Zavrieť

Porady

opatrovanie rodiča

Prosím Vás, na čo všetko má človek právo, keď musí opustiť svoju prácu a doopatrovať svojho imobilného rodiča napr. po mozgovej príhode alebo pod. Dá sa to zhrnúť do nejaký bodov, o čo všetko môže požiadať, aby jeho príjem nepadol na neuveriteľných 58€ ???? Ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Zhrniem ti to do jedneho bodu.
    Zazraky necakaj! UPSVAR ti nakaze priniest "par kg tlaciv" a lekarskych sprav,bude ti to trvat niekolko tyzdnov a nakoniec ti oznamia,ze ved ta opatrovana osoba ma predsa dochodok,plus tebe vyrataju tych neuveritelnych 58 euri (zalezi od vysky dochodku),skonstatuju,ze je to predsa ovela viac,ako je zivotne minimum a to ti musi stacit...
    ( absolvovala som to pred rokom)...
    arizona Jedna zo starsich tem http://www.porada.sk/t233483-opatrov...kusenosti.html

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Očami nezainteresovaného.
    Na čo máš právo? Postarať sa o svojho rodiča. To ti nikto nezoberie. A to ostatné? Tak na to "právo" nemáš" - možno ak nárok, ale ten nárok je podmienený rôznymi papiermi, vyjadreniami, nálezmi, aby nakoniec niekto od stola (ktorý má plat min. 1500€) rozhodol, že si stráááášne bohatá na to, aby si niečo od štátu dostala. Naopak, rozhodne, že za to, že opatruješ rodiča, ešte budeš štátu platiť!

    Vitaj na Slovensku!

    katedrála je offline (nepripojený) katedrála

    katedrála
    napíšem tu môj prípad,takisto som požiadala o príspevok na opatrovanie,žiaľ zrátané oba dôchodky rodičov + môj príjem za predchádzajúce obdobie = 0 €
    takže nedostanem nič,neviem či si nebudem musieť platiť aj ZP,
    Rozmýšľam práve nad tým či by som mohla dostať aspoň dávku v HN no len čo keď bývam s rodičmi to sa tam asi tiež zrátavajú príjmi-teda tie ich dôchodky či nie?poradte ak viete.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    arizona Skus sa spytat na vasom mestskom urade,ci maju taku moznost,zamestnat ta ako opatrovatelku a ake maju podmienky. Je to jedna z najlepsich moznosti,ale urady to neradi robia.
    katedrála áno to by bola najlepšia možnosť ale žiaľ obec nemá peniaze na opatrovateľku.
    veronikasad K dávke v HN - kolko máš rokov ? Počas opatrovania ukončíš pracovný pomer ?
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.