Zavrieť

Porady

taiko Zvlastna otazka. Ja by som nikdy nepodpisal nic, comu by som nerozumel. Tazke ak by niekto chcel aby som nieco podpisal, musel by to prelozit.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Aké osobné údaje od nich preberáš? Ak meno, adresu, číslo pasu, dobu, účel, vízum...... - toto predsa máš povinnosť odovzdávať cudzineckej polícii.
    http://www.minv.sk/?pobyt-cudzinca
    Formuláre tam na to máš v rôznych jazykoch. Tieto sa odovzdávajú. Ty si len vedieš krátku - jednoduchú evidenciu meno, adresa, číslo pasu. Viacej ti nie je potrebné evidovať v knihe ubytovaných - teda dátum narodenia ty nevedieš - to bude mať polícia v povinnom hlásení pobytu.

    P.S. Svojho času som toto robil ako brigádnik - vyfasoval som na cudzineckej polícii formuláre (teda el cheffe ma poslal ) a vypisoval som to, hosť-cudzinec parafoval. Ale do knihy ubytovaných som uviedol len č.pasu, meno, štát, adresu... nič viac, nič menej. Žiadny dátum narodenia, žiadne iné čísla a údaje.
    Ing. Ľubomír Janoška
    Nie, poskytovatelia ubytovania spracúvajú ich osobné údaje na základe osobitného právneho predpisu - zákona o ohlasovaní pobytu. Tento zákon prikazuje poskytovateľovi ubytovania viesť knihu ubytovaných (ustanovenie § 24 zákona 253/1998 Z. z. o hlásení pobytu v znení noviel) a v rámci toho spracúvať určené osobné údaje.
    cit. "Fyzické osoby a právnické osoby, ktoré poskytujú služby na základe zmluvy o ubytovaní, 9) sú povinné viesť knihu ubytovaných, ktorá obsahuje údaje o mene a priezvisku ubytovaného, číslo jeho občianskeho preukazu alebo cestovného dokladu, adresu trvalého pobytu a dobu ubytovania"

    Iná situácia je, ak ide o rezerváciu ubytovania, vtedy je právnym základom predzmluvné rokovanie (§ 10 ods. 3 písm. b/ zákona o ochrane osobných údajov), rovnako ale nie je potrebný súhlas dotknutej osoby.
    Ing. Ľubomír Janoška 12.01.16 11:32 priradil do Porady

    Musia zahranicni klienti v hoteloch podpisat suhlas so spracovanim osobných udajov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.