Alex84
12.01.16,10:23
Ak ano, musi byt tento formular prelozeny?
taiko
12.01.16,09:53
Zvlastna otazka. Ja by som nikdy nepodpisal nic, comu by som nerozumel. Tazke ak by niekto chcel aby som nieco podpisal, musel by to prelozit.
misoft
12.01.16,10:00
Aké osobné údaje od nich preberáš? Ak meno, adresu, číslo pasu, dobu, účel, vízum...... - toto predsa máš povinnosť odovzdávať cudzineckej polícii.
http://www.minv.sk/?pobyt-cudzinca
Formuláre tam na to máš v rôznych jazykoch. Tieto sa odovzdávajú. Ty si len vedieš krátku - jednoduchú evidenciu meno, adresa, číslo pasu. Viacej ti nie je potrebné evidovať v knihe ubytovaných - teda dátum narodenia ty nevedieš - to bude mať polícia v povinnom hlásení pobytu.

P.S. Svojho času som toto robil ako brigádnik - vyfasoval som na cudzineckej polícii formuláre (teda el cheffe ma poslal :D) a vypisoval som to, hosť-cudzinec parafoval. Ale do knihy ubytovaných som uviedol len č.pasu, meno, štát, adresu... nič viac, nič menej. Žiadny dátum narodenia, žiadne iné čísla a údaje.
Ing. Ľubomír Janoška
12.01.16,11:27
Nie, poskytovatelia ubytovania spracúvajú ich osobné údaje na základe osobitného právneho predpisu - zákona o ohlasovaní pobytu. Tento zákon prikazuje poskytovateľovi ubytovania viesť knihu ubytovaných (ustanovenie § 24 zákona 253/1998 Z. z. o hlásení pobytu v znení noviel) a v rámci toho spracúvať určené osobné údaje.
cit. "Fyzické osoby a právnické osoby, ktoré poskytujú služby na základe zmluvy o ubytovaní, 9) sú povinné viesť knihu ubytovaných, ktorá obsahuje údaje o mene a priezvisku ubytovaného, číslo jeho občianskeho preukazu alebo cestovného dokladu, adresu trvalého pobytu a dobu ubytovania"

Iná situácia je, ak ide o rezerváciu ubytovania, vtedy je právnym základom predzmluvné rokovanie (§ 10 ods. 3 písm. b/ zákona o ochrane osobných údajov), rovnako ale nie je potrebný súhlas dotknutej osoby.