov, môžete mať niekde
5 hviezdičkový apartmán (cenu oznámia až potom, čo si zistia koľko približne miniete
na dovolenke za rok a to tak, že oznámia že sa ju práve dozvedeli z Malty .... a
samozrejme platí len dnes, ak ihneď podpíšete...)
2. Všetky podmienky o využívaní tejto úžasnej služby / investície sú natoľko
komplikovane prepracované, že upísať sa im už po všetkých zrútených pyramídach
je absolútna hlúposť (samozrejme najprv sa má zaplatiť niekde na .... už neviem aký
zahraničný účet, potom do 120 dní sa má čakať potvrdenie, ak sa to potvrdenie
nedostaví, peniaze sa vrátia aj s výnimočným úrokom x ..... proste typické
oblbováky
3. Počas celej prezentácie sa spomína darček, ktorý dostanete aj keď nič
nepodpíšete, a to zadarmo pobyt na Malte (cestu a stravu si platíte sami)
4. Počas celej prezentácie sa v okolí pohybuje množstvo ľudí, ktorí majú budiť dojem
že ide o veľkú a veľmi zaneprázdnenú organizáciu so zahraničnými spolupracovníkmi
používajúcimi cudzí jazyk, (nemala som na to čas, zisťovať si či aj niektorí z
ďalších zákazníkov náhodou nie sú tiež len naoko)
5. Na záver pri zistení, že ťa nevmanévrovali kam chceli, zahrajú posledný pokus o
zlomenie, že asi sa zmýlili a oslovili niekoho kto na ich úžasne výhodnú ponuku nemá
dostatok financií.

V podstate je jasné, že sú to podvodníci, mňa však zaujíma, či je to až tak zlé, s hľadaním práce na Slovensku, že mladí, ale aj starší ľudia ešte stále naletia na takéto
ponuky práce. Veď im to musí byť jasné, že sa spolupodieľajú na nechcem nikoho uraziť
ale skutočne okrádaní. O to viac sa čudujem, že po tom, ešte aj čakajú vyplatenie odmeny. Mńa by zaujímalo, aký zmluvný vzťah majú títo pracovníci s firmou, napr.
tvoja dcéra mala pracovnú zmluvu? Tiež by ma zaujímalo, prečo si vybrala takúto prácu. Je síce pravda, že pravdepodobne ako absolventka, by nástupný plat nezískala
nejaký výnimočný, ale tu tiež vlastne získala len prísľub ale v skutočnosti nič, a ešte
aj stratila čas, za ktorý sa mohla niečo užitočné naučiť.
Magma
03.11.04,04:35
Dcéra je študentka a touto brigádou si chcela privyrobiť. Bolo to na dohodu o VP - anketár, keď som ju upozornila že z toho pravdepodobne peniaze neuvidí, tak povedala že sa aspoň zabaví oslovovaním ľudí, odskúša si to a nič iné žiaľ na leto nezohnala.
LudmilaZ
04.11.04,06:35
Jasné, tá mládež má svoju hlavu, ale ja som ešte zabudla povedať, že ten hlavný pán
ktorý na tej ponukovej akcii bol akože hlavný, v momente keď zistil, že sa s manželom
na tie ich ponuky nechytáme, začal nám najprv on znovu vysvetľovať siahodlho výhody
ich produktu a dosť ostro napomenul tú pracovníčku, ktorá mala na starosti základné
spracovanie páru, že nemala dobre naštudované prezentácie (čím chcel dosiahnuť, že
jeho podmienky prijmeme z pocitu ľútosti nad nespravodlivo obvinenou pracovníčkou)

Neviem, či tvoja dcéra bola tá, ktorá len na ulici oslovovala a verbovala potenciálnych
záujemcov, alebo sa dostala až do skupiny pri prezentácii.
Lebo si myslím, že to by bolo zaujímavé vedieť, ako ich inštruujú, ako majú spracovávať
ľudí, aby im uverili.

