nattali
27.10.15,13:55
Prosím Vás, na čo všetko má človek právo, keď musí opustiť svoju prácu a doopatrovať svojho imobilného rodiča napr. po mozgovej príhode alebo pod. Dá sa to zhrnúť do nejaký bodov, o čo všetko môže požiadať, aby jeho príjem nepadol na neuveriteľných 58€ ???? Ďakujem za rady
Peggynka
27.10.15,13:56
arizona
27.10.15,14:03
Zhrniem ti to do jedneho bodu.
Zazraky necakaj! UPSVAR ti nakaze priniest "par kg tlaciv" a lekarskych sprav,bude ti to trvat niekolko tyzdnov a nakoniec ti oznamia,ze ved ta opatrovana osoba ma predsa dochodok,plus tebe vyrataju tych neuveritelnych 58 euri (zalezi od vysky dochodku),skonstatuju,ze je to predsa ovela viac,ako je zivotne minimum a to ti musi stacit...
( absolvovala som to pred rokom)...
misoft
27.10.15,14:08
Očami nezainteresovaného.
Na čo máš právo? Postarať sa o svojho rodiča. To ti nikto nezoberie. A to ostatné? Tak na to "právo" nemáš" - možno ak nárok, ale ten nárok je podmienený rôznymi papiermi, vyjadreniami, nálezmi, aby nakoniec niekto od stola (ktorý má plat min. 1500€) rozhodol, že si stráááášne bohatá na to, aby si niečo od štátu dostala. Naopak, rozhodne, že za to, že opatruješ rodiča, ešte budeš štátu platiť!

Vitaj na Slovensku!
katedrála
27.10.15,18:50
napíšem tu môj prípad,takisto som požiadala o príspevok na opatrovanie,žiaľ zrátané oba dôchodky rodičov + môj príjem za predchádzajúce obdobie = 0 €
takže nedostanem nič,neviem či si nebudem musieť platiť aj ZP,
Rozmýšľam práve nad tým či by som mohla dostať aspoň dávku v HN no len čo keď bývam s rodičmi to sa tam asi tiež zrátavajú príjmi-teda tie ich dôchodky či nie?poradte ak viete.
arizona
27.10.15,22:12
Skus sa spytat na vasom mestskom urade,ci maju taku moznost,zamestnat ta ako opatrovatelku a ake maju podmienky. Je to jedna z najlepsich moznosti,ale urady to neradi robia.
arizona
27.10.15,22:17
katedrála
28.10.15,15:53
áno to by bola najlepšia možnosť ale žiaľ obec nemá peniaze na opatrovateľku.
veronikasad
28.10.15,16:12
K dávke v HN - kolko máš rokov ? Počas opatrovania ukončíš pracovný pomer ?