Zavrieť

Porady

Moze banka odo mna vymahat prostriedky, pokial bol uver v minulosti predcasne vyplateny?

Pred vyse troma rokmi som bral v TB uver, ale po par mesiacoch mali v PB vyhodnejsiu urokovu sadzbu pri refinancovani stareho uveru, uverom od nich. V TB mi presne vycislili zostatkovu sumu uveru aj so vsetkymi poplatkami ako napr poplatok za predcasne splatenie uveru atd. Bral som uver 3500e v TB a sumu, ktoru bolo potrebne uhradit, aby cely uver zanikol na nejakych 3492,25 e. Uver ktory bol v TB bol na nejakom technickom ucte, nie na osobnom ucte. Prisiel som teda s podkladmi do PB , kde ma ubezpecili, ze sa uz o vsetko postaraju a ze je to pre mna vybavena vec. Peniaze PB skutocne zaslala na technicky ucet do TB v presnej sume aj v presnom datume. Tym padom som si myslel, ze to pre mna haslo. Po vyse troch rokoch mi zavolali z TB , ze mam u nich dlznu sumu 88e, co je vyska mesacnej splatky pri tom 3500e uvere. Isiel som do banky a zistilo sa, ze uver nebol vyplateny predcasne, ale ze zo sumy, ktora bola do TB zaslana na predcasne splatenie uveru sa len kazdy jeden mesiac odpocitavala pravidelna mesacna splatka a teraz po troch rokoch uz peniaze dosli a mne tam este stale ostala dlzna suma cez 1500e. Tento problem vraj vznikol preto, lebo z mojej strany nebolo v TB poziadane o predcasne splatenie uveru. Nikde nemozem najst toto poziadanie o predcasne splatenie uveru, kedze som sa uz dva krat stahoval, mohlo sa niekde zapatrosit. V TB ho v archive nemaju, archiv co mi poslali z PB takisto neobsahoval nic co by mi pomohlo. pisal som uz viacero reklamacii, ale kazdu mi TB zamietla. po tych rokoch si uz naozaj nespominam , ci som ten papier , ziadost o predcasne splatenie uveru vypisal alebo nie, ale viem, ze s TB som to riesil v tej dobe, kedze mi urobili presne vycislenie zostatku uveru se vsim vsudy. Moja situacia je teda taka, ze uver, ktory uz mal byt davno vyplateny a peniaze na jeho vyplatenie boli do TB zaslane, o com mam aj potvrdenia a vypis z uctu v PB, este stale vlastne existuje a mam ho aj nadalej splacat. neviem uz na koho sa s tymto obratit a ake su moje moznosti toto nejako vyriesit...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Mne sa nejak nezda, ze toto je mozne. Roky si musiel v Internet Bankingu vidiet, ze ten uver je aktivny, Tatra z uveroveho uctu posiela kazdeho pol roka vypis.

    Mne sa nezda, ze niekto predcasne vyplati uver, a neoveri si ci je to OK.

    Posla vsetkeho si o predcasne splatenie nepoziadal, poslal si tam len peniaze.

    Skusit len ziadat banku, nech akceptuje predcasne splatenie ku dnu skutocneho vyplatenia.
    creatin nemal som internet banking v tatra banke aktivny. nemal som tam ani ucet, len som tam bral uver. ten uver figuroval na nejakom technickom ucte a nikdy mi za tie roky neprisiel ziadny vypis ani nic podobne... je mozne, ze som o to nepoziadal, nepamatam si to uz presne. je dost mozne , ze som si aj myslel, ze to vsetko za mna poriesi Postova banka, tak ako tvrdili.. peniaze tam ale poslane boli tak ako som spominal a nechcu to proste akceptovat, ze to bolo na predcasne splatenie uveru...dajme tomu, ze som nepoziadal o predcasne splatenie uveru, v tom mohla byt chyba na mojej strane...da sa s tym este nieco teda robit? lebo banka mi to neuzna urcite, zamietli mi, ked ich poziadal o zanik uveru, nakolko uz predcasne vyplateny bol.

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Ak nevies preukazat, ze si sa dohodol s bankou na predcasnom splateni uveru, tak nemas na zaklade coho podat reklamaciu.
    Jedna vec je, ze sa informujes ohladom zostatkovej ceny a tu Ti vycislia. Druhy krok je ziadost o povolenie predcasneho splatenia, schvalenie bankou a realne splatenie, ktore v niektorych pripadoch moze byt viazane na lehotu - napriklad do splatnosti dalsej splatky...
    Takze ak nemas papier o splateni, treba rychlu uhradit, co si banka narokuje. Lebo aj ked mas pravdu, mas smolu. Je samozrejme, ze po splateni uveru poziadam o potvrdenie o vysporiadani zavazku a o bezdlznosti...

    Moze banka odo mna vymahat prostriedky, pokial bol uver v minulosti predcasne vyplateny?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.