Len nechápem, prečo si činnosť takýchto pochybných firiem nevšimnú kompetentní,
ktovie či sa ešte nájde niekto medzi ľudom pospolitým, kto im naletí.
luebchenko
05.11.04,12:30
A čítali ste v najnovšom Živote celostránkový inzerát, kde akýsi dobrák predáva systém na vyhrávanie v Lote LEN za 799? Sme tu napospol zväčša ekonómovia - vieme si zrátať, koľko taký inzerát stojí - zväčša je vo viacerých periodikách a opakovane. Keďže sa im to rentuje - koľko chudákov im na také čosi musí naletieť? Tiež nechápem ako je to možné!!! A tiež sa čudujem, že to nie je trestné. Ale asi to patrí k životu i keď je to smutné. Veselšie je, že ide víkend!
Heni
06.11.04,08:43
luebchenkooo, ty mas kraaaasny podpis :) :) :)
Majus
19.11.04,07:35
Ahojte, hovorí Vám niečo agentúra COOLAGENT? majú aj peknú stránku www.coolagent.sk (http://www.coolagent.sk/), len pre istotu, či nemáte nejaké skúsenosti. Brat sa chystá aj s priateľkou do Anglicka na farmu, no majú dosť vysoké poplatky, tak aby nevyšli na psí tridsiatok:) Vďaka za infošky
georgefilo
26.04.05,15:29
Tiež ma viackrát kontaktovali a nie som si veľmi istý že sa jedná o serióznu firmu.
Jedná sa o firmu OVB Allfinanz Slovensko, ktorá je spoločníckou firmou nemeckej spoločnosti Objektive vermogens beratung AG so sídlom v Kolíne.
Ich webstránka je www.ovb.sk (http://www.ovb.sk).
Údaje z obch. registra: Právna formaSpol. s ručením obmedzenýmIČO / r.č.31361358Štatutárni zástupcoviaBenedikt Fronc, Ing.Kontaktná osoba 1Ladislav Matuška, Ing.Telefón 102/49206511Mailmatuska@ovb.sk (matuska@ovb.sk)UlicaBradáčova 7MestoBratislavaPošta5PSČ85273


Podrobnejšie na http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=8284&SID=2&P=1

Majte sa!
ŠtátSlovenská republika
bepo
26.04.05,16:55
Finančné poradenstvá typu OVB sú viac-menej v poriadku pokiaľ nenastane nejaký extra prúser.Treba si uvedomiť že dostávajú provízie od finančných inštitúcií a je jednoduchšie hodiť cez palubu 1 klienta ako sa ťahať za prsty s poistovňou alebo bankou.
litu
26.04.05,18:10
ano, je to OVB . Je to seriozna maklerska spolocnost. Ma kvalitne produkty. Netreba sa nicoho bat. No vsetko zavisi od ludi s ktorymi bude v kontakte. Myslim s veducimi , skolitelmi a podobne. Nehcem im robit reklamu. Mam osobne skusenosti s tym. Dobra myslienka, len naozaj zavisi na cloveku na koho natrafi...
ladislavzan
12.01.06,20:27
Prosím Vás neviete mi získať nejaké informácie o nemeckej firme "Objektive Vermogensberatung". Je to taktiež firma, ktorá sa zaoberá finančným poradenstvom. Dostal som ponuku od tejto firmy (resp. od ich zamestnanca). A teraz neviem, či mám túto ponuku prijať. Ich zamestnanec ma presviedčal, aby som "prilákal" hocikoho, pričom tí ľudia nepotrebujú finančné vzdelanie. Táto spoločnosť poskytuje bezplatné vzdelanie v podobe seminárov (hradí sa iba stravné). Ďakujem.

Ladi
Daska
16.01.06,23:09
Objektive Vermogensberatung je v skratke OVB
ondrejvla
31.05.07,18:46
Tiež som dostala ponuku spolupracovať s touto firmou : Objektive Vermogens Beratung, po prvom rozhovore s paňou, ktorá má záujem (vraj) pracovať so mnou som mala zmiešané pocity. Pani milá, usmievavá, ale napriek všetkému čo som sa jej pýtala na konkrétnu prácu som dostala samé vyhýbavé odpovede, vraj sa všetko dozviem na prvých školeniach. No mám pocit, že je to voľajaké "usmievavé" len nie vážne. A ja už nerada napriek tomu, že vraj nabíjam ľudí vo svojom okolí energiou, som mala po stretnutí pocit, že zo mňa vyprchala...Keď sa ma manžel pýtal, o čom to je - nevedela som mu priamo odpovedať. Takže pre mňa určite o ničom, i napriek tomu, že človek, ktorý ma odporúčal je veľmi dobrý priateľ, toto nie je pre mňa. Ten čas radšej budem venovať svojej rodine. Asi som príliš opatrnícka...
lenkak
31.05.07,18:49
Vlasta
takýchto ponúk som mala niekoľko, zabudni.
ondrejvla
31.05.07,18:52
Vlasta
takýchto ponúk som mala niekoľko, zabudni.

