creatin
26.01.16,17:46
Pred vyse troma rokmi som bral v TB uver, ale po par mesiacoch mali v PB vyhodnejsiu urokovu sadzbu pri refinancovani stareho uveru, uverom od nich. V TB mi presne vycislili zostatkovu sumu uveru aj so vsetkymi poplatkami ako napr poplatok za predcasne splatenie uveru atd. Bral som uver 3500e v TB a sumu, ktoru bolo potrebne uhradit, aby cely uver zanikol na nejakych 3492,25 e. Uver ktory bol v TB bol na nejakom technickom ucte, nie na osobnom ucte. Prisiel som teda s podkladmi do PB , kde ma ubezpecili, ze sa uz o vsetko postaraju a ze je to pre mna vybavena vec. Peniaze PB skutocne zaslala na technicky ucet do TB v presnej sume aj v presnom datume. Tym padom som si myslel, ze to pre mna haslo. Po vyse troch rokoch mi zavolali z TB , ze mam u nich dlznu sumu 88e, co je vyska mesacnej splatky pri tom 3500e uvere. Isiel som do banky a zistilo sa, ze uver nebol vyplateny predcasne, ale ze zo sumy, ktora bola do TB zaslana na predcasne splatenie uveru sa len kazdy jeden mesiac odpocitavala pravidelna mesacna splatka a teraz po troch rokoch uz peniaze dosli a mne tam este stale ostala dlzna suma cez 1500e. Tento problem vraj vznikol preto, lebo z mojej strany nebolo v TB poziadane o predcasne splatenie uveru. Nikde nemozem najst toto poziadanie o predcasne splatenie uveru, kedze som sa uz dva krat stahoval, mohlo sa niekde zapatrosit. V TB ho v archive nemaju, archiv co mi poslali z PB takisto neobsahoval nic co by mi pomohlo. pisal som uz viacero reklamacii, ale kazdu mi TB zamietla. po tych rokoch si uz naozaj nespominam , ci som ten papier , ziadost o predcasne splatenie uveru vypisal alebo nie, ale viem, ze s TB som to riesil v tej dobe, kedze mi urobili presne vycislenie zostatku uveru se vsim vsudy. Moja situacia je teda taka, ze uver, ktory uz mal byt davno vyplateny a peniaze na jeho vyplatenie boli do TB zaslane, o com mam aj potvrdenia a vypis z uctu v PB, este stale vlastne existuje a mam ho aj nadalej splacat. neviem uz na koho sa s tymto obratit a ake su moje moznosti toto nejako vyriesit...
jelalim
26.01.16,17:28
Mne sa nejak nezda, ze toto je mozne. Roky si musiel v Internet Bankingu vidiet, ze ten uver je aktivny, Tatra z uveroveho uctu posiela kazdeho pol roka vypis.

Mne sa nezda, ze niekto predcasne vyplati uver, a neoveri si ci je to OK.

Posla vsetkeho si o predcasne splatenie nepoziadal, poslal si tam len peniaze.

Skusit len ziadat banku, nech akceptuje predcasne splatenie ku dnu skutocneho vyplatenia.
creatin
29.01.16,18:15
nemal som internet banking v tatra banke aktivny. nemal som tam ani ucet, len som tam bral uver. ten uver figuroval na nejakom technickom ucte a nikdy mi za tie roky neprisiel ziadny vypis ani nic podobne... je mozne, ze som o to nepoziadal, nepamatam si to uz presne. je dost mozne , ze som si aj myslel, ze to vsetko za mna poriesi Postova banka, tak ako tvrdili.. peniaze tam ale poslane boli tak ako som spominal a nechcu to proste akceptovat, ze to bolo na predcasne splatenie uveru...dajme tomu, ze som nepoziadal o predcasne splatenie uveru, v tom mohla byt chyba na mojej strane...da sa s tym este nieco teda robit? lebo banka mi to neuzna urcite, zamietli mi, ked ich poziadal o zanik uveru, nakolko uz predcasne vyplateny bol.
Consultix
29.01.16,22:29
Ak nevies preukazat, ze si sa dohodol s bankou na predcasnom splateni uveru, tak nemas na zaklade coho podat reklamaciu.
Jedna vec je, ze sa informujes ohladom zostatkovej ceny a tu Ti vycislia. Druhy krok je ziadost o povolenie predcasneho splatenia, schvalenie bankou a realne splatenie, ktore v niektorych pripadoch moze byt viazane na lehotu - napriklad do splatnosti dalsej splatky...
Takze ak nemas papier o splateni, treba rychlu uhradit, co si banka narokuje. Lebo aj ked mas pravdu, mas smolu. Je samozrejme, ze po splateni uveru poziadam o potvrdenie o vysporiadani zavazku a o bezdlznosti...