zuhina
14.01.16,19:45
Môj zdravotný stav ma núti k častým maródkam. Šéf mi chce kvôli tomu buď znížiť úväzok alebo ma vyhodiť z roboty. Ja však v práci ostať chcem a úväzok znižovať nechcem. Som ZŤP. Má šéf právo urobiť to proti mojej vôli? Aké zákony ochraňujú mňa? Pracujem v školstve a šéf argumentuje tým, že ma počas maródky nemá kto zastúpiť.
buchač
14.01.16,18:50
Nepíšeš, čo je príčinou ZŤP a ani čo za prácu v zamestnaní vykonávaš.

Zákonov je plno....ALE otočím otázku inak.

Nie je Ti trápne využívať a zneužívať zdravotný stav voči zamestnávateľovi ???

P.S.:
Mimochodom...aby si bola v obraze a nejak sa nenaštvala, tak vedz, že viem, o čom točím...
ivka70
14.01.16,20:26
Zmena uvazku je zmenou pracovnej zmluvy, s tou musis suhlasit.
Na vypoved musi mat zakonny dovod.
misoft
14.01.16,20:38
Okrem toho - ZŤP prepustenie - tam sú trochu iné normy, len tak - hala-bala prepustiť nemôže, to by musel mať riadne dôvody.
§ 66 ZP : Zamestnancovi so zdravotným postihnutím môže dať zamestnávateľ výpoveď len s predchádzajúcim súhlasom príslušného úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, inak je výpoveď neplatná. Tento súhlas sa nevyžaduje, ak ide o výpoveď dávanú zamestnancovi, ktorý dosiahol vek určený na nárok na starobný dôchodok, alebo z dôvodov ustanovených v § 63 ods. 1 písm. a) a e).
bodliak
14.01.16,21:14
Chápem tvojho šéfa.
kopretinka
15.01.16,08:20
načo by ti mal vešať na nos príčinu ZŤP?? čo je teba do toho??
V odpovedi neodsudzujem pýtajúceho a nemoralizujem nad otázkou-etiketa
zuhina
15.01.16,13:44
Ďakujem, potrebovala som hlavne tie zákony
buchač
15.01.16,15:38
kopretinka (Dnes 10:20) načo by ti mal vešať na nos príčinu ZŤP?? čo je teba do toho??
V odpovedi neodsudzujem pýtajúceho a nemoralizujem nad otázkou-etiketa
==========================

Neodsudzujem, nemoralizujem...podľa etikety som komentoval a nie odpovedal.
---------------------------------------

Máš pravdu...mňa je do toho trt, čo je príčinou.

ALE ak som nebol pochopený v tej otázke, tak som sa pýtal na konkrétnu prácu, lebo v školstve sa dá pracovať ako pedagóg, kuchárka, upratovačka...atď.

Ergo teda súvisí aj to, že čo vykonáva zuhina za prácu, ktorá je "nenahraditeľná"...lebo každý je nahraditeľný.

Lenže zuhina prácu nezvláda (sama to priznáva-maródky)...ale na druhej strane nechce znížiť úväzok a v práci ostať chce.
Lenže zuhina je častejšie na maródke, ako v práci...a niekto za ňu tú prácu proste urobiť musí...alebo proste horia termíny a či iné.
----------------------------------------
Predsa ak je ZŤP a jej stav je na tak zlý, nebolo by od veci pokúsiť sa o invalidný dôchodok ?

...a k tomuto smeroval môj predchádzajúci komentár...a nie, nešlo k žiadnemu moralizovaniu a či ťahania nejakých informácií.
-----------------------------------------


kvietočok...a na záver sa opýtam Teba.
Keď niekto u vás občas kvôli bežnej maródke v robote vypadne, zastúpi ho niekto ?

Odpoviem si sám.
Trt makový a dva klince a nie nejaký záskok...makáš/te jak černí muklovia ... a či nie ?
sosak
15.01.16,16:22
To ale neznamená, že aj napriek paragrafom sa šéf neobráti na príslušnú inštitúciu. Poznám prípad, keď osoba ZŤP dostala výpoveď a úrad práce, sociálnych vecí a rodiny dal súhlas.