Už som zabudla, len jej to oznámiť...
janasv
16.06.07,19:26
Už som zabudla, len jej to oznámiť...

Mam pocit, ze im ide nie o cloveka, ale o proviziu za neho.:mad: Drzim prsty. Hlavne sa nedat! ;)
janasv
16.06.07,19:28
Prosím Vás neviete mi získať nejaké informácie o nemeckej firme "Objektive Vermogensberatung". Je to taktiež firma, ktorá sa zaoberá finančným poradenstvom. Dostal som ponuku od tejto firmy (resp. od ich zamestnanca). A teraz neviem, či mám túto ponuku prijať. Ich zamestnanec ma presviedčal, aby som "prilákal" hocikoho, pričom tí ľudia nepotrebujú finančné vzdelanie. Táto spoločnosť poskytuje bezplatné vzdelanie v podobe seminárov (hradí sa iba stravné). Ďakujem.

Ladi
Potom to poradenstvo asi tak aj vyzera. :eek:
misoft
18.06.07,22:18
Johanka
19.06.07,05:32
Mňa tiež navštívil pán z OVB. Navštívil?! - votrel sa ku mne, pretože keby hneď povedal o čo mu ide, nebol by vpustený. Našiel si ma v Zlatých stránkach a pýtal sa či robím účtovníctvo. Myslela som, že nádejný klient. Lenže hneď spustil o OVB - takže už ten spôsob ako sa dostať ku klientovi sa mi nepáčil. Strašne sa čudoval, že mu hneď na prvý pokus nezverím všetky rodinné poistenia na prehodnotenie .... Ja som zase nevychádzala z údivu, keď mi prezradil jeho odmenu, vraj si môžem vybrať - 3.000 Sk na hodinu alebo referencie. Slušne som ho odprevadila :) . Za dva dni mi volal ďalší - z OVB.

.... už mám na stole materiály a žiadosť o prijatie nového člena do FREIZEIT CLUB INTERNATIONAL - Medzinárodný klub voľného času :D . Poznáte niekto tento produkt????

Mám pocit, že ma niekto skúša, koľko vydržím ....
Jajka7
21.02.08,07:41
FREIZEIT CLUB INTERNATIONAL (FCI) je svajciarska spolocnost, ktora ponuka pre svojich clenov zvyhodnene ponuky na exkluzivne dovolenky a okrem toho sluzbu, ktora by sa dala nazvat "refundacia nakladov na volny cas". Ked si tuto sluzbu kupis, tak postupne pocas 6 rokov ti refunduju naklady na volny cas az do vysky dvojnasobku hodnoty, za ktoru si sluzbu kupila.
Bastian
21.02.08,07:54
Znie to veľmi divne...
Tanče
21.02.08,08:40
FREIZEIT CLUB INTERNATIONAL (FCI) je svajciarska spolocnost, ktora ponuka pre svojich clenov zvyhodnene ponuky na exkluzivne dovolenky a okrem toho sluzbu, ktora by sa dala nazvat "refundacia nakladov na volny cas". Ked si tuto sluzbu kupis, tak postupne pocas 6 rokov ti refunduju naklady na volny cas az do vysky dvojnasobku hodnoty, za ktoru si sluzbu kupila.

