SamuelG
17.10.15,14:15
Sudim sa s expriatelkou o svoju dceru z dovodu dlhodobej diskriminacie mojich prav ako rodica, ktore sa dlhodobo nedarili riesit diplomaticky a upierania prav mojej dcery na rovnocenny a rovnopravny styk s oboma rodicmi. Prvostupnovy sud rozhodol cca za 6 mesiacov ododna zaciatku konania. Bohuzial strana matky sa proti rozhodnutiu odvolala a momentalne to uz je takmer rok na odvolacom sude a tam este moj spis ani neotvorili. Uz ked prehliadnem tu neludsku diskriminaciu muzskeho pohlavia v tejto veci na sudoch Slovenskej republiky este aj tato necinnost sudov a to v tak citlivej veci ma nehorazne ubija. Len kvoli necinnosti odvolacieho sudu nemam pristup k svojej dvere pretoze moje prava neochranil kedze rozhodnutie prvostupnoveho sudu nie je pravoplatne. Platit vyzivne ale musim no k dcere sa bez pravoplatneho rozhodnutia nedostanem co nici citove vazby mojej dcery ku mne a dlhodobo ublizuje mne aj mojej rodine.

Chcem sa spytat co sa da v tejto veci robit. Da sa na odvolaci sud podat zaloba za necinnost alebo ako si pomoct.
Mária27
17.10.15,12:58
Napíš predsedovi súdu sťažnosť na prieťahy v konaní. Daj tam číslo konania a dátum rozhodnutia okresného súdu, tiež taký pokec, ako si napísal tu.

Predseda by ti mal odpovedať do 30 dní a zariadiť konanie. Ak by sa tak nestalo, môžeš podať sťažnosť na ústavný súd na prieťahy odvolacieho súdu a žiadať aj odškodnenie. Na ÚS SR ťa však už musí zastupovať advokát - teda on tam sťažnosť za teba aj pošle.
SamuelG
19.10.15,16:07
Dakujem skusim najist meno a kontakt na predsedu sudu a postupovat ako je uvedene.
Mária27
19.10.15,16:47
Jeho meno nemusíš mať, ale musíš napísať Predseda súdu ako prvé v adrese. Nakoniec napíš, že očakávaš písomnú odpoveď. Pozri § 63 a nasl. zákona č. 757/2004 Z.z. o súdoch.