Zavrieť

Porady

Kam sa obratit pri necinnosti odvolacieho sudu - rodinne pravo, malolete dieta

Sudim sa s expriatelkou o svoju dceru z dovodu dlhodobej diskriminacie mojich prav ako rodica, ktore sa dlhodobo nedarili riesit diplomaticky a upierania prav mojej dcery na rovnocenny a rovnopravny styk s oboma rodicmi. Prvostupnovy sud rozhodol cca za 6 mesiacov ododna zaciatku konania. Bohuzial strana matky sa proti rozhodnutiu odvolala a momentalne to uz je takmer rok na odvolacom sude a tam este moj spis ani neotvorili. Uz ked prehliadnem tu neludsku diskriminaciu muzskeho pohlavia v tejto veci na sudoch Slovenskej republiky este aj tato necinnost sudov a to v tak citlivej veci ma nehorazne ubija. Len kvoli necinnosti odvolacieho sudu nemam pristup k svojej dvere pretoze moje prava neochranil kedze rozhodnutie prvostupnoveho sudu nie je pravoplatne. Platit vyzivne ale musim no k dcere sa bez pravoplatneho rozhodnutia nedostanem co nici citove vazby mojej dcery ku mne a dlhodobo ublizuje mne aj mojej rodine.

Chcem sa spytat co sa da v tejto veci robit. Da sa na odvolaci sud podat zaloba za necinnost alebo ako si pomoct.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Napíš predsedovi súdu sťažnosť na prieťahy v konaní. Daj tam číslo konania a dátum rozhodnutia okresného súdu, tiež taký pokec, ako si napísal tu.

    Predseda by ti mal odpovedať do 30 dní a zariadiť konanie. Ak by sa tak nestalo, môžeš podať sťažnosť na ústavný súd na prieťahy odvolacieho súdu a žiadať aj odškodnenie. Na ÚS SR ťa však už musí zastupovať advokát - teda on tam sťažnosť za teba aj pošle.
    SamuelG Dakujem skusim najist meno a kontakt na predsedu sudu a postupovat ako je uvedene.
    Mária27 Jeho meno nemusíš mať, ale musíš napísať Predseda súdu ako prvé v adrese. Nakoniec napíš, že očakávaš písomnú odpoveď. Pozri § 63 a nasl. zákona č. 757/2004 Z.z. o súdoch.

    Kam sa obratit pri necinnosti odvolacieho sudu - rodinne pravo, malolete dieta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.