este napíš koľko je členské príp. ročné poplatky!?
Jajka7
21.02.08,14:20
Rocne clenske je asi 500 Sk. Myslim, ze oni aj priamo funguju ako cestovka. A v podstate sa nechaju uverovat tym, ze ti predaju tu sluzbu refundacie nakladov na volny cas. Ale v podstate je to investovanie na 6 rokov. Akurat tym, ze to nazvali sluzbou refundacie, tak z toho co ziskas, nemusis platit dan. Aspon tak nejako mi to bolo vysvetlene.
asimo
27.03.08,06:21
PO PRVE! STUPIDNE SI TO NAPISAL.. VERMOGENSBERATUNG. PO DRUHE.. MIIIILUJEM LUDI, KTORY PROSTE ZADRU A OHOVARAJU FIRMU LEN PRETO, ZE SU DOSTATOCNE TUPI NATO ABY SI NIECO O NEJ ZISTILI. JE TO 2HA NAJVECSIA PORADENSKA SPOLOCNOST V NEMECKU A NAJVECSIA NA SLOVENKU!! ZIADNA PIRAMIDA HLUPACIK, ALE BATOVO KOLECKO.. ASI NAJDOKONALEJSI SYSTEM KARIERNEHO POSTUPU NA SVETE.. A JE TO PORADENSKA FIRMA, KDE SVOJIM KLIENTOM RADIA KAM SA OPLATI INVESTOVAT, ABY SA NESTALO TO ZE TRESNETE OPET PENIAZE DO NEJAKEJ SKOROKRACHNUTEJ, DOBRE OBREKLAMOVANEJ SPOLOCNOSTI.. A TEN CHLAPIK, CO SA BAL O DCERU.. BY JU MAL SKOR PODPOROVAT ABY NESKONCILI AKO SPUSTA LUDI, CO PRACU V OVB NEZVLADLI, LEBO BOLI BLBY NA UCENIE A TAM JE TOHO HODNE CO MUSIA VEDIET, A POTOM ICH VYHODIA A OHOVARAJU POTOM CELU FIRMU, ZE AKY JE TO SMEJD LEBO TO JE ODZIG... ABY NEVIDELI,ZE SU SAMI HLUPI A NESCHOPNY SA LAPIT SANCE... JA SOM TAM PAR MESIACOV PRACOVAL, A TERAZ SA HAMBIM, ZE SOM TO NEZOBRAL VAZNE.. KOLEGA JE TERAZ VEDUCI.. A ZARABA PEKNE LOVE A POMAHA LUDOM INVESTOVAT, A NIE OKRADAT.. JE MI LUTO, ZE SA PAR JEDNOTLIVCOV NAJDE CO KAZIA MENO, AKO TEN, CO SI NASIEL VAS V ZLATYCH STRANKACH, ALE JE TO PREDSA LEN CLOVEK.. BOZE.. JEDEN CLOVEK NIEJE CELA FIRMA.. CI KED TA JEDEN AUTOBUSAR OSTRIEKA VODOU Z KALUZE PO DAZDI, TERAZ SU VSETCI AUTOBUSARI DEMENTI CO NEVEDIA SOFEROVAT?TAK SA UKLUDNITE NEGATIVCI.. A ZACNITE ROZMYSLAT A NETREPAT GEBUZINY A OHOVARAT FIRMU, KDE SA MOZE NIEKTO FAKT ZREALIZOVAT..
willma
27.03.08,07:36
ja k tomu príspevku len toľko http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
Kuzelnicka
27.03.08,09:20
Asimo, nauc sa gramatiku...
danushka
27.03.08,09:42
A ja k tomu príspevku asi toľko - niektoré spoločnosti vedia svojich zástancov tak naladiť a toľkom im do hláv kadečoho natlačiť, že potom to vyzerá asi takto, ako vyššie napísané.
UF ! až sa na to zle pozerá, ako poniektorým zmenia osobnosť...
Ibaka
27.03.08,14:17
s podobným slovníkom ako hore sa stretávam , ked mi volajú rôzni -noooo nazvime to dealeri, vraj majú úžasnú ponuku akcií, určite zarobím. A je im jedno kedy zavolá, či mám čas, či mám rokovanie alebo šoférujem. Ja sa vždy, keď niekomu zavolám na mobil opýtam, či môžem hovoť- veď ten človek môže viesť auto, môže byť na školení, a pod.
Som školiteľ alebo často cestujem, mobil nikdy nevypínam pretože si to nemôžem ako bezpečnostný a požiarny technik dovoliť (môže byť úraz alebo iná nepríjemnosť a klient potrebuje rýchlo poradiť, a pod) a ak zodvihnem mobil a poviem prepáčte, práve školím, práve šoférujem, tak títo dealeri ma ašte sprdnú, na čo teda dvíham mobil a ešte mi hrubo vynadá že som neseriózny, lebo ho klamem. prijal som zásadu: bavím sa iba s tým, s ktorým ja chcem- FINITO.
Richard
27.03.08,14:26
Na agresívnych odporúčam nereagovať, stačí ich vypnúť ;) (čo aj mnohí spravili, ďakujem za udržiavanie poriadku)
BXLmiami
28.03.08,08:12
Nevie niekto,ako by som sa mohla brániť reklame odosielanej SMS?Minule som mala skoro infarkt,mama v ťažkom stave v nemocnici,dcéra v zahraničí a o pol jednej v noci SMS,hned som bola na rovných nohách.A to firma Collagen upozornovala na nejakú svoju akciu.Na druhý den som vyndala firme-vraj za to nemôžu a robia to aj iné firmy a Orange za to samozrejme tiež nemôže.Vypnuť telefon na noc zase nemôžem ja.Tak čo s tým?:rolleyes:
Stefan2005
28.03.08,08:31
....Vypnuť telefon na noc zase nemôžem ja.Tak čo s tým?:rolleyes:

Biznis je biznis, ... ale skús si vypnúť oznamovanie správy (tým ale vypneš všetky)
Gabi03
28.03.08,08:35
Dávnejšie existovala možnosť deaktivovať zasielanie takýchto správ u operátora. Skús sa tam informovať.
imi4
07.04.08,14:54
vie mi niekto poradiť či je firma svet financií seriózna alebo nie?zaoberá sa taktiež s finančným poradenstvom....ďakujem
Fozga
02.07.08,11:21
podla mna to ma byt vermognesberatung, s bodkami na o, co je naozaj financne poradnestvo, ale asi to nie je nazov konkretnej firmy, ale oblast, ktorou sa nejaka firma zaobera... a ked hladaju niekoho zo slovenska na take daco do zahranicia, tak je to pravdepodobne nejaka praca po telefone... ja si hladam tiez pracu v zahranici, po nemecky viem a vzdy ked som sa s takym dacim stretla, tak to bolo to... nepovedali jej tam nejake konkretne meno firmy? lebo co som nasla, tak to bolo Deutsche Vermogensberatung, co tu uz niekto spominal... pa a neposielaj nic, ked nevies presne infos!
nidoh
02.07.08,14:31
PO PRVE! STUPIDNE SI TO NAPISAL.. VERMOGENSBERATUNG. PO DRUHE.. MIIIILUJEM LUDI, KTORY PROSTE ZADRU A OHOVARAJU FIRMU LEN PRETO, ZE SU DOSTATOCNE TUPI NATO ABY SI NIECO O NEJ ZISTILI. JE TO 2HA NAJVECSIA PORADENSKA SPOLOCNOST V NEMECKU A NAJVECSIA NA SLOVENKU!! ZIADNA PIRAMIDA HLUPACIK, ALE BATOVO KOLECKO.. ASI NAJDOKONALEJSI SYSTEM KARIERNEHO POSTUPU NA SVETE.. A JE TO PORADENSKA FIRMA, KDE SVOJIM KLIENTOM RADIA KAM SA OPLATI INVESTOVAT, ABY SA NESTALO TO ZE TRESNETE OPET PENIAZE DO NEJAKEJ SKOROKRACHNUTEJ, DOBRE OBREKLAMOVANEJ SPOLOCNOSTI.. A TEN CHLAPIK, CO SA BAL O DCERU.. BY JU MAL SKOR PODPOROVAT ABY NESKONCILI AKO SPUSTA LUDI, CO PRACU V OVB NEZVLADLI, LEBO BOLI BLBY NA UCENIE A TAM JE TOHO HODNE CO MUSIA VEDIET, A POTOM ICH VYHODIA A OHOVARAJU POTOM CELU FIRMU, ZE AKY JE TO SMEJD LEBO TO JE ODZIG... ABY NEVIDELI,ZE SU SAMI HLUPI A NESCHOPNY SA LAPIT SANCE... JA SOM TAM PAR MESIACOV PRACOVAL, A TERAZ SA HAMBIM, ZE SOM TO NEZOBRAL VAZNE.. KOLEGA JE TERAZ VEDUCI.. A ZARABA PEKNE LOVE A POMAHA LUDOM INVESTOVAT, A NIE OKRADAT.. JE MI LUTO, ZE SA PAR JEDNOTLIVCOV NAJDE CO KAZIA MENO, AKO TEN, CO SI NASIEL VAS V ZLATYCH STRANKACH, ALE JE TO PREDSA LEN CLOVEK.. BOZE.. JEDEN CLOVEK NIEJE CELA FIRMA.. CI KED TA JEDEN AUTOBUSAR OSTRIEKA VODOU Z KALUZE PO DAZDI, TERAZ SU VSETCI AUTOBUSARI DEMENTI CO NEVEDIA SOFEROVAT?TAK SA UKLUDNITE NEGATIVCI.. A ZACNITE ROZMYSLAT A NETREPAT GEBUZINY A OHOVARAT FIRMU, KDE SA MOZE NIEKTO FAKT ZREALIZOVAT..
Kámo ukľudni sa a odpáľ z tohoto fóra.Môžeš sa vybíjať na iných stránkach,so sebe rovnými!
klvka
28.07.08,08:48
Vie mi niekto povedať niečo bližšie o firme Varmogans Beratung a.g. ? Robia školenia na finančné poradenstvo. Neviem o nich nič nájsť, ani v registroch, ani na webstránkach. Vraj nesnú byť nikde zverejňovaní. Nechápem prečo? Bojím sa či to nieje nejaká habaďúra.
Za akúkoľvek radu ďakujem.
Ahojte, kedze spoločnost posobi v 14 krajinach Europy, asi by bolo zvlastne, keby neni registrovana, nema zlozene zakladne vklady a podobne. Neviem akym stylom vystupuju jej makleri, urcite sa ludia stretnu s roznym pristupom a dopadne to tak, ze ohovaraju kade mozu. Zamyslite sa, ci za to moze firma alebo dany clovek. Aj do banky mozte prist a zamestnanec za prepazkou sa bude spravat ako hlupak... Ale ak to banka zisti, moze patricne zakrocit. Ak nie, budete ju vsade ohovarat? Pri tomto ma napada moja vlastna skusenost, v roku 2003 som sa uchadzala cez personalnu agenturu o jednu poziciu, az osobne na pohovore mi povedali, ze hladaju ludi do IBM. Na skoleni v IBM az po mesiaci vyslo najavo, aku pracu budeme robit. Po 4,5 roku uz v tejto firme nepracujem. Zvlastne je to, ze to zaziva vela ludi a nepise sa o tom.. ked to robi medzinarodny gigant, tak sa asi vsetko prepaci..neni to zvlastne?

Ak niekto potrebuje viac info, mozte sa popytat. Ja sama som klient OVB. Pekny den.
Fato2008
20.08.08,09:44
Ahoj.
Mám možnosť investovať EURA do spoločnosti "Happy Trend Ltd."
Ponúkajú za vloženie nad 5,000,-EUR mesačný úrok 12%
Tvrdia že sú garantovaný štátom.
Má niekto skúsenosti s investovaním do tejto spoločnosti?
Ďakujem.
drobeceva
20.08.08,09:49
Ahoj.
Mám možnosť investovať EURA do spoločnosti "Happy Trend Ltd."
Ponúkajú za vloženie nad 5,000,-EUR mesačný úrok 12%
Tvrdia že sú garantovaný štátom.
Má niekto skúsenosti s investovaním do tejto spoločnosti?
Ďakujem.
Ja už neverím nikomu. Tiež som dala GRAND vklad a pozri, ako sme naleteli. Nikto ma nepresvedčí, že "tí" hore nevedeli, aký bude kurz EURA. Bol to ich marketingový ťah. 2 mesiace pred vyhlásením konverzného kurzu som bola na školení, kde už bolo naznačené, aký kurz bude. Ešte aj NBS zaujala k celej situácii stanovisko také, aké zaujala. Ja nič, ja muzikant.
kathy_smal
20.08.08,10:20
Ahoj.
Mám možnosť investovať EURA do spoločnosti "Happy Trend Ltd."
Ponúkajú za vloženie nad 5,000,-EUR mesačný úrok 12%
Tvrdia že sú garantovaný štátom.
Má niekto skúsenosti s investovaním do tejto spoločnosti?
Ďakujem.

Ak ponukaju mesacne 12% to je rocne 144% p.a. co sa mi zacina podobat na nebankove spolocnosti:---.

Akym statom to je akoze garantovane? Neviem si ani len predstavit taky stat. Ak uz su si isty urok a garanciou nech ti spravia zmluvu v ktorej to bude naozaj garantovane, uvidis ako rychlo cuvnu.
Braňo
20.08.08,10:28
Ahoj.
Mám možnosť investovať EURA do spoločnosti "Happy Trend Ltd."
Ponúkajú za vloženie nad 5,000,-EUR mesačný úrok 12%
Tvrdia že sú garantovaný štátom.
Má niekto skúsenosti s investovaním do tejto spoločnosti?
Ďakujem.

O garancii štátom môžu hovoriť iba firmy s bankovou licenciou. Táto spoločnosť nemá bankovú licenciu.
Fato2008
21.08.08,17:05
O garancii štátom môžu hovoriť iba firmy s bankovou licenciou. Táto spoločnosť nemá bankovú licenciu.


Akým spôsobom sa dá zistiť, či má daná spoločnosť licenciu na garantovanie štátom?
Zoltán Kovács
21.08.08,17:08
Akým spôsobom sa dá zistiť, či má daná spoločnosť licenciu na garantovanie štátom?
Jedna osoba tvrdí, že je to pravda a netreba sa báť mne to smrdí.

Nemajú. Totiž v obchodnom registri majú iba bežné činnosti, z oblasti financii nemajú nič. Pozri:

http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=111601&SID=9&P=0


P.S. Už sa objavujú prvé lastovičky podvodníkov pre výmene SKK na EUR. :D
marcela1
15.01.09,13:30
Prosím vás, nepoznáte niekto stránku ako je u nás obchodný alebo živnostenský register ale v Nemecku, potrebovala by som zistiť nejaké identifikačné čísla na firmu - názov a adresu mám, ale nie je tam žiadne číslo identifikačné. Za odpovede ďakujem
Excise Duty
15.01.09,13:53
Prosím vás, nepoznáte niekto stránku ako je u nás obchodný alebo živnostenský register ale v Nemecku, potrebovala by som zistiť nejaké identifikačné čísla na firmu - názov a adresu mám, ale nie je tam žiadne číslo identifikačné. Za odpovede ďakujem
https://www.handelsregister.de/rp_web/welcome.do?
branislavp
05.02.09,05:06
Vie mi niekto povedať niečo bližšie o firme Varmogans Beratung a.g. ? Robia školenia na finančné poradenstvo. Neviem o nich nič nájsť, ani v registroch, ani na webstránkach. Vraj nesnú byť nikde zverejňovaní. Nechápem prečo? Bojím sa či to nieje nejaká habaďúra.
Za akúkoľvek radu ďakujem.
POdľa toho, keď niekto si nesplní povinnosť zverejniť svoje podnikateľské aktivity či už ako právnicka osoba zápisom v obchodnom registri, alebo ako fyzická osoba v živnostenskom registri je to nedôveryhodné a vzbudzuje to určité pochybnosti. A keď sú takí utajení, tak to niečim zaváňa......
Z toho mi vychádza od takých finančných poradcov si dať pokoj.
aknelh
13.02.09,11:55
Aj "Happy Trend" ponúkajú poradcovia OVB...
peterall
20.02.09,06:38
O garancii štátom môžu hovoriť iba firmy s bankovou licenciou. Táto spoločnosť nemá bankovú licenciu.
ahoj, o garancii statom v zmluve nieje ani zmienka, ten kto ti to povedal, ta zavadzal, ale podla zmluvy je garantovana vyska vkladu. v zmluve je aj klauzula ze niesu licencovany a niesu ani banka...
Frico25
21.03.09,13:46
Ak niekto podniká a ponúka prácu na Slovensku, musí mať živnostenský list, alebo byť zaregistrovaný v obchodom registri.
Napr aj firma QUELLE je nemecká a je zaregistrovaná aj na Slovensku
Vejkaa
29.01.10,07:45
vidim, že tu je často riešena spoločnosť VERMOGENSBERATUNG, ma už niekto s touto firmou skusenosti? myslim tak, či to niekto riskol a mesiac sa školil, či to má vôbec nejaký význam, a či naozaj tam robí a je spokojný? alebo je to naozaj podvod, ale ma s tým skusenosť? lebo zatiaľ sú tu naozaj len samé dohady...ja sama som bola na pohovore a neviem čo si mám o to myslieť, sama si myslím, že im nejako neverím, len ma zaujíma ako to naozaj je..za informácie vopred ďakujem
jouzsi
02.03.10,17:57
Ja som bol dnes na pohovore spoločnosti VERMOGENSBERATUNG AG v Nových Zámkoch, kde mi pán v obleku povedal, že firma sa rozrastá na Slovensku, otvárajú sa nové pobočky, atď. Ale mne povedal, že spoločnosť sídli vo Švajčiarsku v Sankt Gallen-e, a pritom po vygooglovaní stránky slovíčkami: ----possible goals of OVB-career ---- vidno tiež, že sídlo firmy je v Nemeckom Kolíne a nie v CH. Už to vôbec nechápem... Možno pár krát pôjdem na školenie, ale podpisovať a platiť nebudem nič...
Ice dive
02.03.10,18:18
Ja som bol dnes na pohovore spoločnosti VERMOGENSBERATUNG AG v Nových Zámkoch, kde mi pán v obleku povedal, že firma sa rozrastá na Slovensku, otvárajú sa nové pobočky, atď. Ale mne povedal, že spoločnosť sídli vo Švajčiarsku v Sankt Gallen-e, a pritom po vygooglovaní stránky slovíčkami: ----possible goals of OVB-career ---- vidno tiež, že sídlo firmy je v Nemeckom Kolíne a nie v CH. Už to vôbec nechápem... Možno pár krát pôjdem na školenie, ale podpisovať a platiť nebudem nič...
v Sant Gallen-e je len nejaká univerzita, kde zabezpečia školenie za odmenu... Vermoegensberatung sa rozrasta stale... nakolko uzatvorenych poistiek a sprostredkovateľov, ktorí robia na tých hore nie je nikdy dost:-) v podstate sa budu rozrastat stale... platiť a podpisovať nebudeš musieť pre nich nič, bude stačiť, ak poistíš rodinu a všetkých v tvojom okolí..:-)))

Ale ak by som uvažoval o praci finančneho poradcu tak určite nie, v týchto MLM spoločnostiach ako OVB, PG a pod.. nakoľko sprostredkovatelia dostanu len zlomok provízii z dojednaných zmlúv, v prvom rade sa povyplácajú riaditelia nad tebou...:-(
slimacikzv
04.09.10,10:54
Neviem preco si ludia nespoja zaciatocné písmena OVB - maju dokonca aj svoju webovu stránku k skratke este pridat .sk a taktiez sú zapísaný aj v slovenskom obchodnom registri. Je to solídna firma a fakt som sa nestretla s tym, zeby mal niekto s touto firmou problémy alebo s ludmi, ktorí v nej pracujú, skor som pocula pozitívne názory. To, ze Vám presne nepovedia na akú pozíciu sa hlásite tak to preto, lebo najprv musia zistit na co máte. Je to firma ktorá ma sídlo aj v Nemecku aj vo Svajciarsku, majú sídla v cca 14 krajinách sveta, ale hlavné v Nemecku. Na svetovom trhu su uz 40 rokov, takze maju fakt stabilitu.
Hm... a to ze tam clovek dostane len zlomok provízii?? Mám známu co v tom robí a neviem o tom, zeby zarobila len zlomok, zarába v tom slusne a nad pomery. Dokonca viem, ze vsetky ich príjmy sa daju vrámci firmy pozriet, cize kazdy moze vediet kolko zarába ich spolupracovník.
solikoo
02.02.12,13:46
Neviem ci je tato tema aktualna, ale rad by som sa dozvedel od ludi co uz pracuju pre spominanu firmu Vermögens Beratung alebo OVB, ci je praca platena od provizii zo zmluv alebo je tam urcita fixna ciastka.
Bol som na 3 stretnutiach a dozvedel som sa, ze za zacinajucu poziciu "Klientsky pracovnik" je plat od 400€ a viac....
Ak vie niekto aktualne informacie prosim o odpoved...
srska
02.02.12,13:57
pochybné firmy? hm, pochybnou a nedôveryhodnou firmou v sk je každá, ktorá má za www: .xxxxxx.gov.sk;)
i.jonas
22.06.12,16:51
Ahojte, poznáte niekto firmu Professional Financial Services, s.r.o.? myslím, že to je mega podvod.máte s ňou nejaké skúsenosti?